Nástup do práce po materskej alebo rodičovskej

gloria9
21. feb 2012

Ahojte mam otazku bola som v práci a rozpravala som sa so šefkou povedala mi ze spravne by som mala nastup do prace po ukončení MD čo vychadza na 1.7.2012 akurat leto preto špekulujem že nastup až v septembri alebo v oktobri lenže sefka mi povedala ze ak nenastup ona mi nie je povinná držať miesto na ktore som bola prijata. Moja otazka znie musí ma zamestnať na pozíciu ktorú som bola aj ked pojdem z rodičovskej do prace?a čo sa týka platu?musí mi dať taky istý aky som mala?a popri praci mam narok na rodičovský?či rodičovský bude zrušený ak nastupim na trvaly pracovný pomer?a prinutila ma pred nastup na md aby mi preplatila dovolenka čo aj urobila a teraz nemam ziadny narok na dovolenku?ani teraz ak som na MD ved je to ako keby praceneschopna či?

deina79
19. mar 2012

ahoj, aj ked nastupis rodicovsky ti ostava 🙂 ,pokial dieta das do jasiel, alebo skolky, al.opatery, a viem, ze ak nastupis, s platom by si mala ist hore,tak ako maju tvoji kolegovia

kiara123
25. júl 2013

Ahojte dievčatá, moja rodičovská dovolenka a zároveň aj príspevok pomaly končia, nakoľko synček bude mať 3 roky. No situácia u môjho zamestnávateľa je dosť neistá, obávam sa , že po nástupe do práce v blízkej dobe dostanem výpoveď. Mám nárok od úradu práce na príspevok v nezamestnanosti? ak áno, na akú dlhú dobu a na základe čoho mi bude pridelený-respektíve, koľko % zo mzdy a z akej? ak som poberala rodičovský príspevok. Za každú odpoveď veľmi pekne ďakujem