Práca v Lidli

23. feb 2022

Ahojte, je tu niekto, kto pracuje v Lidli? Mávajú pri inzeratoch platy rôzne podľa rôzneho pracovného úväzku. Neviete mi povedat ako je to so zmenami, či sa dajú pri nižšom úväzku navolit iba ranky alebo iba víkend a podobne? Ide my o zladenie času so školkou, teda napríklad zmeny iba do 16.00 a podobne. Dakujem pekne

klarissa25
23. feb 2022

Všetko je to o dohode...no pokiaľ nie si študent, nie je to moc reálne...to by tak chcel každý robiť potom.

janai1
23. feb 2022

Kolegyňa tam robí na skrátený úväzok 20h/týždeň a ona nechce robiť ranné, tak sa dohodli iba na poobednych

julka29
23. feb 2022

Ja som tam robila a teda dohodnut sa iba na rannych je nemozne....aj ked povedat mozu ze to je o dohode...vsetci kolegovia by ta mali v zuboch kedze kazdy by chel iba ranne. Ak sa nestiha na ranke vylozit tovar nejdes domov kym nemas hotovu robotu takze nadcasy su uplne bezne. A ranky zacinaju pred piatou takze medzismeny ze by si mala od 8-16 napriklad nehrozia.

autor
23. feb 2022

@klarissa25 to mi jasné, že nikomu sa tam nechce "trčať" do večera, ale napriklad možno niekto nechce robit víkendy a ja by som robila kludne. Myslela som či to pri tých kratších úväzkov nie je benevolentnejšie.

klarissa25
23. feb 2022

Ono to je všetko o dohode a o konkrétnom vedúcom

autor
23. feb 2022

@julka29 Áno no bohužiaľ presne take medzismeny by som bohužiaľ potrebovala, keďže škôlka bude na mne. Preto som myslela, či tie menšie úväzky nie sú variabilnejsie. Viem, ze sa to nedá porovnať, ale ked som brigadovala ako študent v Kauflande vedela som prísť aj v inych časoch ako zamestnanci, tak som myslela či náhodou pri nižšom úväzku tiez nieje taka moznost. Ale je mi jasné, že by to pilo krv 🙈

julka29
23. feb 2022

Medzismeny v lidli sú fakt výnimočné...bezne nebývajú vôbec...99,9% sú ranky a poobedky iba

sonka333
23. feb 2022

Ja som v lídli pracovala a je to individuálne...záleží podľa kolektívu a vedúceho filiálky....no a poviem to takto:som zvyknutá na akúkoľvek manuálnu prácu resp.nebojím sa makať...ale vedieť kedy začína smenna a nevedieť kedy končí " to už by som zažiť nechcela...veru...málokedy som končila na čas....to že tam je práce ako na kostole to mi nevadí...robiť 5 vecí naraz ale pracovný čas mi nevyhovoval...ináč plat je bombový...tak si vyber 🤷‍♀️ja som veru odišla po pol roku...a urobila som dobre 🙂

alenamihal
23. feb 2022

@sonka333 to iste povedala aj moja suseda,zevraj pod 800eur nesla,ale namakala sa poriadne a na koniec sa jej ozval chrbat a nemohla dalej robit,tak odisla odtial..

zefyra
23. feb 2022

Nikdy viac, presne ako písali dievčatá, praca od nevidím do nevidím a to sme sa na pohovore jasne dohodli ze môžem pracovať maximálne tých 20 hod týždenne, nakoľko som ID. Za dva mesiace čo som tam bola to ani raz nedodržali.

klarissa25
23. feb 2022

@zefyra stačí povedať ze nemôžem a hotovo...

zefyra
23. feb 2022

@klarissa25 No to áno, to by boli oduté a to sa potom zle pracuje v takom kolektíve.

klarissa25
23. feb 2022

@zefyra tak ja keď nemôžem nemôžem. Mam dieťa po ktoré musím keď mám ranné chodít do škôlky..a oni to vedia..môžem robiť do určitej hodiny..

zefyra
24. feb 2022

@klarissa25 Možno máš dobrý kolektív ze to pochopia. Ja som chorá, neuroborelioza a nepochopili to. Zhoršil sa mi veľmi zdravotný stav, tak som odišla.

harissa18
24. feb 2022

Baby a tie ranne zacinaju kazdy den pred 05:00?

julka29
24. feb 2022

@harissa18 začína sa 4.35 až 4.50...takže áno každý deň tak isto

klarissa25
24. feb 2022

@julka29 ako kde. u nas sa začina o 5:00 veľmi výnimocne 4.30

julka29
24. feb 2022

@klarissa25 v Banskej Štiavnici začínajú takto ráno

klarissa25
24. feb 2022

@julka29 je to ako kde...keď nestíhajú, jasné musia začať skôr..

julka29
24. feb 2022

@klarissa25 už sa stalo aj keď som tam ja ešte robila, že sme ráno začínali iba štyri...takže to boli veľmi veselé rána

elanor
24. feb 2022

vsetko zalezi na moznostiach tej ktorej danej pobocky, a ci to dokazu zladit, a co prave hladaju a potrebuju.
Ale vacsiu sancu mas skor u "brachu" v Kauflande, tam su viac ustretovi.
U nas v meste v Lidli pred 4 rokmi nechceli ani pocut, ze iba ranky (ak nie si student, alebo nemas doma vazne zdravotne postihnute dieta, alebo ineho clena rodiny), zato v Kauflande po mne chnapli hned na prvom pohovore. 2,5r som robila 30hod./tyzden od 8.00 do 14.35, posledny rok robim 20hod./tyzden od 8.00 do 12.00 Ked som volala riaditelovi, ze potrebujem znizit uvazok, bezevseho, len povedz odkedy a jeto.
Ak by som ho potrebovala zvysit, tak to iste, stacilo len povedat, a od noveho mesiaca by som mala.

ludmila5
25. feb 2022

Všetko závisí od vedúceho áno dá sa dohodnúť .😊

ludmila5
25. feb 2022

Dá sa dohodnúť od 7 hod do 14 alebo do 15 hod ale není to fér voči kolegom ktorý robia od 4 hod alebo majú vykendy

bozzie
25. feb 2022

Podla mna je vsetko o dohode, ci je to fer alebo nie ak su otvoreni dohode tak si to moze kazdy nadstavit tak, ako mu to vyhovuje

denka179
27. feb 2022

Bože nikdy v živote...v Lidli som robila 1,5roka a teda je to peklo na zemi...robíš 10,11 hodín podľa toho ako sa stíha...nie že 8 hodín a ideš domov...nie je vyložený tovar tak dokým sa nevylozi tam ostaneš...keď ťa prijimaju naslubuju ti aj nemožné a začneš robiť a nikto sa s tebou ani nebaví...a potom potrebujú vyhodiť starých zamestnancov tak ti posielajú kontrolné nákupy , niečo nenájdeš a vysmaria ta... inventúra dopadne katastrofalne lebo v Lidli sa neskutočne kradne + samozrejme vo veľkom kradnú kamionisti čo nikto nerieši ani keď nahlásia že ti prišla paleta z ktorej je toho dosť povyberaneho, nato sa vykašlú, ale budú obviňovať predavačky že tie kradnú, a večer keď odtiaľ ideš vyflusnuta o polnoci po upratani celej predajne tak pred lidlom na teba čaká vedúca ktorá vás celý čas pozorovala za oknami ako upratujeme a koľko nám to trvá a či sme niečo neukradli a musíš jej ukázať všetky tašky či si niečo nepotiahla....prečo myslíš že nonstop ale nonstop na každej predajni máš ponuku práce ???? Pretože každý jeden človek odtiaľ hneď odide...ja som tam bola 1,5roka a prsty na rukách a nohách by mi nestačili koľko ľudí tam prišli a odišlo....Lidl je jedna otrokárska banda...kolegyne pravidelne chodili do roboty s tým že si museli dať ibalgin lebo ich všetko bolelo...proste hrozne....
Ja viem že je ťažko nájsť si dobre platenú prácu, ale už ani ten Lidl neplatí až tak dobre keď si porovnám ide obchody....skús radšej Kaufland alebo DM drogériu, platovo úplne skoro rovnaké a teda tam sa naozaj nenarobis ani ti nikto nedýcha na krk a vkuse sa ti niečim nevyhráža...
Držim palce 🙂

ludmila5
27. feb 2022

@denka179 ja som tam bola 6 rokov a z toho vedúci každý rok sa mení a zamestnanci ako píšete nespočetné mnozstvo