Okamžitá výpoveď

5. aug 2022

Pekny deň prajem, dnes som dala výpoveď v skúšobnej dobe,čo teda znamená, že možem podať výpoveď zbez udania dôvodu. Samozrejme tam boli isté dôvody na to, aby som dala výpoveď, keďže som robila v Lidli. Lenže je tu taký háčik. Zástupkyňa, ktora je velmi milá a vychádzame si spolu mi volala dnes, že prečo chcem odísť, a či neprídem aspoň na víkend “helfnúť” za pokladňou…no a presne toto su tie dôvody, ktore psychicky ani fyzicky nezvládam. Povedala som jej ale ako keby sa to snažila prepočuť. Jednoducho strašne chce nech ešte prídem cez víkend lebo vedúca ma ešte dovolenku. Tak mi teda povedala nech jej dám ešte vedieť do večera aby vedeli. Lenže moju známu presne takto isto hustili aby prisla a nemaju za ňu koho dať… ale čo keď proste, je skúšobná doba a može dať výpoveď hneď.. lenže ona je taky ten typ človeka, opačný ako ja😀jej nevadí prísť sa tam ukázať po tom, čo dala výpoveď a každý by na ňu pozeral, lebo viete ako to je v Lidli(všetci si máme týkať a byt priateľský) a vedela ju dohovoriť od toho že nie už nepríde a mne sa to jednoducho nepodarilo. Ja už som zúfalá a neviem už čo jej povedať. Prosím o radu

sara287
5. aug 2022

už si dala výpoveď? Dala. Nešla by som. Peniaze za tie dva dni ťa nespasia a aspoň budeš mať víkend pre seba 🙂

medyna
5. aug 2022

ked tam už nechceš prísť, tak jednoducho nepríď, povedz, že mám už na víkend iný program, veď ťa predsa nemôže nútiť

suve99
5. aug 2022

..dala si výpoveď v skúšobnej dobe a basta, zástupkyňa, ak tam nemá koho dať, nech si do pokladne sadne sama... A môže to byť rovno dôstojnícky typ - rozhodla si sa, tak nie je čo riešiť..a máš 2 dni voľna 😂

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. aug 2022

@trema veď práve 😃ja ako keby nedokazem povedať nie no ale musim..mne byva na vracanie uz mesiac ked mam ist na smenu.

xena0
5. aug 2022

Joj to je také nepríjemné toto, v obchode som len brigádovala a tiež ti bolo vždy také tlačenie že vtedy avtedy musíš prísť lebo nemá kto ach, nemohla by som to robiť celý život

autor
5. aug 2022

@xena0 už si skončila? No aj ja som to zistila. To iste tesco aj lidl..vobec nic pre mna

xena0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xena0
5. aug 2022

Áno, není to práca pre každého no

viestta
5. aug 2022

Tak jednoducho povedz nie. Ale do budúcna popracuj na sebe. Jednak na asertivite, jednak na odolnosti. Pretože ešte ta čaká veľa veľa dní, keď budeš musieť ísť aj tam kde to nebude prechádzka ružovou záhradou. Nepoznám človeka, ktorý by sa deň pri dní tešil do roboty. Niektorí majú šťastie a majú robotu, ktorú robia radi, ale veľká väčšina ľudí chodí do roboty lebo je to nevyhnutnosť. Aj do takej, kde musia prekonať svoj stres a odpor.

opica_skorica
5. aug 2022

Už nemáš Lidl ako zamestnávateľa.
Keď tam chceš
ísť cez víkend, tak jedine ako zákazník.
😃😃 neboj sa, nakupovať tam mozes nadalej, ale za pokladňu už si nesadaj.
🍀🍀🍀🍀🍀

zmrzlinka2021
5. aug 2022

A z čoho ti je na vracanie?
Z prace?
To vacsine ludi v tomto state 😉

autor
5. aug 2022
autor
5. aug 2022

@viestta ano to mi je uplne jasne, lenze ja som si uz po praci z tesca povedala ze toto neni nic pre mna a ja si nenecham kazit moje zdravie tym ze dostanem nejaky pruh z ťažkej krabice a šikane na pracovisku

autor
5. aug 2022
alex49
5. aug 2022

Povedz nie a zlož, hotovo.

opica_skorica
5. aug 2022

A uplne zmeň zameranie, cize za kasou kludne, ale uz nie hypermarket.
Moja rada.

autor
5. aug 2022

@opica_skorica mam v plane sa ist popýtať do tedi, kik lebo to ma tam vzdy lákalo este popri strednej len som to časovo asi nezvládala popri skole, teraz mam cas

panelacikova
5. aug 2022

autorka, ak si do výpovede uviedla, že končíš dňom 5.8., tak nech ti ani nenapadne tam ísť! či aký dátum si tam uviedla? alebo teda bola tam aspoň formulka, že dávaš k dnešnému dňu výpoveď?

autor
5. aug 2022

@panelacikova no ono to bolo tak ze som jej dala vediet ze davam výpoveď ze ako mam teda dalej postupovať, a ona uz zacala ze ale to ale to a ci nepridem, a nejak sme sa dopracovali ze sa ma spýtala, zme akým dňom teda a ja že dnešným a ze jej mam dat este vediet do vecera. Čiže dnes som dala.

januska12323
5. aug 2022

Ak už je výpoveď platná tak nerozumiem ako by si tam mohla ešte robiť. Je to pre vedúcu nepríjemné ale neviem načo ti vyvoláva. Ty už s nimi nič nemáš.

iwesska
5. aug 2022

Pozri,ja ked som dala vypoved a to ani nebolo v skusobnej dobe,ale normalne 2 mes.som este robila,tak moj sef sa tvaril,ze o tom nevie😂Posledny den mi zadaval dalsie ulohy a ja ze "ale ja uz nepridem,dnes som tu posledny den!" A on,ze "Faaakt!?! To som nevedel😂" Potom ma este zavolal do kancelarie a prosil,ze ci by som este nemohla dalej "pomahat"😂A co som ja samaritan??? Povedala som,ze nie,ze koncim a potrebujem si dat pauzu. Akoze zle to niesol,ale rychlo vsetko slahol robit kolegyni🙈Ona si poradi aj bez teba,neboj😉

januska12323
5. aug 2022

Moment teraz píšeš iné, čiže to nie je písomne?

panelacikova
5. aug 2022

no to musíš dať na papier. musíš im to oznámiť písomne. ideálne by bolo, keby si si napísala dvojmo výpoveď v skúšobnej dobe, zašla tam osobne, jednu kópiu si nechala potvrdiť, že ju prevzali a týmto to pre teba končí.

panelacikova
5. aug 2022

autorka: na tejto stránke dole nájdeš vzor, napíše si písomne výpoveď v skúšobnej dobe a urob tak, ako som ti poradila. a máš voľný víkend tým pádom. ty môžeš v skúšobnej dobe ukončiť pomer z hodiny na hodinu, ale musíš to podať písomne
https://www.podnikajte.sk/pracovne-pravo-bozp/v...
napísať to môžeš aj rukou 2x, nemusí to byť na PC. takže šup do práce 🙂

viestta
5. aug 2022

Vieš o tom, že výpoveď sa dava na papieri?

opica_skorica
5. aug 2022

Veru, ustne si to oznamila.
No treba i pisomne.

autor
5. aug 2022

Nepotrebujem to dat pisomne hovorili, ma sa to ist podpisat do ineho lidli lebo ma vedúca volno…tak to nedavno robila ta známa