Pracovný pohovor

sharpka
30. mar 2024

Ahojte, minulý týždeň som absolvovala pracovný pohovor. Hľadám si novú prácu po viac ako siedmych rokoch. Firma kde som pracovala má nové vedenie a dosádzajú si svojich ľudí. Chcem sa opýtať, ste tu niektorá ktorá "vediete" pohovory? Resp. niekto kto absolvoval pohovor v nedávnej dobe? Ide o to, že ja som v totálnom šoku z toho ešte teraz. Jednalo sa o pozíciu predavačky, áno vzdelanie a prax mám dá sa povedať aj na vyššiu pozíciu, ale keďže tu v okolí kde momentálne bývam, tak tých pracovných príležitostí nie je nejak veľa. Takže beriem čo je k dispozícií. Bolo mi volané od personalistky, že teda v poriadku ak mám stále záujem, môžeme sa stretnúť a bližšie sa porozprávať. V podstate mi prečítala na čo som reagovala (pracovná ponuka), a či mám stále záujem. Reku áno sedí, v poriadku stretneme sa osobne a povieme si viac. Takže som bola v tom, že minimálne si o mne prečítala základné údaje a že cca z motivačného listu (žiadosti o prijatie do zamestnania), si prečítala čo a kde som robila a podobne. Teda že im moje skúsenosti sedia a hodím sa im. Prišla som na pohovor, prvé obligátna otázka, prečo chcem pracovať pre ich spoločnosť. Ok, beriem.. potom však vysvitlo že vôbec nečítala môj životopis, vôbec nevedela čo som robila predtým. Po mojej otázke že teda prečo ma vôbec volala na pohovor, že som povedala že môžem nastúpiť hneď, čo teda vôbec nebola pravda, kedže som ešte vo výpovednej lehote do konca apríla. Áno aj to som jasne napísala do žiadosti. Inak ich ponuka bola s nástupom o Mája. Úplne so mňa kravu urobila. To bežne takto prebiehajú pohovory? Ja sa už normálne aj obávam niekde ísť.

16zolik16
30. mar 2024

@sharpka bol som teraz nedávno na pohovore ale na veducovsku pozíciu. Takže je to trochu iné ale iba v otázkach. Čo sa týka tvojho pohovoru, áno sú môžme aj takéto cudne pohovory ale to svedčí o profesionalite firme čiže profesionalita nebude ich silná stránka. Bohužiaľ človek ak potrebuje pracovať čo všetci z nás potrebujeme musíme sa prispôsobiť

luccija
30. mar 2024

@sharpka to bola jej hanba prečo tvoja?

liz_lemon
30. mar 2024

ja nemam take skusenosti, ale raz mi jedna znama popisovala, ako mala viacero kol na pohovore, vsetkymi presla, nakoniec jej teda volali, ze ju beru, aby dosla podpisat papiere, a ako tam tak sedela a cakala, okolo isiel aj dotycny buduci sef, s ktorym mala tie pohovory, a on na nu, ze vy co tu robite, vas som nechcel...

portret7
30. mar 2024
veverickav
30. mar 2024

@liz_lemon oh....

ysseba
30. mar 2024

@liz_lemon Fuuu 😨 a ako to nakoniec dopadlo?

taynee
30. mar 2024

No, niekedy sa HRista strati v tych Cvckach a ked ma v ten den na IW viac ludi, tak sa moze stat, ze sa mu to pomiesa. Ale nemalo by sa to stavat. Sikovna personalistka si s tym poradi a lopticku hodi na tvoju stranu, ty sa predstavujes a prechadzas pracovne povinnosti, ona si robi poznamky. Je to len o spravne polozenych otazkach.

bambicka
30. mar 2024

u nas pohovory vzdy zacinaju tak aby sa clovek predstavil, povedal nieco o sebe, kde pracoval a tak...cize v podstate zopakuje co je v zivotopise

liz_lemon
30. mar 2024

@ysseba nasla si inu pracu

guiseppinka
30. mar 2024

Od decemrbra som absolvovala uz zopar pohovorov, myslim, ze cez 10 ich bolo... v podstate v jednej firme mi sefovia rovno povedali, ze podklady citali chvilu pred pohovorom a do dalsej firmy som sa uchadzala o jedno miesto, ale zavolali ma na uplne ine a veduca oddelenia, ze nech sa jej predstavim, lebo podklady necitala a nema okuliare. Po predstaveni sme tak vserci kukli na seba, ze preco sme tam vlastne, lebo by som vobec nebola vhodna na tu poziciu, ale personalistka z toho pekne vykorculovala...

mogaa
31. mar 2024

@sharpka ono vezmi si aj druhú stranu, dostanú 50odpovedí na jednu pozíciu, vyberú možno 4-5 a tie zavolajú na pohovor, ale už si nepamätajú kde predtým kto pracoval......na každom prac.pohovore sa ťa budú pýtať kde a čo si predtým robila, aby vedeli aké máš skúsenosti, nevidím na tom nič zlé.....aj na predavačku je rozdiel či si robila v maličkých potravinách kde si robila všetko včetne objednávania a preberania tovaru alebo veľký reťazec kde si len dokladala tovar a pri kase si ani nebola.....rovnako aj v administratíve si mohla pracovať aj s hotovosťou alebo objednávkami ale to tiež nevedia....vo veľa firmách personalistka vyberie kandidátov a na samotnom pohovore ani byť nemusí, lebo o tom rozhoduje niekto iný....

sharpka
autor
31. mar 2024

Ďakujem vsetkym za odpovede, ako citam je to rozne. Jasne beriem ze si menovite nemusi personalista pamatat vsetkych, kde robili co robili atd. Beriem to vsak z toho hladiska, ze teda pozadovali stredoskolske vzdelanie s maturitou na tu poziciu a pytala sa ci mam vobec vzdelanie, reku aspon tymto "filtrom" som presla a toto riesit nebudeme. A hlavne ma nastvalo to ze jasne som pisla ze od toho maja mozem (ako bolo uvedene v inzerate) a nie ze nastupim povedzme 2. aprila. Taktiez vybavit si potvrdenie od lekara na ich ziadosti, ktoru ani nemala so sebou ja som si mala utekat 30 km na centralu zobrat ak mam zaujem pracovat a nasledne ju vybavit, tiez zo dna na den to nie je mozne vybavit. Preto som bola uplne zarazena, ze ci sa mi to sniva alebo je to bezny postup. Chapem ak im vypadol clovek a potrebovali na rychlo niekoho, ale stacilo toto povedat aj cez telefon ze situacia je taka a taka, da sa Vam aj hned? Nie riesit to takouto formou a este so mna robit kravu, ze ved som povedala ze mozem hned nastupit.

ckocka
31. mar 2024

Pohovory robia len ludia, niekto je šikovný, múdry, pripravený, schopný - no a niekto nie je.

luccija
31. mar 2024

@mogaa je problém mať ten životopis pred sebou, alebo viem, že príde xy tak si ho 5 min predtým prečítam?
@sharpka situácia im horela a potrebovali niekoho čo má 2 ruky a príde hneď.
@liz_lemon u muža v práci podobne hľadali recepčnu majiteľ sa do toho nestaral výberového sa nezúčastnil a, keď sa predstavili povedal na HR, že ju majú v skúšobnej dobe nahradiť.Lebo on chcel reprezentatívny typ a kto ju vybral

liz_lemon
31. mar 2024

@luccija lenze ta moja znama mala tie pohovory aj s tym dotycnym, ktory sa tvaril, ze je s nou spokojny

cessy01
31. mar 2024

@sharpka minulý rok som si hľadala prácu a teda bola som zhrozená co za ľudí robí v slovenských firmách na personálnom lebo to je pozicia na ktoru vedia hocikoho upratat .. beriem bratrancova žena milenka šefa a podobne ako vo vláde. Bola som zhrozená s čím som sa stretávala a aká bola komunikácia. A našla som si prácu v nadnárodnej spoločnosti kde od prvej komunikácie cez každé kolo pohovoru som mala pocit ze konečne som stretla profesionálov a ľudí ktorí vedia čo robia. Takže držím palce aby si nasla prácu kde ta ocenia kde ti hneď pri pohovore bude jasne ze tam dokážeš fungovať.

ibaja29
2. apr 2024

@sharpka to si este dobre dopadla. Mne volali ze mam prist na pohovor na administrativu na personalnom. V telefone mi pani povedala, ze nevadi, ze nemam prax, ze oni vsetko od zakladov zaucaju. Rozpravala mi tam vsetko o pozicii atd a ze ci mam zaujem a pridem na pohovor. Prisla som nacas, cakala som polhodinu na riaditela, ktory mi na pohovore dobreze nepovedal, ze preco som tam prisla, ked nemam prax, ze oni maju inych lepsich kandidatov. Bolo mi do placu a mala som chut sa spytat za naco ma tam vlastne volali, zabila som dve hodiny z dna a toto mi povie panko, ale zahryzla som si do jazyka. Otazky na pohovoroch, ci planujem dieta, tak to uz je bezna vec. Na pohovoroch povedia ine a nastupis a zistis, ze vsetko je inak tiez bezna vec. Mam xy pohovorov za sebou a stale hladam pracu, ale uz zacinam byt z toho vsetkeho znechutena. O platoch a podmienkach nehovoriac. Vyzaduju vela, prace vela a za 700eur v cistom. Tu v BB bezna vec. Uz ani neviem, kam poslat zivotopis. A to nemam extra naroky, chcem normalnu pracu, kde nebudem chodit s nechutou, nebude sa tam po mne nikto vozit a plat mi postaci na slusny bezny zivot..tak asi som moc narocna 😂

ibatanecnica
2. apr 2024

my sme teraz robili výberové. Životopisy sme prebehli ale každý kandidát mal o sebe na začiatok niečo povedať. Podľa toho čo hovoril, dával šéf doplňujúce otázky. A tiež sa na záver spýtal, kedy môžu nastúpiť, hoci zo životopisu to bolo jasné. Ale tak pre istotu pre potvrdenie.

cessy01
2. apr 2024

@ibaja29 no ja som bola na jednom pohovore v máji 2023 q šéf mi povedal jemine vy toho viete viac ako ja .. postupujete do druhého kola ozveme sa do 4tyzdnov. Volala som o 5tyzdnov že sa mi neozvali a ze by som sa potrebovala zariadiť ako mam reagovať keď ma budú chcieť na iné miesta nech teda nesľubujem že mám záujem. Povedal že ide na dovolenku v auguste sa mi ozve a odsúhlasiť ma musí aj majiteľ no a to bol šéf veľmi vazenej firmy a neozval sa dodnes. Dokonca sme riešili na pohovore nejaký problém a povedala som moje riešenie q on že jemine to si musím zapamätať aké jednoduché a funkčné riešenie pre všetky strany🙈 chlapec sa zľakol asi.

ibaja29
2. apr 2024

@cessy01 urcite sa zlakol, zeby si bola pre neho konkurencia. Bohuzial dnes to tak je vo vela firmach. Ukazes co vies a nadriadeny ta vnima ako svojho supera a tym padom nemas sancu ani na postup. Ja som pre toto dala vypoved v byvalej praci. Slovaci su podla mna celkovo strasne sutazivi a nie vzdy je to dobre prave..

purple_wolf
4. apr 2024

a teba nenapadlo ze si mozno len pomylili zivotopisy??? zas urazat sa na takejto kravine je teda gol...