Práca od pondelka do piatka

25. okt 2021

Ahojte, viem, že je to pre niekoho blbá otázka, ale naskytla sa mi práca od pondelka do piatka 7:00-15:30. Doteraz som pracovala 6 rokov 12tky 6:00-18:00 a nočné 18:00-6:00, víkendy, sviatky. Nikdy som nerobila ranné a teda neviem či je to lepšie. Mám 1 dieťa, ešte chodí do škôlky a muž robí iba ranné. Teraz mám aj dosť nadčasov, cca 40-50 hodín za mesiac. Len si neviem predstaviť robiť iba ranne, lebo napríklad pred nočnou a po nocnej som bola doma a mozem si vybaviť nejaké veci alebo si nechám dcéru doma, aby som mohla byť s nou, aj keď je chorá. Ale už to začínam cítiť, že som vyčerpaná, keď robim 57,5 hodín tyzdenne, niekedy mi vyjde aj 46 hodín, ale zas by som klesla na plate. Neviem čo mám robiť, v čom vidíte výhody?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
25. okt 2021

Ja by som nechcela robiť napr vikendy. Chcem byt doma s rodinou a venovať sa rodine
Syn vyrastie a nebude má už toľko potrebovať.

Podľa mna tie prachy nestoja za to.

elizabet173
25. okt 2021

nenapísala si, koľko rokov má dieťa, no keď pôjde do školy, veľmi oceníš to, že každé poobedie môžeš byť doma, Už si ho nebudeš môcť nechať počas týždňa doma a keď píšeš, že si unavená, tak asi rozhodnutie by za mňa bolo zobrať tú prácu.

autor
25. okt 2021

@viestta
@pribinak
@elizabet173
Ďakujem Vám dievčatá, asi to bude najlepšie riešenie a nebudem chodiť domov vyčerpaná. Keď pôjde mala do škôlky aspoň sa s ňou budem učiť, máte pravdu. Lebo môj muž by sa s ňou veľa nenaučil. Len nikdy som tak nerobila, preto váham, neviem si to predstaviť, ale zvykla by som si

zuzubb007
25. okt 2021

tak za mňa jednoznačne tento pracovný čas je najlepšie čo môže byť, pri dieťati by som teda neváhala absolútne, mám niečo podobné a je to akože fakt brutalita stíhame krúžky, nákupy, všetko proste, neviem si to predstaviť ani inak

luccija
25. okt 2021

Ako človek, ktorý robil 7 r na smeny Ti napíšem, že nie je nad to sa v noci vyspať.Negativum je, že keď som robila na smeny som mala pocit, že mám viac času či pred nočnou či po...ale ešte som nemala dieťa, tak mi nevadilo robiť víkendy, sviatky...ale, ak máš dieťa budeš mať ideálnu pracovnú dobu a brala by som urcite novú prácu.

panelacikova
25. okt 2021

osobne, ak by som si mohla vybrať, jednoznačne len ranné. tie zmeny ti totálne rozbíjajú biorytmus. aj keď si mladá a neuvedomuješ si to, lebo si myslíš, že zvládaš (ale telo si to pamätá, neboj), tak časom sa to môže podpísať pod tvoj zdravotný stav. osobne by som volila len PO-PIA a ranné zmeny...

sasa1310
25. okt 2021

treba myslieť aj na 2mesačné prázdniny. Muž robí na zmeny a nikdy sme nemuseli riešiť prázdniny, keďže keď mal nočné, tak sme sa len vymenili. A voľno cez týždeň, tiež nebolo treba riešiť tie dni.

lenkafirka1
25. okt 2021

Ja napr robím smeny, ale rôzne, niekedy mi vychádza týždeň len ranky a víkend voľný, inokedy poobede pár dní, pár dní ráno, niekedy cez víkend, niekedy nie. Proste rôzne podľa rozpisu a ja som s tým max. Spokojná. Nerobím ale nočné. Aktuálne som sice Ho, ale predtým som chodila do prace a vyhovovalo mi to oveľa viac. Po-Pia som bola cez týždeň KO,, nemám rada stereotyp. Tiež je ale smerodajne, či sa máte ako s mužom vykryť, to by bolo najdôležitejšie.

autor
25. okt 2021

@lenkafirka1 ja mám 12tky, napríklad: pondelok 6-18, utorok 18-6, štvrtok 6-18, piatok 18-6, nedeľa 6-18 a stále dookola, cca 2x do mesiaca robím len 4 dni v týždni a raz za 2 mesiace mám voľný víkend. Nadčasy nám preplacaju, voľno nám nedajú, lebo nemá kto robiť. Ale teraz ako je covid, tak preto keď mám trochu volno cez týždeň, tak dcéru nechávam doma, aj keď je to ťažké

lenkafirka1
25. okt 2021

No.. Máš to dosť.. Veľmi málo voľna cez víkend.ja som si zasa mohla brat deti so sebou cez víkend a tak, mame v práci relax zónu, TV , tam sa prehrali a zadarmo horúcu cokoladu v automate 🙏.... No ak si vyčerpaná asi by som šla do tejto zmeny. Aši sa ti to už žiada.. Ja nemám takto náročné tie smeny.

sense
25. okt 2021

Kedysi veľmi dávno som robila tak, a to som nemala ani dieťa a už by som tak robiť nechcela... Síce stále robím aj cez víkendy aj cez sviatky ale len ráno a je to omnoho omnoho lepšie.... Ja som síce finančné nešla s platom dole ale.... Peniaze nie sú všetko a aj pre telo je pravidelný režim lepší, a aj na psychiku a zvykneš si na to veľmi rýchlo pokiaľ nie si človek typ sova, ráno vyspavat a v noci dlho hore... Aj keď pri dieťati sa to zrejme moc praktizovať nedá... Ale treba po riešiť aj praktickú stránku co s dieťaťom ako to poriesite ohľadom škôlky, prázdniny atď....

marca12
25. okt 2021

Ja robim od 7-15.30 a velakrat si posomrem,ze si nemam kedy povybavovat,ale na druhej strane neviem si predstavit robit na smeny. Poobedie mas volne,vybavovacky sa naucis zorganizovat si a hlavne mas volny vikend. Vsetko ma pre aj proti. Ale celkovo nocne smeny a striedanie smien nie je zdrave pre organizmus,takze vykaslat sa na peniaze a radsej robit iba cez den

luccija
25. okt 2021

Aký bude rozdiel v plate netto?

autor
25. okt 2021

@luccija rozdiel bude cca 400 €, teraz som stále na nohách, za 12tku si sadnem dokopy možno hodinu aj s obedom.

@lenkafirka1 my nemáme v robote také možnosti 😅
Aj kvôli prázdninám teda keď bude väčšia, ale babka s dedom by s ňou boli, to by sa dalo poriešiť..

evica17
25. okt 2021

No kvoli tvojmu zdraviu, psychickej pohode, a takriez dietatu, by som volila pracu po-pia, aj ten cas co tam mas je paradny.
Aj ked na druhej strane, platovo by si tedaklesla o.dost, ale ak nie ste odkazany na tych 400eur, tak pohoda. Ved zivot neni o peniazoch len

anicka182
25. okt 2021

Ja som kedysi robievala dvanastky kratky dlhy tyzden, potom som otehotnela a poziadala o upravu pracovneho casu a teda zacala som robit osmicky od pondelka do piatku az do porodu a povirm ti nevedela som si na ne zvyknut :D je to asi o cloveku

martinkatinka
25. okt 2021

Volila by som Po-Pia, neviem teda konkretne co robis a aka bude ta zmena. Ak teraz fyzicky pracujes a ides do kancelarie, tak ta zmena bude riadna a teda picitaj s tym, ze kym sa zaucis, budes mat pocit, ze ta nova robota je ovela tazsia.

eeffka
25. okt 2021

No ja robim odjakziva 40hod tyzdenne a cim som starsia tym menej hodim by sa mi hodilo, 56tyzdenne ??? Raz ta klepne

cacianka
26. okt 2021

To nie je dobré nastavenie smien.
Denná nočná a 2 dni voľno, ty máš iba 1.
Môj tak to robí, ale už je to zahul, stále špekulovať kedy a ako nastaviť výlet, návštevy, dovolenky, lebo iba on robí 12, všetci blízki iba denné.
Rozhodený biorytmus je naprd, teraz si mladá ale stačí pár rokov a ufff problém.

autor
26. okt 2021

@martinkatinka áno fyzicky robím, za 12 hodín mám cca 15-20000 krokov, je toho už na mňa dosť..
Máte pravdu dievčatá, radšej budem robiť za nízku plat a neznicit sa, ďakujem ❤️❤️❤️

henrietkatr
28. okt 2021

Mamina tak robila 12tky a veru islo jej to na mozog, pracu zmenila a robi od 7 do 14-15 tej plus minus a je ako iny clovek. Vikendy volne, cas na rodinu vsetko. Niekedy sa netreba hnat len za pracou na ukor volneho casu 🙂