Práca na úrade práce - asistent

kristina651
4. júl 2023

Dobrý večer, je tu niekto kto by mi poradil ako sa dostať pracovať na UPSVaR( asistent) ? Momentálne žiaden úrad z nášho okolia nemá voľne prac.miesto. Mám ukončenu Obchodnú akadémiu + som si robila prax na ÚP.

livuska124
4. júl 2023

@kristina651 máš na mysli asistent riaditeľa? 🤔

kristina651
autor
4. júl 2023

@livuska124 asistent/pracovník oddelenia služieb občanov v nezamestnanosti neviem ako to správne nazvať.

simik22
5. júl 2023

A ako sa tam chces dostať, keď nemajú volne pracovné miesto?? Jediná možnosť je, poslať tam žiadosť o prijatie do PP, a životopis a čakať kým sa ti ozvú, inak nerozumiem otázke.

buberova
5. júl 2023

Opravte ma ak sa mýlim ale nie je podmienka pre také miesta na úradoch mať vysokú školu?

martinkatinka
5. júl 2023

Nemozes robit niečo, co nevies ani ako sa vola 😉 a uz vobec nie, ked nie je volne miesto.

dota6
5. júl 2023

@kristina651 musíš čakať kým sa uvoľní miesto 😉 praxovala si na úrade práce, takže zrejme ovládaš obe programy, v ktorých sa pracuje na ÚP. To ti zvýši šancu na pohovore.

livuska124
5. júl 2023

@buberova na niektoré miesta na UPSVR nie je potrebná VŠ.

mateson
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mateson
5. júl 2023

@livuska124 ale je ich málo a väčšinou sú obsadené

livuska124
5. júl 2023

@dota6 ak tam len praxovala, pochybujem, že robila v programoch.. tiež som najprv na UPSVR praxovala ale robila som len také pomocné práce, triedenie dokumentov, archiváciu, a pod.

dota6
5. júl 2023

@livuska124 ako všimla som si, že dávajú tých čo praxujú ku kiosku a archivovať. Myslela som si, že im aspoň niečo ukážu. Ale aj tak, aspoň nejakú šancu jej to dáva. Malú. Najprv musí splniť podmienky, úspešne zvládnuť pohovor, ovládať zakony, spraviť test. Ale netreba nikoho zatracovať 😇 ale pri hľadaní práce povzbudzovať.

livuska124
5. júl 2023

@kristina651 musíš sledovať vyhlásené výberové konania a prihlásiť sa, ak bude voľné miesto. Môžeš poslať žiadosť so životopisom aj teraz. Na osobný úrad. Častokrát sa stane, že niekto vypadne (napr. dlhodobá PN) a potrebujú rýchlo záskok, tak budú vedieť, že máš záujem a môžu ťa kontaktovať.
Tiež som sa tak dostala na úrad. Najprv absolventská prax, potom im niekto odišiel na PN tak ma vzali na dobu určitú. Potom opäť na iné miesto na dobu určitú. Potom som bola na výberovom konaní a prijali ma.

livuska124
5. júl 2023

@dota6 samozrejme, veď ja som tam tiež tak začínala - na absolventskej praxi 😊 videli, že mám záujem a rovno z absolventskej ma presúvali na dočasnú štátnu službu počas PN inej pracovníčky.

kristina651
autor
5. júl 2023

@livuska124 pracovala som so systémom služieb zamestnanosti, nahadzovala som ľudí, ktorí prišli na podpis, teda aj ku mne prišli na podpis vyskušala som si to + skenovanie rôznych dokumentov, triedenie a samozrejme aj pri kiosku som bola.

livuska124
5. júl 2023

@kristina651 tak potom máš výhodu, keď už trochu poznáš systém 👍🏼