Poslanie potvrdenia o hľadaní zamestnania mailom na úrad práce

amelie123
27. máj 2013

Dievčatá mám taký problém. Som na UP a doteraz som nosila potvrdenia na papieriku - pečiatku. Ale naposledy mi baba na UP dala svoj mail a že jej mám potvrdenie o hľadaní zamestnania poslať mailom. Hľadám to na nete aj tu, že ako to urobiť a čo vlastne poslať, ale možno to zle zadávam. Neviete mi prosím poradiť? Ďakujem.

ajka_k
27. máj 2013

Osobnú skúsenosť s ÚP síce nemám, ale viem, že aj "elektronické" hľadanie si zamestnania je platné, t.j. keď odpoviete na nejakú ponuku napr. na profesii, stačí kópia e-mailu (alebo preposlanie e-mailu dotyčnej osobe na ÚP/. Takže takto to pani pravdepodobne myslela. Podrobnejšie info:
http://www.upsvar.sk/obcan/akou-formou-preukaze...

maznacik007
27. máj 2013

@amelie123 bud preposles kopiu to sa da ak reagujes na ponuku na profesii alebo preposles mail co si posielala potencionalnemu zamestnavatelovi ...
je to uplne v pohode ano takto funguju na UP ... netreba chodit a nosit papieriky...

trish31
27. máj 2013

@amelie123 staci,ked jej len preposles ziadost,co si si poslala,napriklad cez profesiu(profesia ti vzdy posle potvrdzujuci mail) a to preposles konkretnej pani

sympa1
27. máj 2013

u nas neuznaju len poslanie ziadosti ..ale odpoved uz z firmy..teda vyjadrenie na ziadost...

trish31
27. máj 2013

@sympa1 to je dost zle,lebo na ziadost ti odpovie mozno 1% zamestnavatelov

sympa1
27. máj 2013

@trish31 presne tak...je to zle...

lili_mia
27. máj 2013

@amelie123 v maily musíš uviesť názov firmy, mesto a názov pozície o ktorú sa uchádzaš .. samozrejme, že z mailovej adresy, ktorá sa skladá z Tvojho mena a priezviska, nie niečo v zmysle ... aneta67@ .... či nebodaj kvetinka, macicka, zabka a podobné slová ako som už videla 😀

maruska24
28. máj 2013

@amelie123 a to jej stačí iba jedno reagovanie? napr. ja referentke vždy donesiem aspoň 30 vytlačených reagovaní každý mesiac /aj to len preto len toľko, lebo si míňam vlastný toner vlastnej tlačiarne/ a ona to len opečiatkuje a založí. Nikdy to nečítala, nekontrolovala. Neviem si dosť dobre predstaviť, aby som jej mail zahltila všetkými mailami o hľadaní si práce, to by ju asi na mieste porazilo 😀 😀
Tvoja referentka je asi zjavne veľmi pohodlná.

@sympa1 na to kvantum reakcií čo mesačne pošlem, mi vyjadrenie príde tak od jednej firmy /niekedy ani to nie/, takže je to dosť drsné.

maznacik007
28. máj 2013

@maruska24 staci len jeden mail, aj u nas a preposlat mailom .... ja si skor neviem predstavit ze niekto nosi taku kopu mailov...
a okrem toho zadavatelka je tehotna cize je jasne ze je to len pro forma, rovnako ked vie ze je tam niekto len kvoli podpore a da sa po polroku vyradit ... ak je niekto dlhodobo nezamestnany tak asi pristupuju k tomu inak ... 😉

magali
28. máj 2013

@maruska24 pohodlna referentka 😀 to skor sa mi zda ze ty si moc iniciativna, staci ak zanesies jeden mail, nemusis tam nosit vsetko a minat si toner.. moj priatel nosi len jeden a ver mi ze mesacne posle vela ziadosti presne ako ty, ja som napr nevedela ze sa to da poslat aj mailom, to by bolo super.. aj na mail staci poslat len jedno reagovanie na pracovnu ponuku, tvojej referentke je to sumafuk kolkokrat si si poslala ziadosti, ked to ani necita.. inak musis mat celkom hrubu zlozku u nej, alebo mozno si zalozi jeden papier a ostatne vyhodi.. schvalne sa jej skus opytat.. priatel je na urade uz skoro rok a nosi to po jednom a je to v pohode.. inak aby tu nevyznel ako darmozrac, tak on normalne pracuje ale zamestnavatel im nechce dat zmluvy, tak je rad ze ma robotu a musi takto chodit na UP

maruska24
29. máj 2013

@magali ona to naozaj zakladá, vidím to všetko v zložke. A mne nepovedali že jej mám nosiť iba jeden papier, ale aktivitu za celý mesiac. Niekto pošle jednu žiadosť za mesiac, niekto 50 😀 Teraz tam ostala iba ona a ešte jedna referentka, lebo ich poprepúšťali a znova sa objavilo staré známe, čo urobia 6 urobia i 2. 😒

marsy77
21. dec 2013

@maznacik007 mozem sa opytat? od 11/13 som na UP,teraz 12/13 som bola prvy krat na takom ,,pohovore,,ako to na UP chodi..pani ma informovala,ze musim nosit pri dalsej navsteve ziadost do nejakeho zamestnania. /ze si hladam pracu/
otazka je..ked sa mam hlasit az 3/14 tak mi staci jedna ziadost,ci musim doniest za kazdy mesiac jednu...cize spolu tri? vopred dakujem

maznacik007
21. dec 2013

@marsy77 podla mna staci jedno ale tak zasa aj keby si poslala tri maily niekam a vytlacila si ich na jeden papier tak to neni taky problem ...

ja som nosila len maily vytlacene ... 😉

fafa
21. dec 2013

@marsy77 nachystaj si za kazdy mesiac jednu....si povinna si aktivne hladat zamestnanie, a aktivne nie je raz za 1/4 roka...ja som sa na to vylozene pytala....aby si sa nedostala do blbej situacie...

marsy77
21. dec 2013

@maznacik007

@fafa
dakujem za vysvetlenie

fafa
21. dec 2013

@marsy77 vidim ze kazda sme ti poradili inak 😀 ale nam vysvetlovala znenie toho novelizovaného zakona a vyslovene nam prizvukovala, ze napriek tomu ze ideme na UP az o tri mesiace, mame priniest potvrdenia za kazdy mesiac...istota je istota...prichystaj si a na dalsej navsetve uz budes mudrejsia

maznacik007
21. dec 2013

@fafa zavisi od uradnicky .... ja som bola dohodnuta ze hned po siestych mesiacoch sa odhlasujem z UP lebo uz som mala schvalenu predlzenu RD na maleho ... zatial na nej bol muz ... a poznala som tu pracovnicku aj inak ako z uradu .. ale teda ja by som tiez doniesla tie tri maily sak to neni taky problem a dat to vytlacit na jednu stranu... 😎

lenamat
25. júl 2015

Ahojte. Ked mam trvali pobyt v Michalovciach,ale byvam v Poprade a chcem sa zaevidovat no nemam ako ist do Michaloviec nakolkko sa mi narodila dcerka a ma 3tyz. no a chcem sa zaevidovat da sa to aj cez internet...

timea7
26. júl 2015

@lenamat prečo sa chceš teraz zaevidovať, keď si na MD?

lenamat
26. júl 2015

No lebo nemam narok na porodne len na tych 200€ ci kolko je a 22€ tak aby som dostavala aj hmotnu nudzu

timea7
26. júl 2015

@lenamat aha, nevyznám sa v tom, hmotná núdza ma nenapadla.

trnava91701
13. mar 2019

Ahojte,
som evidovaná na úrade práce. Prve hlásenie som mala 29.1. Úradníčka mi povedala že ako dôkaz hľadania práce staci emailová komunikácia.

Otázka znie, stačí im vytlačiť potvrdenie z Profesie, ktoré Profesia posiela na mail že som poslala žiadosť? Alebo musí byť písaná odpoveď nejakej firme na mail?

Písané negatívne odpovede mam, ale pred tým dátumom, 29.1. Uznajú aj to? Ďakujem.

zanetka1989
7. feb 2020

@maruska24 prosim Vas baby teraz som bola v dvoch firmach a odmietli mi dat peciatku ze si hladam zamestanie nechapem preco ale k veci staci ked na urad donesiem potvrdenie napr od profesie ze som reagovala na ponuku alebo musim mat odpoved od zamestnavatela ako to prosim je

trnava91701
7. feb 2020

@zanetka1989 mne stačilo potvrdenie od profesie. Spätný mail ze som reagovala na inzerát.

zanetka1989
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trnava91701
7. feb 2020

@zanetka1989
Áno, ale viac sa im páči ISTP, lebo to je ich stranka.

zanetka1989
7. feb 2020

@trnava91701 okej cize aj odtial poslu potvrdenie?

trnava91701
7. feb 2020

@zanetka1989 áno 🙂

zanetka1989
7. feb 2020

@trnava91701 dakujem

2danculik
4. jan 2021

Dobrý večer, chcem sa opýtať, keď je zatvorená kôli kovidu ZŠ a MŠ,treba to hlásiť úradu práce? Pýtam sa dopredu, kôli termínu-dokladovaniu hľadania si práce,alebo keby mi volali že našli prácu. Uznajú to ako dôvod na odmietnutie....netuším vôbec ako sa to teraz pri pandémii berie, známa ma vyplašila ze aj pn musím hlásiť 🤔 .🤷