Nezapadla som do kolektívu - ukončenie pracovného pomeru

26. apr 2022

Môže zamestnávateľ ukončiť pomer z dôvodu že som nezapadla do kolektívu ? Ide o kolektív mladých ľudí do 30 rokov, som najstaršia zamestnankyňa, spočiatku som sa snažila aj ľudia boli milí ale ako sa vraví “medzi riadkami” v komunikacii som nejako tušila že kvôli vekovemu rozdielu (mám 40+) mi stále akoby niečo uchádzalo . Teraz to vyzerá že má odtial chcú vysánkovať. Mozno by som sa tiež cítila lepšie v inej práci akurátne sa mi však žiadna ina práca nečrtá

alenah31
26. apr 2022

si v skúšobnej dobe? Pokiaľ áno môže ukončiť PP bez udania dôvodu. Pokiaľ nie si v skúšobnej dobe tak toto ako dôvod na ukončenie PP samozrejme nestačí.

alexandra2010
26. apr 2022

mala som podobne. Naopak, som bola najmladsia medzi starymi dievkami a strasne som im vadila ze odborne rychlo postupujem, sef ma podporoval, chcela som dat vypoved ale tehotenstvo to vyriesilo a na konci rodicovskeho som dala ten vypoved. Bol to hnusny mobbing. Skor radim, odist, lebo to je dlha cesta a boj a mozes mat zdravotne problemy.

tncka
26. apr 2022

A to je dovodom pre odchod z prace? Kasli na nich,casom sa to utrasie. Odrob si svoje ako najlepsie vies a vybavene.

21anjelik19
26. apr 2022

Ťažko sa pracuje v kolektíve kde sa človek necíti dobre 😪 ja som si naopak zase viac rozumela s kolegyňou ktorá mala 50 keď ja 20 😆
Odišla by som...bude to len trápenie

janka_23
26. apr 2022

Tiež ma z takého dôvodu vysankovali. Samozrejme to bolo zakamuflovane za iný dôvod. Radím ti odísť, je to veľmi nepríjemné pracovať niekde kde ta nechcú. Pripadne ak si silná osobnosť a nebude ti to vadiť tak zostaň. Ja som to nedávala. Iná vec je ak ta chcú kolegovia vystrnadit tak spôsob si nájdu.

ddaassuullaa
26. apr 2022

nadviazem na odpoved k veci od @alenah31. neuvadzas totiz, ci si v skusobnej dobe. ak nie si, potom ta zamestnavatel moze prepustit podla zakonnika prace - vypoved zo strany zamestnavatela, paragraf 63. pripadne moze s tebou ukoncit pracovny pomer dohodou, ked sa vzajomne na ukonceni PP dohodnete

luccija
26. apr 2022

Odíď, keď je začiatok zlúy už to nebude dobre

laila22
26. apr 2022

Skús vydržať 3mesiace, možno sa to casom utrasie.