Skúsenosti s náhradným rodičovstvom

bejinka28
21. jan 2020

Zdravím, máte niekto skúsenosti s náhradným rodičovstvom?

vsetkounas
21. jan 2020

Teraz zalezi ako formu myslis je profi rodic , pestunstvo ,adoptocia

miriam439
21. jan 2020

@bejinka28 Je tu taká rozsiahla diskusia Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku? Je tam veľa z praxe, čítaj tam a pýtaj sa tam, radi ti poradíme.

bejinka28
autor
21. jan 2020

@vsetkounas profi rodič

aksuram
21. jan 2020

@bejinka28 ja som profi rodic, skusenosti uz x rokov

bejinka28
autor
22. jan 2020

@aksuram My máme 1 dcérku, má 6 rokov, sestra by sa jej hodila 🙂 Môžeš mi napísať ako to prebieha? Našla som to ako ponuku práce. Dieťa Ti pridelia alebo si vyberieš?

bejinka28
autor
22. jan 2020

@aksuram Môžeš mi o Tom napísať viac prosím? 🙂

aksuram
22. jan 2020

@bejinka28 Profesionalne rodicovstvo urcite niej vhodna forma ak chces sestricku pre dceru 😉... vttom pripade je vhodnejsie pestunstvo. Tam si to dieta mozes vybrat, teda zadat poziadavky a malo by to byt na dlhu dobu, v podstate az na vynimky na vzdy.
Pro profi rodicovstve si dieta nemozes vybrat ake Ti vyhovuje. Je Ti "pridelene" dieta/ deti" ktoré aktuálne najviac potrebuju ísť do rodiny. Nikdy nevies ako dlho ostanu. Samozrejme tiez sa moze teoreticky stat, ze u Teba dieta vyrastie az do dospelosti. Ale vacsinou tie deticky po x mesiacoch, rokoch idu dalej

aksuram
22. jan 2020

Pestunstvo ale nieje zamestnanecky pomer, narozdiel od profi rodicovstva.

miriam439
23. jan 2020

@bejinka28
Plne súhlasím s @aksuram.
Ak nechcete dlho čakať na adopciu, je potom lepšie ísť do pestúnskej starostlivosti. Tu je väčšinou predpoklad, že to dieťatko ostane u vás dlhodobo, poprípade nastálo.
Pri profi rodičovstve sa u vás dieťatko môže zdržať veľmi krátko (viem o prípade, keď ročne dieťatko malo za sebou až štyri profi rodiny).
Len si to prosím všetko dobre zvážte, prosím, neberte to v zlom, ale nerobte to, ak vám ide len o súrodenca pre vašu dcérku.

janula1672
6. jan 2024

@aksuram
@bejinka28
Dobrý večer, chcem sa opýtať, pracujete ako PR? Ak áno, tiež ste dostali nové polročné plány? Neviete mi prosím pomôcť, kde by som niečo našla, s čím by som si vedela pomôcť pri papierovaní? Ďakujem 🙏

aksuram
1. apr 2024

@janula1672 uz niesom PR

skeblicka777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz