Kolegyne a klebety

17. sep 2020

Ahojte. Aj vám sa po pôrode zmenil vzťah s kolegyňami? Robím v čisto ženskom kolektíve, vedenie OK (kým zdieľate rovnaký názor alebo ste riťolez, inak bossing jak vyšitý), takže si viete predstaviť tú faloš a pretvárku. Keď ma videli s bruchom, detto. Ako som však porodila, sťažujú sa, ako som sa utiahla do úzadia, som ticho, nemám na ne čas a čo neprídem pozrieť, ale priznám sa, mne sa nechce počúvať tie reči. Keď im aj jemne naznačím, že nemám chuť sa stretávať u nich doma (lebo fajčia aj vnútri a smrdí to tam ako v krčme), tak že by prišli ony. Momentálne som síce na MD, ale podarilo sa nám konečne prerobiť s mužom dom (presťahovať sa ešte nie úplne) a už by sa mi tu chceli dovaliť (hlavne poobzerať ako máme a potom ohovárať vkus). Vadí mi, že vkuse ohovárajú a fajčia jednu za druhou (jedna z nich aj doma, tak to u nej smrdí ako v krčme) a keďže väčšina je slobodná matka/rozvedená/v manželstve nešťastná, nadávajú na chlapov jak dlaždič. Mám niekedy dokonca pocit, že mi aj trochu závidia, že nám to s mužom klape. Netvrdím, že sme pár snov bez hádok, ale súkromie si strážim, nepotrebujem sa im veľmi spovedať, keď viem aké sú, ale vkuse mi dávajú ohľadom toho otázky: "A čo, chlap poslúcha?" - "Ešte si ho neposlala do ....?" - "Aj tvoj je taký kkt?" Počas tehotenstva sa muž staral nielen o zárobok v práci, ale aj rekonštrukciu domu a ony miesto slov podpory rýpali, že isto má milenku, keď nie je doma alebo prečo mi nepomáha. Ja som nepotrebovala od neho nič, kým som vládala a keď nie, boli sme dohodnutí si zavolať. Keď im oponujem, zostanú buď ticho alebo civieť s otvorenou hubou. Najnovšie sa mi jedna z nich sťažovala do mobilu, že asi sa aj ona prestane s nimi stýkať, lebo zistila, že sa pri nich cíti akási unavená, vycicaná z energie. A oni sú také, že pozvem ich k sebe raz, tak začnú sa natískať pravidelne, lebo majú nešťastný/prázdny život a potrebujú klebety. Aj niekedy uvažujem o zmene práce. Zažili ste to niektorá?

ivanka12311
17. sep 2020

Načo si sťažovať život takými sépiami🤷 vieš ono niektorý ľudia z tých klebiet doslova žijú napĺňa to ich denný rituál...no ich život je tak chudobný nudný že musia riešiť život iných..ja by som im slušne napísala že nemám záujem aby mi domov chodili že máš dosť teraz svojích starostí, že načo raz sa porozprávate aj v práci.. smutné je že každá z nich je slobodná alebo rozvedená

marcellka32
17. sep 2020

Kľudne odpis že nemáš čas...a nech si myslia čo chcú

autor
17. sep 2020

@ivanka12311 však to, že kým som bola bezdetná, chodili sme po práci do kaviarne a robila som im radcu a bútľavú vŕbu, lebo aj mi bolo ľúto, že nenašli v živote šťastie. A možno si na to aj priveľmi zvykli a teraz to vyžadujú tiež. Lenže ja nechcem, aby sa mi dookola len sťažovali. Nemajú proste jediný svetlý bod v živote, jedinú radosť (ak nerátam deti), z čoho by sa tešili. Všetko len ofrflať a byť negatívny = ony tomu hovoria, že sú realistky 🙉

autor
17. sep 2020

@marcellka32 to som skúsila a dostalo sa mi takej odpovede, že ako to, že nestíham pri jednom dieťati 😂 preto by radi prišli ony 🙈 bývame na dedine, tak sa vyhováram najmä na veľa práce na dome a v záhrade, a že oni prídu aj pomôcť. To isto, skončilo by to tak, že by vypili kávu a hektolitre vína a zas by všetko hejtovali.

jaass
17. sep 2020

Oh 🙂 utekaj od nich 🙂
Buď rada, že máš takého šikovného muža. A ony len závidia, pretože nemajú to, čo ty. Rypu a rypu dookola. Sú také ženy, znudené, nemajú všetko v poriadku vo svojom živote a preto si nájdu niekoho a riešia ho. Odporúčam. Nikdy ich k sebe nepozyvaj radšej. Už by stále chodili.

janinah
17. sep 2020

Nepozývam kolegyne domov na pokec,ale stretávame sa mimo práce "na pivo" aj s tými,ktoré odišli inam,do dôchodku,na RD....raz za polrok by ťa také stretko nezabilo,zrejme sa tam po RD vrátiš,vychádzať dáko spolu treba,čiže takto navrhujem to riešiť.....stretko niekde v kaviarni....

deti95060810
17. sep 2020

Bože ja som nerobila ani v ženskom kolektíve, žien málinko, ale to stačí zo 2-3 takéto trubky a vedia otráviť všetkých....
Tiež by som ich nepozývala...načo počúvať falošné reči a potom ťa bude týždeň bolieť jazyk z ohovárania...😉

marty_4
17. sep 2020

juj to s niekym takymto pracovat to na nervy, ked nechces sa s nimi bavit, tak im to povedz otvorene, bude to pre teba to najlepsie 😉

ivanka12311
17. sep 2020

Absolútne ťa chápem ja mám síce 2deti🥺...ako tiež by som si nepriala aby mi tu niekto pol dňa vysedával a popíjal.. človek má dosť roboty okolo domácnosti aj okolo dieťatka, výhovor sa že máš dosť roboty, že teraz to nie je vhodné atď...v živote nikdy som si neťahala kolegyne domov odrobila som si 8-12a šla domov 😁,ty nie si povinná od toho prijímať pracovné návštevy a hostiť ich u seba doma.. teraz má napadlo stretnúť sa niekde v kaviarni nepúšťaj si ich hlavne do domu.. U mňa sú to fakt obyčajne sépie nič viac🙋

h2
17. sep 2020

Nie je Tvojou povinnosťou pozývať kolegyne k sebe domov, ani chodiť k nim, ani s nimi von. A nepotrebuješ žiadne výhovorky. Treba to stopnúť. Ak sa budeš vyhovárať, že teraz nie, lebo nemáš čas, budú to skúšať stále, alebo sa ponúkať na pomoc. Treba im dať najavo, že ich k sebe nezavoláš nie preto, že nemáš čas (lebo potom budú hľadať iný termín), ale preto, že o to nemáš záujem. Prácu by som kvôli tomu určite nemenila, ak mi ináč vyhovuje.

1sally12
17. sep 2020

Presne tak! Len rýpu, lebo závidia. Ja nechápem takéto osoby, prečo každý musí riešiť toho druhého. Aj u nás sú takéto...samá faloš🙄

rybkoava
17. sep 2020

Ja som odišla na MD s dobrého kolektívu, ale svoj život som prispôsobila dieťaťu. Na návšteve bolo pár kolegýň, pár týždňov po krstinách pozrieť mimi. Naše baby majú najradšej chladené nealko, takže návšteva bola príjemná. Inak som sa s nimi nestretávala, chodila som von s mamičkami od nás. A keď som mala cestu kolo práce, tak som ich bola pozrieť. Po MD sa nič nezmenilo, po pár dňoch ani nevedela, že som bola na MD tri roky.