Mám ukončiť PN?

5. máj 2024

Ahojte. Kvoli psychickym problemom ma doktorka vypisala min.do 17.5. na pn s tym ze mam ist aj za psychiatrom a pn sa ked tak predlzi. Ako som ostala doma, stav sa mi o 80% zlepšil. V piatok mi pisal sef ze ako mi je a povedala som ze lepsie, tak on na to ze dufa ze v pondelok budem v praci
Napisala som mu to jednak preto lebo to bola pravda, jednak lebo neviem povedat nie (a aj to ma dohnalo tam kde som).. Citim ze este monimalne ten tyzden potrebujem, idem aj za psychiatrom, len neviem co mam povedat sefovi..nevie s cim som na pn..a bojim sa aby ma kvoli dvojtyzdnovej PN nevyhodili (ale to hovori asi zo mna uzkost).

januska12323
5. máj 2024

Napíš mu dokedy budeš asi PN to stačí viac vedieť nepotrebuje.

kacena4
5. máj 2024

vsak mu povedz pravdu kontrolu mas o tyzden a uvidis co povie dr takze nech pocita ze najskor o tyzden by si mozno vedel a nastupit

monillia
5. máj 2024

Určite neukončovat pn ,je už na tebe či šéfovi povieš dôvod. Škoda, že si mu povedala, ze ti je lepšie, mala si povedať, že čakáš na vyšetrenie. Čo v podstate pravda je.

esmeralda1819
5. máj 2024

@kacena4 a ked som mu v piatok povedala ze je mi lepsie? Tak teraz mu poviem ze este tyzden? Viem moja chyba ze som hned nepovedala ze mam pn minimalne do 17.5.(Zajtra idem za psychiatrom som sama zvedava co mi povie ale dlhsie nechcem byt na pn mam vela roboty)

esmeralda1819
5. máj 2024

@monillia veru chyba sa citim blbo ze ako som.doma zostalo mi hned lepsie..ale no necitim sa na to ist este do prace..

kacena4
5. máj 2024

@esmeralda1819 sak je to normalne ze sa ti stav zlepsuje pocas pn- lepsie neznamena ze si na 100% fit a mozes ist do prace. takze zajtra ked pojdes od psychiatra brnkni do prace a povedz ze si bola u dr. a ze ta este tyzden nechal doma aby si sa doliecila poriadne a nevratilo sa ti to... drzim palceky hlavne za tym nehladaj nic hlbsie co si on mysli a podobne

lonely66
5. máj 2024

ako je možné, že téma je anonymná a zrazu sa ukazuje autorka? niekde nastala chyba?

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lukbe
5. máj 2024

@lonely66 asi zabudla, že otázku zadala anonymne😂

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
5. máj 2024

@esmeralda1819 a k psychiatrovi si objednana? lebo ta nemusi vziat ak nie

a si v skusobnej dobe? preco myslis ze ta vyhodia?

hlacne veducemu náis ze v pondelok neprides, to si nedobre urobila sak on potrebuje naplanovat pracu a nie medove motuzy

lonely66
5. máj 2024

@lukbe nemyslím si. ja som občas tiež tému zadala anonymne, nebudem sa tým tajiť... ale keď som odpovedala, vždy ma uviedlo ako "anonym". nehodilo tam môj nick. preto mi to je divné. buď niečo zlyhalo alebo má autorka 2 nicky, z jedného zadala anonymnú tému, zabudla na to (neuvedomila si to) a z druhého potom odpovedala diskutujúcim neuvedomujúc si, že píše cez druhý... iné vysvetlenie nie je

lukbe
5. máj 2024

@monsterablue hmm, nejde o vtip, ale ako to potom funguje?

lukbe
5. máj 2024

@lonely66 ved ten druhy prípad som myslela, to má logiku, nemalo by to inak fungovať.

lonely66
5. máj 2024

@lukbe áno, to by bolo vysvetlenie...

esmeralda1819
5. máj 2024

@lonely66 baby prepacte nelakajte sa..zadala som ako anonym a pisala otazku z druheho nicku. Nevedela som.ze sa da odpisovat ako anonym a chcela som sa spytat.

lonely66
5. máj 2024

@esmeralda1819 nič sa nedeje. a teraz odpoveď. ak ti PN pomáha dostať sa zo zlého zdravotného stavu, jednoducho ostaň ešte na PN, čakajú ťa vyšetrenia, ktoré ti nariadil lekár. takže zajtra zavolaj, napíš nadriadenému, že ostávaš PN ešte minimálne toľko a toľko, lebo ťa čakajú vyšetrenia. zdravie je prvoradé, to si zapamätaj.

melanta
6. máj 2024

@esmeralda1819 je v poriadku, že si šéfovi povedala, že je ti lepšie. Veď je. Ale zároveň mu je potrebné povedať, že je ti lepšie práve preto, že nie si v práci a že si v kľude doma. Že PN máš zatiaľ do 17.5. a potom sa rozhodne podľa toho, ako dopadneš u ďalšieho odborného lekára (nemusí vedieť akého). Nemaj vrásky a hlavne, nenechaj sa zlákať tým, že je ti lepšie, tak prerušíš PN. Sama určite vieš, že lepšie ti je preto, že nie si v práci. Logika teda hovorí, že ak prerušíš PN, tak sa vrátiš tam, kde si bola. A to nechceš, zdravie je najviac. Takže nemaj výčitky a lieč sa.