Práca na dohodu v roku 2013 popri rodičovskej

mixinka298
26. feb 2013

Prosím Vás neviete ako to je od noveho roku podľa zákonníka práce na dohodu pre mamičky na MD ? Chcem sa spýtať či je niaka presná suma do výšky kedy si môžem zarobit na dohodu a neprísť o rodičovský príspevok ďakujem.

zalka
26. feb 2013

@mixinka298 zarobiť môžeš koľko chceš, o RP neprídeš.
Ale ak robíš na dohodu počas RD , tak prídeš o dôchodkové poistenie ktoré za teba platí štát.
Výhodnejšie je pracovať na živnosť, odvody do SP neplatíš , do ZP tiež nie ak neprekročíš ročný príjem 2918 e a dáke drobné.

ela2710
26. feb 2013

@mixinka298 o RP neprides nech by si zarobila aku kolvek sumu, ale musis sa ist do socialnej poistovne odhlasit z dochodkoveho poistenia, co za teba plati stat, ale ked ti dohoda skonci - ak je kratkodoba, tak sa po nej zasa mozes ist prihlasit do SP na to dochodkove

mixinka298
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika123654
26. feb 2013

dobry vecer mam jednu otazku,pracujem na dohodu a po novom nam strhavaju vsetky odvody rovnako ako u zamestnancou.som momentalne na pn a neviem ci my bude pn-ka vyplatena.vie my niekti poradit.dakujem

zalka
26. feb 2013

@monika123654 ak si na dohodu s pravidelným príjmom tak PN bude vyplatená.

lotalujza
27. feb 2013

ked by som mala kratkodobu dohodu povedzme na jeden mesiac, co vsetko musim ja urobit, okrem toho ze do SP sa musim ist odhlasit a potom zas prihlasit, do ZP netreba nic? a po skonceni roka co musim urobit? podat aj Danove priznanie? musim sa rozhodnut ci to zobrat alebo nie, ale keby z toho bolo vela vybavovaciek tak radsej to necham tak
a teraz zamestnavatel by za mna platil odvody ako keby to bol normalny zamestnanec?
dakujem