Môžem učiť v MŠ, ak mám vyštudované učiteľstvo predmetov?

sonulka8
1. dec 2019

Ahojte,chcem sa spytat...mam vystudovanu VS odbor ucitelstvo Sjl-Ev,mam titul Mgr.,momentalne sa mi naskytla prilezitost ist ucit do skolky..ake vzdelanie si potrebujem doplnit? Dakujem krasne za odpovede..

sorciera24
1. dec 2019

@sonulka8 idealne asi rozsirujuce 2rocne predprimarne vzdelavanie

mogaa
1. dec 2019

@sonulka8 treba sa spýtať riaditeľky, či bude akceptovať pedagogickú VŠ...

mogaa
1. dec 2019

@sonulka8 u nás napr.akceptovala aj zdravotné vzdelanie, dokonca známa mala ekonomickú a zobrali ju s tým, že popri práci si dopĺňa diaľkovo vzdelanie

zuju2
1. dec 2019

@sonulka8 Do dvoch rokov si budete musieť dorobiť vzdelanie,aby ste boli kvalifikovaná,len to sa odrazí aj na plate a ti bude bieda.

sonulka8
autor
1. dec 2019

@sorciera24
@mogaa vdaka
@zuju2 to je az tak zlee???

lenka_da
2. dec 2019

@sonulka8 neviem, čo je podľa teba zlé alebo nie... budeš si musieť dorobiť DPŠ a s tvojou VŠ ťa zaradia do 6. platovej triedy, čo znamená, že od 1.1.2020 budeš mať nástupný plat 915 eur + 6% príplatok začínajúceho učiteľa. Keď dokončíš adaptačné vzdelávanie (spravidla trvá rok), tak ti odoberú príplatok začínajúceho učiteľa. Keď ukončíš DPŠ, preradia ťa do 7. platovej triedy ako samostatného PED zamestnanca, t. j. 998,50 eur + 0,25% za každý rok PED praxe, neskôr 0,5%. Bližšie si pozri tabuľky: https://www.ozpsav.sk/files/2_spt_pz_pt_1_2020.pdf

sorciera24
3. dec 2019

@lenka_da ona ale nepotrebuje dorabat DPS, ona je vystudovana ucitelka, ale na iny stupen, rozsirujuce studium predprimarnej pedagogiky je idelane pre nu si dorobit

sonulka8
autor
3. dec 2019

@lenka_da
@sorciera24 som z toho teraz mimo

sorciera24
3. dec 2019

@sonulka8 ak mas vystudovane ucitelstvo, tak si nepotrebujes dorbat doplnkove pg. studium, logicky, lebo pedadagogicke vzdelanie mas, to si dorabaju ti, co maju VS nepedagogickeho smeru, mozes si dorobit bud strednu pedagogicku skolu,, alebo rozsirujuce 2rocne studium (co je vyhodnejsie, elbo je to VS vzdelanie)....to ostatne palti, potom co pisala lenka_da -kym si nekvalifikovana si v 6.triede, az po ukonceni vzdelania ta preradia vyssie

boba82
3. dec 2019

@sorciera24 ak by isla ucit druhy stupen s akualnym vzdelanim bez praxe tak jej mzda by bola aka, myslim ktora tar.trieda by bola?

sorciera24
3. dec 2019

@boba82 zalezi ci je zacinajuca, samostatna, s1. atestaciou, 2.atestaciou....kazde z toho, je vyssia trieda

boba82
3. dec 2019

@sorciera24 aha...dakujem

sorciera24
3. dec 2019

@boba82 jaj bez praxe, bude asi zacinajuci ucitel, cize kym neurobi atestacne, tak trieda 6

777mia777
6. mar 2020

@sonulka8 mozem sa spytat co si zistila o tom ake vzdelanie si musis dopnit
dakujem krasne mozes kludne aj ip poslat

sonulka8
autor
6. mar 2020

@777mia777 ahoj, no bud strednu pg skolu, aby som mala aspon maturitu alebo VS 2rocne rozsirujuce pre predprimarne vzdelavanie...riaditelka mi odporucila skor tu strednu pg..staci mi na to, aby som bola kvalifikovana...

sorciera24
6. mar 2020

@sonulka8 vies preco ti to odporucila? lebo ti potom moze dat najnizsi plat podla tabulky, kedze je rozdiel amt stredoskolske a vysokolske vzdelanie....ano, staci ti na kvalifikaciu, ale budes aj najnizsie v platovej tabulke:/

sonulka8
autor
6. mar 2020

@sorciera24 to vaaazne??? No to som netusila 😞🤔 aj ked mam diplom Mgr.z pedagagickeho smeru?

sorciera24
7. mar 2020

@sonulka8 no ano, lebo ako ti povedala na kvalifikaciu staci stredna skola, a ked si dorobis tu, budes sice kvalifikovana,a le je to predsa menej akoVS v danom odpore (preto som pisala, ze vyhodnejsie je rozsirujuce studium ...lebo to mas ako druhu VS, tym apdom zaradenie v tabulke vyssie...)

detki
2. jan 2021

@sonulka8 ahoj, ako si sa rozhodla nakoniec? Stredná pomaturitná alebo Vš rozširujúci štúdium?

majka4848
1. feb 2021

@sorciera24
@lenka_da ahojte baby, zdá sa, že sa vyznáte 🙂 chcela by som sa opýtať čosi podobné. Mám ukončenú VŠMU s titulom Mgr. art a počas mgr studia som si robila dpš. Chcem sa spýtať, je možnosť sa s týmto uplatnit aj v MŠ ? Alebo by som si mala ešte rozšíria vzdelávanie ?? Ďakujem 🙂

lenka_da
2. feb 2021

@majka4848 skús pozrieť sem, mala by si nájsť odpoveď https://www.skolskyportal.sk/kvalifikacia-pre-u...

majka4848
4. feb 2021

@lenka_da ďakujem, no do toho asi nepôjdem akurát som skončila výšku a dalších 7 rokov študovať to fakt nie 🥴 myslela som, že bude statcit nejaké 2 ročne štúdium alebo take čosi, keďže svoju školu mám zameranú na učenie deti (len na nástroj no 🥺) 🙂

sorciera24
4. feb 2021

@majka4848 nemusis dalsich 7 rokov, da sa urobit rozsirujuce studium predprimarnej pedagogiky (toje 2rocne) a to mas ako dalsie VS studium.... lebo s tym, co ams si v MS nekvalifikovana

majka4848
8. feb 2021

@sorciera24 a to nájdem na nejakej výške ? Alebo to je na strednej nejaká nadstavba ? Najlepšie čosi v Ba 🙂

sorciera24
8. feb 2021

@majka4848 UK v BA myslim, ze to tiez ponuka...najdi si an Pedagogickych fakultach rozsirujuce studium predpirmarneho vzdelavania...treba si popozerta po falutach, elbo asi sa otvara podla zaujmu