Pracovný úraz- čo robiť ?

eli321
15. feb 2019

Ahojte posim vas kamoske sa stal pracovny uraz - na niecom sa posmykla - komplikovana zlomenina, niekolkomesacne liecenie. Kedze to nikdy neriesila, ja tak isto vobec netusim. Na co vsetko ma narok ? Z roboty jej povedali nech si vezme dovolenku. Ved to je absolutna hlupost nie ? Zamestnavatel aj kolegovia boli pri uraze pritomni. Citala som ze ma narok aj na bolestne, aj teda na daky urazovy priplatok zo SP. Na co vsetko si ma dat pozor aby ju v praci neoklamali ? Dakujm

beky1813
15. feb 2019

Spisat uraz v praci musia a urcite nech ide na PN, lebo evidentne to chcu zamaskovať

17juraj17
15. feb 2019

@eli321 V prvom rade musi ist na PN nie brat dovolenku. Kedze je to na niekolko mesiacov bude to vysetrovat inspektorat prace a podla dlzky PN sa bude odvijat aj pripadna vyska "bolestného" ako aj mozne trvale následky.

eli321
autor
15. feb 2019

Dakujem, studujem uz aj tu ostatne diskusie. S PU som sa nikdy nestretla ale hned sa mi to nezdalo a tou dovolenkou.

17juraj17
15. feb 2019

@eli321 Prave preto jej chce dat dovolenku lebo inspektorat prace nema nikto v laske a nasledne bude musiet robit opravne opatrenia atd atd.

dominika6
15. feb 2019

@eli321 ked sa stane úraz v práci,tak ako prvé sa vždy volá lek.pohotovosť (kedže šlo o zlomeninu). Podľa lek.správ sa bude určovať,ako sa úraz stal,či ona dodržala všetky bezpečnostné predpisy(vhodná obuv,príp či mohla predísť úrazu)...+ svedkovia..
Až po tomto všetkom bude zamestnávateľ a inšpektorát práce informovať o výsledku..Samozrejme nech ona ide na PN,žiadna dovolenka...

fokuska
15. feb 2019

@eli321 Uz prva chyba bola ak hned uraz nespisali. Pracovny uraz musi byt zaznamenany, mal byt privolany lekar, a hned mala byt vypisana na PN , kde sa vyznaci ze je to kvoli pracovnemu urazu.
Ako ma zatial riesenu nepritomnost v praci?

rencina_4
15. feb 2019

v ziadnom pripade nech nepristupi na dovolenku. bola s tym u doktora, takze papiere bude mat a treba aby jej vypisat pn-ku a potom to so zamestnavatelom riesit

radka2010
15. feb 2019

hned ako sa stal uraz mala ho spisat s veducim, ist na pohotovost, osetrit, papier zaniesť zamestnavatelovi aj s PN kde je zaskrtnute pracovny uraz, ďalej by sa mali ozvat so socialky a ty poslu dotazniky, tie sa vyplnia a podla toho ma vysku aj PN, aj zaplatený uraz.

1natasa1
15. feb 2019

Snažia sa proste vyhnúť tomu, aby to začal inšpektorát práce riešiť. Preto sa jej snažia nanútiť tú dovolenku. Ono v prvom rade mala v práci spísať záznam o úraze.Má vôbec niečo také spísané?

flimelka
15. feb 2019

pokial nema uraz spisany, tak uz asi tazko bude moct nieco riesit. ale nech sa skusi so zamestnavatelom nejako dohodnu ale v ziadnom pripade nech na tu dovolenku nejde

lenkamatus1989
9. jún 2020

Uraz mal aj manzel a je aj spisany uz aj ukoncena pn teraz dostal obodovanie od.osetrujuceho lelara na 58bodov dnes to podal myslite si ze to bude dlho trvat kym mu jednorazove vyplatia?

alenah31
9. jún 2020

@lenkamatus1989 lehota je 60 dní.