Kedy podať výpoveď?

ninoslava1234
6. jan 2019

Prosím Vás o radu, momentálne som zamestnaná v jednej firme, nie som tam celý rok. Od marca však nastupujem do novej práce. Čiže mám mesačnú výpovednú lehotu. Vedúcemu som to už oznámila, nadšený nie je. Len teraz neviem, ked mám podať výpoveď. Už teraz mi to má podpísať alebo stačí až na konci januára a od februára mi začne plynúť tá mesačná výpovedná lehota? Vedúceho som sa pýtala, ten len že sa dohodneme na výpovedi dohodou a zo dňa na deň. Len to sa bojím, že co ak to potom nebude pravda a bude vymýšľať. Ďakujem veľmi pekne za radu 😉

anicka182
6. jan 2019

@ninoslava1234 vypoved podla §67 odporucam dat zamestnavatelovi najneskor do konca januára aby vypovedna lehota bola vo februári a ty potom mozes s kľudom od marca zacat u nového... Ano je moznost aj sa dohodnut resp. Rozviazat pracovny pomer dohodou ale podla mna je v tvojom prípade lepsia vypoved z tvojej strany nez dohoda presne kvoli tomu moznemu vymuslaniu... Tot moj nazor 🙂

amelia000
6. jan 2019

@ninoslava1234 tak ako sa vie dohodnut potom tak aj teraz moze podpisat vypoved s mesacnou lehotou. Ved vypoved by bola tak ci tak k tomu istemu datumu.Vypoved musis dat v januari hoc i teraz alebo na konci a februar uplynie lehota a od 1 marca potom v klude do novej prace. Davaj si nato pozor. Ja som mala aj taku skusenost ze som podala vypoved 20 januara aby mi februar plynula vypovedna lehota a za nic na svete mi to veduca nechcela podpisat a podpisala az vo februari aby sa mi vypovedna lehota ratala v marci. No lenze tie jej spekulacie som cakala tak som zasla na podnik a este 22 januara mi to tam podpisali. Cize ked som jej to potom na konci februara oznamila ze odchadzam bola v miernom soku ze sa jej nepodarilo somnou vybabrat.

amelia000
6. jan 2019

@ninoslava1234 este dodam musich chranit hlavne samu seba na sluby sa velmi v dnestnom svete spolahnut neda. Aj ked u niektoreho zamestnavatela ano no ale vo vacsine pripadov...predstav si situaciu ze mu uveris ze to date na dohodu a on potom na konci februara zacne vymyslat a ty prides o lepsiu pracu...

anicka182
6. jan 2019

@amelia000 presne preto odporucam aby podala vypoved keďže tu musi zamestnávateľ akceptovať, dohodam sa dnes velmi verit nedá

katarinamarkova
6. jan 2019

@ninoslava1234 ved rozviazanie dohodou k určitému datumu môžte podpísať aj zajtra 😊 ak ti sef tvrdi že mas čakať na jeho dôvodu o ukončení prac pomeru do posledného dna je to hlúposť a ak máš istú prácu daj výpoveď sama

ninoslava1234
autor
6. jan 2019

Ďakujem Vám veľmi pekne, tak keby mu to dám zajtra podpísať, tak aký dátum mám dať ako ukončenie pracovného pomeru? Že kedy končím? Díky moc

anicka182
6. jan 2019

@ninoslava1234 napíš tam ze,, moj pracovný pomer založený na základe pracovnej zmluvy zo dna...... konci 28.02.2018 uplynutim jednomesacnej výpovednej lehoty,, 🙂 tak by som to ja urobila

anicka182
6. jan 2019

@ninoslava1234 a dole celkom nezabudni ze osobne prevzal a datum, nech ti podpise prevzatie nadriadený