Práca v Takko Fashion - skúsenosti a plat

sunshineka
5. apr 2014

Poznate niekoho,kto tam pracuje?zaujima ma hlavne plat,lebo na pohovore sa len opytaju kolko si predstavujete,ale niezeby narovinu povedali,kolko oni daju.

kejtie21
5. apr 2014

@sunshineka u nas v meste dostavaju minimalnu mzdu som pocula.

sweetangel20
5. apr 2014

U nás majú, alebo teda mali, 450 v čistom + stravné lístky za 3,30 €. Robila mi tam známa. ale či je to tak stále, to neviem.

sunshineka
autor
5. apr 2014

fuuuha tak to je riadna bieda.myslela som,ze su slusnejsie zaplatene

moni244
5. apr 2014

@sunshineka predavacky su strasne slabo platovo hodnotene ked zoberieme v uvahu ze robia vikendy aj sviatky

mima4
5. apr 2014

@moni244
no len mzda nie je urcovana casom stravenym v robote, ale pridanou hodnotou prace, ktora urcuje jej cenu. Cim viac ludi dokaze kvalitne vykonavat danu poziciu, tym je jej cena nizsia... cim je praca specifickejsia, narocnejsia, chce kvalitne vzdelanie, prax, logiku...tym je mzda vyssia.

moni244
5. apr 2014

@mima4 no neviem neviem pracu na pase zvladne tiez mnoho ludi a su viac ohodnoteni ako predavacky a to aki su na nich ludia hnusni a protivni a co vyzaduju zamestnavatelia od nich tiez nie je v poriadku ale co z roho ked clovek musi pracovat a zobere hocico keby bolo viac kvalitnych ponuk prace, predavaxku by tolko ludi nerobilo a museli by zdvihnut mzdy

mima4
5. apr 2014

@moni244
to ako sa clovek sprava k cloveku z ludskeho hladiska len o niecom vypoveda .. ☹ to mas v rozličnych povolaniach, to je skor o ludoch.
Ono vzdy mas stranku dopytu a vzdy ponuky. Dopyt na pozicie ako predavacka a podobne je velmi velky, zamestnavatel si moze vyberat a dat aj minimalnu mzdu, preto je tam mzda taka nizka. No su pracovne pozicie, kde sa velmi tazko hladaju ludia ale zas tam je len nastupny plat minimalne 1000 eur a po roku ide zamestanenc na 1500 v hrubom, no ocakava sa od neho viacej, urcite vzdelanie, jazyky - musis zvladat rokovania minimalne v anglictine, ak nie aj v inom jazyku,..plus pravdaze zanietenost pre pracu, zodpovednost..atd... logika nevynimajuc...
Tam proste tazsie zhanas ludi a preto su tieto pozicie aj skvelo ohodnotene.
Vsetko je to o ponuke a dopyte.

Preto clovek pred uvazovanim kam na skolu a ako si predstavuje svoju karieru, by mal do uvahy brat:
- uplatnenie sa po skole
- moznosti karierneho rastu
- vyska prijmu a celkove ohodnotenie.

Toto su proste zakony trhu, toho co je vela, stoji "babku"... to co je vzacne, ma svoju "cenu"

moni244
5. apr 2014

@mima4 jasne to je ine, pozicie kde sa vela studuje a je treba viac znalosti su qj viac hodnotene, len sa mi zda ubohe od zamestnavatelov aby povolania co su potrebne pre kazdodenny chod ekonomiky tak slabo platenw a to nielen predavacky ale aj ine povolania, mi to pripada ako nestudoval si dlhe roky ale len strednu mas smolu a bud rad ze beries len zakladnu mzdu

mima4
5. apr 2014

@moni244
neviem ci je to len o tej strednej, skor je to o tom, čo je podla mna v človeku, čo má v hlave, aké má ambície...
Suhlasim, kazde povolanie je dolezite a prinasa prospech spolocnosti, ale tu cenu urcuje prave to, kolko "adeptov" mas na pozicu z daneho povolania...ked ich mas mrte a mozes si vyberat, a stoja ti ludia v rade... tak tu cenu vysoku nedas... jednoducho povedane "platis za vzacnost"

sunshineka
autor
5. apr 2014

@mima4 to uz davno nie je pravda.vzdelanie a narocnost prace nezaruci vyssiu mzdu.na slovensku teda nie.male percento firiem vie ohodnotit cenu prace,zvysok zotrocuhe ludi a mysli len na svoje plne vrecka.praca predavacky je narocna,navyse prinasa nenale trzby,takze by kludne mohli zaplatit aj lepsie

mima4
5. apr 2014

@sunshineka prepac ale asi si ma nepochopila co som pisala... 🙂

nelinka626
8. okt 2016

Prosím neviete či môžem vymeniť tričko za väčšie aj keď nemám blok? Prípadne, dá sa vrátiť tovar naspäť keď blok mám? Vďaka

sarrraaa
22. nov 2016

Dobrý deň. Za ten plat nestojí to, ako sa tam zoderiete. Vedenie otrasné.