Musím podpísať dodatok k pracovnej zmluve, keď som na materskej?

jajkav2
12. feb 2016

Poraďte mi prosím, či musím podpísať dodatok k pracovnej zmluve keď som na materskej. Alebo som v nejakej ochrannej lehote? Alebo ho môžem podpísať až keď sa vrátim z rodičovskej??? Zamestnávateľ ma núti podpísať dodatok aj keď vie, že ide vo firme reorganizácia a ja si nie som istá, že keď to teraz podpišem tak potom nebudem mať nárok na povýšenie.

mon84
12. feb 2016

Nemusis podpisovat nic, nemoze ta donutit

elise
12. feb 2016

@jajkav2 nemusis , podla toho ci je to pre teba vyhoda nevyhoda pouvazuj, ci sa po materskej budes moct vratit, vacsinou sa takto pomstuju.

dominikav123
12. feb 2016

@jajkav2 zakladna vec, co je obsahom toho dodatku ? a podpisat nemusite nic...

jajkav2
autor
12. feb 2016

@dominikav123 obsahom su peniaze. Kde kolega, ktorý robí tú istú prácu ako ja má vyšší tarif a aj hodinovú mzdu ako ja a je kratšie v pracovnom vzťahu ako ja. Mne sa to teraz zle rieši, keď som na materskej, lebo teraz relatívne nemám do toho čo hovoriť. "Papulu" si môžem otvoriť až keď sa vrátim do práce.

dominikav123
12. feb 2016

nerozumiem...ide o navysenie Vasho platu ?

ikaaa
12. feb 2016

nepoznate nejaku maminku, pani, ktora si chce privyrobit upratovanim v domacnosti? raz, dvakrat v tyzdni, spolu by to bolo tak 6-8 hodin. na vsetkom sa da dohodnut. byt je v Karlovej Vsi v Bratislave.
dakujem za spravicky!
Ika

rakywanda
12. feb 2016

@jajkav2 keď si na MD nemá ti čo dávať akési dodatky, tie sa riešia až keď budeš znova v práci, a s akýmkoľvek pre teba nevýhodným dodatkom nemusíš súhlasiť, dodatky sa robia len so súhlasom zamestnanca

gita17
12. feb 2016

chcu ti zvysit plat? mne ho zvysovali cez dodatok ku zmluve tiez. Co to suvisi s povysenim? Sak bud rada ak ti zvysuju plat

jajkav2
autor
12. feb 2016

Niekde mi pridali, niekde zobrali. Ide o to, že kolegovia, ktorí robia to isté majú len pridané a ide o to, že bude reorganizácia a ja keď teraz podpišem tak keď sa vrátim nemusim dostať výhodnejšiu poziciu. Je to take zlozite.

gita17
12. feb 2016

no to je neaka divna robota