Má sestra nárok na preplatenie minuloročnej dovolenky?

13. mar 2024

Dobrý večer.mam otázku.
Sestra pracuje na polovičný úväzok... V minulom roku nevyčerpala celú zákonom danú dovolenku.
Ma nárok na preplatenie minuloročnej dovolenky aj keď je len na polovičnom úväzku? Alebo jej tento nárok zaniká?nikde to neviem nájsť. Vďaka za odpoveď

deti95060810
13. mar 2024

ak ti nikto neodpovie tak zajtra zavolaj na inšpektorát práce... je v každom krajskom meste

klarissa25
13. mar 2024

Však dovolenka sa preniesla do tohto roka. Tento rok už čerpala dovolenku ?

petamich
13. mar 2024

narok na preplatenie dovolenky vznika pri ukonceni PP, nevycerpana dovolenka ak pracovny pomer trva sa prenasa do noveho roka

autor
13. mar 2024

@petamich aha a čo v prípade že jednoducho ich je v práci tak málo že nemajú skoro šancu hrať dovolenky alebo ich vyčerpať to donekonečna sa bude presúvať a napr o 3 roky bude mať 100dni dovolenky ale žiadnu šancu vyčerpať si ju?lebo takto to u nich funguje

eleanor2510
13. mar 2024

Tri roky sa to presúvať neda, iba rok, cize dovolenku z minuleho roka musi vycerpat do konca tohto roka alebo jej prepadne. Lenze pri starej dovolenke plati, ze ak zamestnávateľ neurci jej cerpanie v prvom polroku, tak v druhom polroku si ho ona urci sama. Musi mu to oznamit mesiac vopred, ale sef jej nemoze v tom pripade dovolenku odmientnut. To, ze nie su ludia, nikoho nezaujima, to si ma riesit on.

eleanor2510
13. mar 2024

A ak to takto funguje u vsetkych, treba dat podnet na inspektorat prace, nech si nanho posvietia. Na cerpanie dovolenky je zakonny narok.

petamich
13. mar 2024

presne ako pise @eleanor2510, ak to takto funguje, je to v rozpore so zakonnikom prace

autor
13. mar 2024

@eleanor2510
@eleanor2510
Super ďakujem veľmi pekne za odpovede presne to som chcela vedieť.vdaka ešte raz

taminka1986
13. mar 2024

Dovolenka z minuleho roka sa moze vycerpat v tomto roku este