Práca v cestovke

kurucka93
19. nov 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať či niektorá z vás robila v cestovnej kancelárii alebo agentúre. Chcela by som vedieť o tejto práci viac, čo sa týka platu, možno nejakých školení, poprípade či sa musia plniť aj nejaké predajné plány. Myslím si že je to veľmi zaujímavá práca a rada by som vedela viac, ďakujem Vám 🙂

liz_lemon
20. nov 2013

@kurucka93 praca v cestovke je o tom, ze kym ostatni v lete dovolenkuju, ty pracujes, zaujimave to nie je vobec, ani nejak dobre platene, robila som to nastastie len chvilu, ale nikdy viac
urcite zalezi v akej CK by si pracovala, ale aj tak podla mna praca o nicom

salomuska
20. nov 2013

@kurucka93 mne sa to zdalo ako práca zaujímavé, bavilo ma to, ale ako už bolo povedané, nečakaj vysoký plat a to, že si napr. zoberieš v lete dovolenku (pokiaľ CK robí letné zájazdy)

stanislavao
20. nov 2013

@kurucka93 ja som robila v CK dost dlho. je to aspon pre mna velmi zaujimava robota. ziadne plany sme plnit nemuseli. po sezone, t.j. v oktobri sa chodi na okruzny pobyt po hoteloch, ktore dana CK ponuka, aby zamestnanci videli na vlastne oci, co predavaju. kazda ck to ma inak. je to praca v kancelarii, praca s ludmi. ludia su mily, ale vedia byt aj namysleny, protivny, aj krcia, zvysia hlas, nadavaju. treba si vediet ustat situaciu s chladnou hlavou a klientovi nevynadat. platovo to bolo vzdy tak ako bezny priemer pre pracu v kancelarii. pokial mate nejake konkretne otazky, pytajte sa. robila som v CK uz davno, ale myslim, ze moc sa tam toho nezmenilo. isla by som zas, keby som mala tu moznost. mna osobne ta praca bavila.

h2
20. nov 2013

@kurucka93 Ja som ako mladá snívala o práci v cestovke, hneď sotva týždeň po maturite sa mi podarilo takú prácu nájsť, bola som šťastná, ako blcha. Ale rýchlo ma to prešlo, práca v cestovke nemá s cestovaním spoločné nič, je to úradnícka práca v kancelárii, v sezóne často robíš nadčasy, celé leto máš zabité, lebo práve vtedy si dovolenku zobrať nemôžeš. A to nehovorím o nespokojných klientoch, lebo takí sa nájdu vždy, aj keby služby boli stopercentné. Môj plat bol 3000 korún slovenských (bolo to v roku 1993). Robila som tam celé leto a deň pred skončením skúšobnej doby ma vykopli, bola to malá cestovka a s koncom sezóny ma už nepotrebovali, tak aby mi nemuseli platiť v zime, keď bude málo roboty, ani len tých smiešnych 3000,- Sk. Bolo to dobré len na to, že som sa poučila na vlastnej chybe, prihlásila som sa na VŠ a dnes mám prácu, ktorá ma naozaj baví. Ale to je len moja skúsenosť, určite je aj veľa žien, ktoré sú s touto prácou spokojné.

helsinka
20. nov 2013

@kurucka93 asi by bolo najlepšie, keby si si to osobne vyskúšala . . . 😀 ja som študovala cestovný ruch, robila som v odbore zopár rokov a až v praxi som pochopila, že to nemôžem robiť, lebo nezvládam tú prácu s ľuďmi ako zákazníkmi . . . ako písala stanislavao, ľudia sú podaktorí príšerní, drzí, myslia si, že ako zákazníci môžu všetko ☹ každá práca má svoje pre a proti, ale ako sa hovorí, pokiaľ nezažiješ . . .nevieš 😀

magica78
20. nov 2013

@kurucka93 no praca je to narocna a hlavne ako pisali baby stale nespokojny a ,,vycurani,, zakaznici ktorí len vymyslaju aby dostali zlavy... plat nic moc pokial viem a neviem nabera sa ternd ze iba online objednavky , vela cestoveik rusi kamnenne predajne napr. karatgo azur ...

maruska24
20. nov 2013

moja známa pracuje v cestovke dlhé roky, ale na centrále. plat má krásny, veľa cestuje. Zájazdy však nepredáva.

kurucka93
autor
20. nov 2013

Tak to ste ma teda velmi nepotesili, ja sa iba informujem, lebo nastastie pracu mam, ale chcela som o tejto praci vediet viac lebo som si povedala, ze raz by som to chcela vyskusat, no dozvedela som sa skoro iba same negativa :(

simonkaa333
20. apr 2015

ahojte 🙂 potrebovala by som poradiť..mala som povinnú prax v cestovnej agentúre zo školy , ale mám známu a tá mi iba potvrdila, že som tam akože praxovala ..a teraz potrebujem napísať denník z praxe detailne popísať čo som každý deň robila..nenašiel by sa niekto kto by mi poradil , čo by som tam približne mala napísať ? dakujem 🙂

katulienkaja
10. okt 2018

Prosím Vás chodí sa na veľa školení keď človek robí pre cestovnú agentúru? Tým mám na mysli ci je to ako napr.v banke ze baby musia chodit aj na týždenne školenia tak 1-2 x do roka. Je to praca vhodná aj pre mamičky co majú deti? Dakujem