Projekt Praxou k zamestnaniu

adriana2109
13. máj 2020

Ahojte chcem sa spýtať na internete som žiaľ nenašla odpoveď... Som zamestnaná v účtovnej firme cez projekt ktorý vedie úrad práce vola sa to praxou k zamestnaniu 2. Zmluvu mám na dobu určitú do 30.06.2020... Ide o to ze zamestnávateľ sa vyhovaral ešte v decembri pred pandemiou že si nie je istý či mi bude vedieť poskytnut dostatok firiem ktorým by som robila účtovnictvo a z toho dôvodu je možné že mi nepredlzi zmluvu. V súvislosti s koronou mi nedávno oznámil že na základe tejto situácie je dosť pravdepodobné že 30.6 sa budeme musieť rozlúčiť ale dovtedy si ma chce vo firme nechať pretože cez ten projekt z úradu práce na mňa čerpá dotáciu. Otázka je či môže jeden zamestnávateľ čerpať znova tento príspevok... Že keď 30.6 odídem.znova pôjde na úrad práce on žiadať na iné absolventky a bude mu schvaleny? Pretože dnes bol práve na úrade práce
vraj podpisat zmluvu ohľadom prmispevku myslím že išlo.o zmluvu pre nové absolventky. Mám taký pocit akoby mu išlo iba o ten prispevok

n_i_ka
13. máj 2020

Áno, bežne to zamestnávatelia robia...kým som bola v jednej firme vystriedalo sa tam asi 5 dievčat (3 sme boli na riadnu zmluvu) po uplynutí doby jednoducho zmluvu nepredĺžil...úrad práce mu prepláca väčšinu mzdy. Väčšinou tie dievčatá robili obyčajne administratívne práce.

n_i_ka
13. máj 2020

Akurát sme to doma prerátali za tri roky sa prestriedalo 12 dievčat. Ani som také vysoké číslo nečakala.

adriana2109
autor
13. máj 2020

@n_i_ka vo vašej firme?

n_i_ka
13. máj 2020

@adriana2109 u môjho predchádzajúceho zamestnávateľa

adriana2109
autor
13. máj 2020

@n_i_ka ďakujem

nadja23
13. máj 2020

Ano,robia to bezne,i ked teraz sa vraj neschvaluju taketo prispevky (mne sa to stalo,ze na mna ziadali v aprili a nedostali,kvoli setreniu)

adriana2109
autor
13. máj 2020

@nadja23 no ja som tam už od 1.10.2019 v tej firme vtedy ho žiadali... V podstate mesiac predtým

zuzi0911
13. máj 2020

Robila som takto minulý rok. Zmluva na 9 mesiacov. Dva krát ta zamestnať nemôžu na túto zmluvu a tam ide o to, že v podstate tvoj príjem hradí úrad, len nejaké percento zamestnávateľ takže sa im to oplatí. Aspoň tak mi to vysvetlili.

vrabcek15
13. máj 2020

@adriana2109 Ahoj tak čo ja viem tak všetky projekty sú pozastavené a ci sa obnovia to sa uvidí..