Práca družinárky

1. nov 2022

Vie mi niekto povedat aku maju cca pracovnu dobu?Su v praci rano aj poobede?Vzdelanie mam, ale nikdy som to nerobila

benit
1. nov 2022

U nas dali vychoskam plny uvazok. Jeden den maju pohotovost, su tam cely den od rana a doplnaju si aj asistenciami a vychovami. Maju aj rannu skd a poobede do 16,30.

majka879742
1. nov 2022

Ahoj ja som to mala doplnené vychovami, tie učiť môžeš. U nas ranný Školský klub nebol. Najlepšie si to je zistiť v daných školách kam by si si chcela dať žiadosť. 🙂

shannarourk
1. nov 2022

Družina a družinárka v prvom rade už neexistuje. Už je to ŠKD a pani vychovávateľka 🙄 to ani keby si na ulici oslovovala ľudí súdruh a súdružka 🖐️

U nás je ŠKD od 6:00-16:30.
Majú ranné služby. Alebo konečné. Záleží koľko oddelení škola má.
Aké veľké deti máš na starosti. Prváci končia väčšinou 4 vyučovacou hodinou, štvrtáci aj šiestou.
Buď prídeš až na obed, alebo už ráno na 6. Medzitým väčšinou naše chodia domov, alebo si úväzok dopĺňajú hodinami asistencie.
Majú týždenné a mesačné plány práce, rôzne témy, ktoré musia plniť. Nie je to len o strážení detí, aby prežili kým pôjdu domov 👍

benit
1. nov 2022

@shannarourk u nas je to len o strazeni. Ked sa neda ist von, tak pustia rozpravku. Nase sa teda nenadru😁

petra735
1. nov 2022

U nás vychovávateľky sú len poobede, to približne od 12:00 do 16:00. Samozrejme je ešte dozor ranný, keď dávajú pozor na deti ktoré prídu moc skoro. Tam sa zväčša (u nás) vychovávateľky striedajú napr. Každý deň je iná. Ale to potom chodia domov, a vrátia sa zasa potom už keď majú strážiť deti 😉

slavomira236
1. nov 2022

U nás je aj ráno v rannej aj zastupujú cez deň keď chýbajú učitelia na hodinách ako matika slovenčina .

akinomel
1. nov 2022

@petra735 strážiť deti?! U vás v škole neprebieha výchovno-vzdelávací proces prevádzaný kvalifikovanými vychovávateľkami? Väčšina má VŠ vzdelanie a atestácie. Hádam si zaslúžia minimálne trošku úcty...

akinomel
1. nov 2022

Pracovná doba je prerušovaná (mnohí závidia), deti v oddeleniach z rôznych tried. Činnosť pozostáva z jednotlivých TOV. Pracuje sa podľa týždenných, mesačných plánov, ktoré korešpondujú s rámcovým plánom VVČ. Ak ochorenie kolegyňa pani učiteľka, supluje. Obyčajne sú ranné a večerné služby (stáva sa, že je potrebné aj dieťa odprevadiť domov). Psychicky veľmi náročná práca obzvlášť kvôli jej dehonestácii aj od kolegýň- žiaľ.

petra735
1. nov 2022

@akinomel nie neprebieha... neviem akú máš špeciálnu školu

akinomel
1. nov 2022

@petra735 mám pedagogickú v Prešove a pracujem čestne a zodpovedne. Také ,,pracovníčky" , aké popisuješ, robia hanbu povolaniu vychovávateľky. Je mi z toho veľmi smutno.

petra735
1. nov 2022

@akinomel 🤷🏻‍♀️ neviem teda

clovekoj
1. nov 2022

@akinomel U nás majú zakázané odprevadiť dieťa domov, určite nie ako súčasť jej práce. Sú na to vypracované presné postupy, ako postupovať, ak rodič po dieťa nepríde.
Jedine, ak sa vychovávateľ s rodičom dohodne a po pracovnej dobe odprevadí dieťa domov, ale to už je mimo školu a je to ich dohoda a riešia si to ako "brigádu".

akinomel
1. nov 2022

@clovekoj no vieš, to je zriedka a veľmi individuálne. Otec, onko pacient s veľkými bolesťami...neodnesiem deti na postupmi určené miesto. Ale áno, sú na to postupy. S rodičom to bolo dohodnuté telefonicky.

liusa82
1. nov 2022

no napr ja poznám jednu družinárku od nás zo zm čo má len strednú školu,žiadnu vš nemá ani dorobenú .Robila v družine ešte ked som ja chodila na základku,vtedy bola mladá,teraz má možno tak po 50 asi.A pracuje tam stále.Možno ju tam držia preto,lebo to nikto nechce moc robiť.A je ich tam viac čo vš nemajú,dokonca aj mladšie.Tak ja neviem,Zm je asi mesto zázrakov 😀

clovekoj
1. nov 2022

@liusa82 Na prácu vychovávateľa v ŠKD, učiteľky v MŠ stačí aj stredoškolské vzdelanie, napr. Stredná pedagogická škola a odbor Učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo.

liusa82
1. nov 2022

@clovekoj a to sa teda čudujem a velmi.Pretože dneska je potreba mať pomaly vš aj na kuchára

clovekoj
1. nov 2022

@liusa82 Ale je pravda, že sa to pomaličky mení. Dnes už nie je ani finančne výhodné, mať iba stredoškolské vzdelanie a robiť ako učiteľka v MŠ, alebo vychovávateľka. Je platovo nižšie ako kolegyne s VŠ vzdelaním. A dnes je aj viac detí s rôznymi špeciálno výchovno-vzdelávacími potrebami a aj tam je lepšie mať vyššie a odbornejšie vzdelanie. A to by malo platiť aj napr. u pedagogických asistentoch, ten by podľa mňa mal byť odborník na tieto deti, aby neurobil viac škody ako osohu.

slavomira236
1. nov 2022

@benit mi j v prvej druhej triede mal druzinarku ktorá sa im venovala.mteraz dostali druzinara buď sú von alebo pozrú rozprávku úlohy si síce napíšu no nekontroluje im syn hovorí že kontroluje no neviem ako keď tam má stále chyby...predtým čo mali druzinarku bez toho aby im skontrolovala ani nepustila domov koľkokrát som čakala do družiny im trebalo nakúpiť veci ako na výtvarnú teraz v 3 Tom pri novom druzinarovi nič im netreba nič nerobia