Opatrovanie 1,5 ročného dieťaťa - pozitíva a negatíva

mantilka
15. apr 2015

Prosím o radu mamičky, ktoré majú skúsenosť . Po roku a pol sa chcem vrátiť do práce. V prípade, že budem pracovať z domu, chcela by som dať opatrovať dieťa individuálne u nás doma. Prosím o rady, aké máte s opatrovaním skúsenosti (pozitíva a negatíva) a koľko platíte opatrovateľke mesačne. Ďakujem veľmi pekne.

betty2210
18. apr 2015

Dobrý deň. Som študentkou v BA a privyrábam si ako opatrovateľka detičiek v rôznych vekových kategóriách, momentálne opatrujem dve sestry (4 a 5 ročné) a jedného krpčeka (bude mat 2 roky za pár týždňov) priamo v rodinách, u nich doma, cez jednu agenturú, na zmluvu, korektne 🙂 Pokiaľ ste z BA. môžme si napísať viac. 🙂

lucik194
19. apr 2015

myslim ze je to ta najhorsia alternativa, myslis ze dcera bude s niekym cudzim ked ty si vo vedlajsej izbe, stale bude chodit za tebou, bude vyzadovat spolocnost lebo si tam....
pozitivum je ze nevypadnes z pracovneho procesu, viac penazi, minusy praca z domu, nebudes stratavat ziadnych ludi ani kolegov....akoby si bola doma na rodicovskej...
inak treba aj napisat ci sa jedna o prilezitostne opatrovanie alebo stale cely den (pol dna).... cena je ina....

mantilka
autor
20. apr 2015

Opatrovanie na cely den. Som z Kosic.

mantilka
autor
20. apr 2015

@lucik194 Dakujem za prispevok...takto som o tom nerozmyslala.

mantilka
autor
20. apr 2015

Mna by tiez velmi zaujimalo, kelko sa plati opatrovatelke mesacne za celodenne opatrovanie t.j. pocas pracovnej doby.

snopkulka
20. apr 2015

mrkni tu: http://sluzby.bazos.sk/strazenie/ , nájdeš aj podľa lokality a popozeraj koľko si kočky pýtajú 😵 držím palce!!! Prípadne, skús domelia.sk

girlie_konik
20. apr 2015

@mantilka - presne ako pise lucik194, to je blbost, aby ty si bola doma na home office a doma bola mala a mal sa o nu starat akoze niekto iny. Neurobis tak nic!
Mam to odskusane, robim od 6m maleho. Parkrat som k nam takto zavolala opatrovatelku, ked mi horel termin, ale nakoniec som to urobila aj tak az v noci, ked maly spat.
Takto jednak maly isiel stale za mnou a jednak ja som na nich stale pozerala, ze co a ako robia atd. Jedine ze by isli von pokocikovat, ale to sa neda byt stale vonku.

Inak platim nasej babe 4 e/h, chodi narazovo, nie na cele dni /ked som v praci, je s malym muz/.
Ak by mala byt cely den, vynasobim to hodinami a trosku okresem, zase nech nerobim len na strazenie.
Pozitiva su, ze maly je zvyknuty byt aj s niekym inym a my s muzom raz za cas niekam vypadneme len sami dvaja.
Negativa nevidim ja osobne ziadne.

Len drzim palce, nech najdes tu svoju rychlo, ono si fakt musite sadnut s tym clovekom a ty jej fakt musis doverovat, ked jej nechas svoje dietatko 🙂

martina833
20. apr 2015

ja som takto obcas pracovala s 2 rocnou dcerkou, mne to tak vyhovovalo, ale mala som opatrovatelky, ktore predtym poznala a mala rada, takze sa s nimi pekne hrala, nechodila za mnou, mala som prehlad co robi, najedli sme sa spolu, negativa nevidim, zalezi na tom, ake je tvoje dieta...

kubobubo
20. apr 2015

Zalezi kolko budes robit, ja som robila 20 hodin tyzdenne, 4 dni poobede z domu a 1 den v praci. Povodne som mala dohodnutu opatrovatelku, ale nakoniec mi den pred nastupom odriekla. Moj muz mal volnejsie vtedy, tak ostal s dcerom on na zaciatku. Potom som si to zariadila tak, ze som robila ked dcera spala a poslednu hodinku z tych 4 poobede som bud bola s nou, alebo ked som potrebovala nieco zariadit, tak som ju nechala sa vyskytovat a zabavit sa samu. Neuskodilo jej to. 🙂 Potom si zvykla, ked videla pocitac, ze mamina robi a musi sa nejako sama zahrat. Ked sme zacali takto fungovat mala 16 mesiacov.
Deti nie su hlupe, len male a da sa s nimi dohodnut ked treba. 😉
Od septrembra zase nastupujem na podobny rezim ale so synom, ale to uz bude aj opatrovatelka. Syn je o kusok viacej narocnejsi.
Problemy sa neriesia vopred ale za pochodu.
Nasmu vztahu s dcerom to prospelo, venovala som sa jej viacej ked som nerobila a s vacsou chutou a s nadsenim a naucila sa aj sama hrat.
P.S. Superzena nie som, na upratovanie som mala jednu pani.

emuskaaa
20. apr 2015

PREŠOV opatrovanie APRIL-MAJ-JUN-JUL emoticon

Ahojte mamičky som na MD a ponukam strazenie deti emoticon
Straženie od 7:00 -16:00

Cena : 1,66 - 1,80 e hodina

Pre blizsie info spravu alebo telefonicky na tel.čisle : 0908 081 861 .......... Pekny den