Práca v charite

23. sep 2022

Ahojte už niekoľko rokov ma zaujíma práca v charite alebo v podobných zariadeniach...veľmi ma baví pomáhať ľuďom v ťažkej životnej situácii baví ma ich ukľudniť v ťažkej chvíli a poradiť im ak môžem a chcela by som sa v živote uberať týmto smerom jednoduchou chcem aby ľudia ktorí to nemajú ľahké pocítili že niekomu na nich záleží...snažila som sa dopátrať k nejakej takejto práci ale bohužiaľ som nič nenašla ale veľmi rada by som našla prácu takéhoto typu ktorá ma bude naozaj napĺňať. Preto sa pýtam či tu náhodou neviete ako sa zamestnať niekde v charite, červenom kríži alebo niečom podobnom? Prípadne ak by ste mali nejaké typy kde možno niekoho hľadajú? Som z okolia Žiliny. Ďakujem vám krásne 🥰

deti95060810
23. sep 2022

v Mt je katolícka charita... chodim tam darovať veci.... neraz vidím čo tam chodia ľudia akí sú skleslí, zničení, ale najviac je mi ľúto detí...
Skús sa opýtať tam . možno by sa niečo pre teba našlo aj formou brigády...

pribinak
23. sep 2022

Jedna vec je čo Teba baví, druha vec je, že na odborne poradenstvo potrebuješ aj vzdelanie
Pozri profesiu, tam bežne bývajú aj ponuky z tretieho sektora

dilino
23. sep 2022

Môj bratranec s priateľkou pracujú v KE v takej charite. Sú zamestnacami. Od rána do večera do 18 sa nezastavia ledva si dajú obed. Jeden robí 5 roboty za jeden plát. Od starostlivosti o chorých niekedy je ich 10/15 ľudí aj 5 ležiaci. Opatrovateľka potom krajčírka ,záhradníčka, kuchárka, a bratranec opatrovateľ, šofér, upratovač, skladník. Medzi tým ten stratil doklady, toho okradli, Všetko robíš za jeden plát. Prídu haldy oblečenia ked že to je aj charita. Treba to poukladať do skladov roztriediť. Ked si to ľudia vezmú zo skladu treba opraviť zips, zašiť, kadečo opraviť gombíky zašiť musí sadnúť aj za šijací stroj. No ľahké to nie je a zarobíš zopár eur na prežitie. Ako dobrovoľníčka áno ale stále zamestnanie narobíš sa a nič s toho. Oni majú obaja aj kurz prvej pomoci aby vedeli pomôcť pokiaľ príde na miesto sanitka. A vždy niečo toto je skôr poslanie ako práca. Chceli už odisť ale vždy že sa podmienky zlepšia budú menej pracovať za jeden plát ale vždy to skončilo pri starom a sú tam kde boli. Takže ako brigádnicky áno ale na trvalo ked sa nechceš dať využívať do špiku kosti tak nie.

shee11
23. sep 2022

V Žilinskej diecéznej charite celkom často hľadajú sociálneho pracovníka aj iné pozície, sleduj ich stránku, príp. napíš rovno mail riaditeľovi. Často však treba aspoň 1. stupeň VŠ.
https://www.charitaza.sk/

shee11
23. sep 2022

Autorka, pošli mi IP, jeden môj dobrý kamarát je vedúci Centra podpory v žilinskej charite, môžem ti dat kontakt.

arana
4. nov 2023

Mam 62 teraz som na dochodku nevie dakto o dajakej praci cez charitu opatrovanie a triedenie satstva rada by som daco pomoct este dakujem kto by vedel prosim ponuknite ci kontakt ci pracu vdaka