Skončila mi rodičovská dovolenka a chcem dať výpoveď

odeta27
25. máj 2022

Pekný deň mamičky!
13.5 mája mi končila rodičovská dovolenka. Som zamestnaná, ale do aktuálneho zamestnania už nastúpiť nechcem, chcem dať výpoveď.
Na materskej som bola s prvým dietaťom od 1.1.2017 a potom s druhým dieťaťom od 15.4.2019. Medzitým na rodičovskej. Syna mi zoberú do škôlky v septembri.
Dostala som radu, že najprv vyčerpám dovolenky a potom s dohodou končím pracovný pomer. Zamestnávateľ povedal, že mám 65 dovolenkové dni a až potom vieme podpísať dohodu.
Na úrade práce som dostala infomácie, že 65 dní je priveľa mala by som mať cca.20 dní na vyčerpanie.
Chcela by som vedieť, že tie dovolenkové dni môžu byť reálne?

matullienka
25. máj 2022

@odeta27 tak ak si medzi materskými necerpala dovolenku a nejaká ti zostala ešte pred nástupom na prvú materskú tak áno môžeš mať toľko dní dovolenky. Ja som nastupoval na md 20.5. 2019 a zostala mi ešte nevycerpana dovolenka z roku 2018. Inak ak by ti dovolenku preplatil a vyčerpala by si z nej len pár dní podľa výšky platu mohla by si mať max. podporu v nezamestnanosti

silvusias
26. máj 2022

Vyčerpaj len pár dní dovolenky, daj si zvyšok preplatiť a vybav si podporu. Mala by ti za týchto podmienok vyjsť veľmi dobrá.

mamina321
26. máj 2022

Kvôli vyššej podpore sa oplatí vyčerpať len pár dni dovolenky a ukončiť TPP dohodou a ísť na upsvar.