Pracovný problém

14. feb 2024

Už som sem raz písala, tak len v skratke. Pracujem v sociálnych službách v azylovom dome, máme tu klienta za ktorým dochádza zdravotná sestra, hnije mu noha, tak mu to chodí nejak previazať. No a usalašili sa u mňa v kancelárii. Akože prišlo mi to max nechutné za mojím chrbtom aby robili takéto úkony s hnijúcou nohou. Tak som ich poprosila, aby išli inam, máme tu priestir a rozhodne nemusia byť u mňa v kancelárii. Trochu som sa chytila s nadriadeným, jemu to príde ok, mne to príde nechutné. Tak ja neviem či som divná ja alebo je to ok.

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. feb 2024

@stastnamanzelka Veď jemu to ošetrí zdravotná sestra ktorá za ním sem chodí.

lalilla
14. feb 2024

Ak mate nato miestnost, ci si myslim ze by teda mala byt, na dake zakladne osetrenia tak to urcite maju robit tam
Pride mi to tiez dost nechutne ze u niekoho v kancli sa rozlozia a robis prevezy, aj keby to nema vazne, je to odveci

belbel
14. feb 2024

V azylovom dome by mal byť priestor na to určený, ošetrovaňa, ale to je len moja domnienka-predpokladala by som to. Tak či tak, si v práve podľa môjho názoru

marcellka32
14. feb 2024

Ak je na to vyčlenený priestor tak majú ísť tam ..a rázne by som to povedala tej zdravotnej sestre, v kancelárii sa to nemá robiť už len z hľadiska prenosu baktérií

stastnamanzelka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. feb 2024

Tak tá sestra ide tam, kam ju pošle môj nadriadený, ale povedala som rázne nie, ja desiatujem a aby mi tu niekto za chrbtom robil takéto veci ..ale ja som asi divná, lebo každému to príde normálne.

autor
14. feb 2024

@stastnamanzelka On berie lieky, neviem ako moc mu to hnije, to je asi jedno, ide celkovo o to, že takéto veci sa predsa nerobia v kancelárii.

harrisson
14. feb 2024

Kto pracuje v sociálnych službách mal by s podobnými vecami rátať

januska12323
14. feb 2024

To tam nemáte iné priestory?

autor
14. feb 2024

@harrisson Ale odtiaľ potiaľ.

alickapusinka
14. feb 2024

No TY asi nemôžeš nič ked že to dovolil nadriadený tej dotyčnej.

pribinak
14. feb 2024

Ak sú na ošetrovanie výhradne priestory, tak by som sa ohradila tiež. Nejaký hygienicky štandard proste musí byt

candii
14. feb 2024

Fuj. Jasné že je to nechutne. Má sa to ošetrovať v miestnosti na to určenej. Vsak nech si ich tvoj šéf zavolá do svojej kancelárii a nech to prevezuju na jeho stole na ktorom bude neskôr jesť ako by sa mu to páčilo.

0silvia0
14. feb 2024

vypytaj si od nadriadeného dezinfekčné prostriedky, niečo na dezinfekciu tvojej kancelárie a počas preväzu si sadni do kancelárie nadriadeného a desiatuj tam.

letmebe8
14. feb 2024

Podľa mňa by sa to malo robiť v sterilných / čistých / dezinfikovaných priestoroch, už len kvôli tomu, aby sa mu do toho nedostala dáka infekcia.....

letmebe8
14. feb 2024

@harrisson to máš odkiaľ prosím ťa? pracuješ v sociálnych službách, poznáš zákon alebo vyhlášky?

simca06022011
14. feb 2024

myslim, ze zdravotne ukony sa maju robit na miestach na to urcenych a nie niekde v kancelariach, cize pekne by som pockala kedy sestra pride, ukazala jej kde tato miestnost je a kde to bude robit VZDY, aj pacientovi a tam budu. NIe len kvoli nechutnosti ale aj hygiene. Nerobi sa to pri stole ani na stolicke ani v obyvacke, ma na to byt urceny priestor, ktory sa cisti, dezinfikuje a nie len pre ohrozenie inych, ale hlavne aby pacientovi bolo lepsie.

nikaeli
14. feb 2024

Je to nehygienické pre teba, aj pre vášho klienta. Kde vyhodí použitý materiál a obväzy? Ja pracujem v MŠ a keď sa nejaké dietko pociká, či pokaká, riešime ho v kúpeľničke a nie v triede. Nevidím dôvod, aby ho ošetrovala v kancelárii. Ja by som ju poslala do miestnosti na to určenej.

autor
14. feb 2024

@simca06022011 Ja som to tak urobila, dnes prišla sestra a hneď som jej ukázala kam ísť s klientom, prišiel nadriadený a že prečo ich posielam tam, že to má robiť u mňa v kancli, tak som povedala, že nie, že je to nechutne aby mi za chrbtom niekto robil takéto úkony a navyše v kancelárii kde je aj kuchyňka s jedlom, je sa tam atď.. tak sme sa chytili.

autor
14. feb 2024

@nikaeli Hodia to do igelitového vrecka dajú do koša, každopádne mi to príde cez čiaru. Fuj.

autor
14. feb 2024

A navyše tu stoličku o ktorú si klient opiera tu nohu ani nevydezinfikujú.

simca06022011
14. feb 2024

a preco to nadriadenemu vadi, ze sa to robi, tam kde sa ma?

autor
14. feb 2024

@simca06022011 To nie je schopný vysvetliť že aký s tým má vlastne problém. Asi jeho ego, lebo on povedal.

simca06022011
14. feb 2024

a co takto kontrolku z hygieny naposledy :DDD mu to vysvetlia aj jeho egu... :D

autor
14. feb 2024

@simca06022011 Tiež si myslím 😁 ale to by bol môj koniec tu 😃

simca06022011
14. feb 2024

tak vies, bud vydrzis nejaku nohu, alebo sefovi ukazes kto tam ma gule... este ot mozes zmedializovat a budes mat mozno aj noveho sefa :D ale to uz teda vymyslam riadne. Pokym je niekto hulvat, tazko si s nim pomozes...

autor
14. feb 2024

@simca06022011 Vieš, tu sa moc pravidlá nedodržiavajú, porušujú sa ostošesť.

simca06022011
14. feb 2024

no ved za to pisem, ze jedine medializovat albeo ignorovat, je mi jasne ze je to eldorado... ako vela "socialnych zariadeni", ci pre deti alebo starych ludi atd...

marcellka32
14. feb 2024

@harrisson si robíš srandu však?