V práci som to nezvládla

lucia851
7. sep 2023

Som na invaldnom a chcela som skúsiť prácu opatrovateľky v domove dôchodcov ale nezvládla som to psychicky ani fyzicky.teraz sa bojím rodičov ako zareagujú

suzitok
7. sep 2023

A čo si čakala? Pri tvojich problémoch, ktoré máš, sa to dalo čakať, aj ti tu ženy dobre radili, nepočúvala si, ale aj tak dobre, lebo si skúsila a len sa potvrdilo to, že tá práca pre teba nie je vhodná. Čo sa týka rodičov, ako to s nimi súvisí? Veď si dospelá žena a matka, čo majú s tým tvoji rodičia? Snáď nebudú 39 ročnej žene dávať kázne o zamestnaní?

lucia851
autor
7. sep 2023

@suzitok oni mi furt nadávajú a všetko mi vycitaju

suzitok
7. sep 2023

@lucia851 a tú druhú prácu keby si skúsila? Alebo tam už nemáš možnosť ísť? NIe je dobre keď to máš s rodičmi takto, hlavne kvôli tvojim problémom, veď ti k tomu len pridávajú, možno by pomohlo nehovoriť im všetko

deti95060810
7. sep 2023

nie každý zvládne prácu opatrovateľky. je to veľmi náročné po psych. stránke.
raz som o tom počúvala rozhovor a veru majú veľké problémy s pracovníkmi - niekto tam vydrží len pár dní.
skús niečo iné...držím palce

lucia851
autor
7. sep 2023

@suzitok pomocná sila je ešte horšia práca a už nemám možnosť

kvetinka75
7. sep 2023

@lucia851 odkial si?

luccija
7. sep 2023

@lucia851 moja kamarátka sa odsťahovala k priateľovi a išla robiť do DSS, lebo tam nemala inú moznost po mesiaci schudla 5 kg nemala čas ani jesť nemohla robiť nočné stále bola v práci.Ked jej zomreli prví pacienti plakala, ale pochopila, že to nie je práca pre ňu Ona by sa tam rozdala všetku najhoršiu robotu na ňu navalali.
Teraz radšej prestupuje a potom ide na vlak do Ba a tam si našla prácu.Najdes si niečo iné...nechceš ísť niekde do malého obchodu?kiosku

lucia851
autor
7. sep 2023

@kvetinka75 z Trakovic pri Hlohovci

domkakvet
7. sep 2023

@lucia851 praca opatrovatelky urcite nie je pre cloveka na invalidnom.

lucia851
autor
7. sep 2023

@domkakvet moji rodičia si stále len myslia že to je pre mňa to najlepšie ale ja keď sa liečim na depresie a uzkosti tak som zistila že to nedokážem aj keď som vyučena opatrovateľka

domkakvet
7. sep 2023

@lucia851 no budu musiet sa s tym zmierit.

alickapusinka
7. sep 2023

Opatrovanie nie je pre každého na každú povahu. Sú ľudia ktorý to radšej zaplatia hoci by to to dokázali. To nie je len tak. Idem robiť opatrovateľku tam treba aj dvíhať, otáčať, prebaľovať, umývať. A hlavne nič moc ak máš depresie že vidíš umierať človeka ležiaceho na posteli.

euka210
7. sep 2023

@lucia851 tak to ked mas uzkosti a depresie, tak musis nieco lahsie, na polovicny idealne podla stavu. Nieco, kde je kludnejsie. Ja robim tak cca 5h pomocnu silu a da sa, ale viem, ze byt tam 9h ako ostatni, tak to nezvladnem fyzicky ani psychicky. Kto nema take problemy, tak tazko pochopi.

kvetinka75
8. sep 2023

@lucia851 v Hlohovci nie je niečo vhodnejšie, aj keby len na polovičný úväzok? Mňa napadla nejaká jedáleň, vývarovňa, výdaj jedla.