Založila som si upratovaciu firmu a mám problém s kočkou, ktorú som si vzala pod seba

gejbrel
21. mar 2022

Ahojte. Založila som si upratovaciu firmu a vzala pod seba kocku. Vystupujeme spolu pod jedným menom. Mame spoločný účet na IG, FB aj spoločnú mailovú adresu. Každá má svoje pravidelne baby na upratovanie a veľké veci riešime vždy spolu. Ja som začala v októbri ju som k sebe vzala v decembri, keď bolo najviac roboty. Dnes sa stala situácia, kedy odpísala na správu skôr ako ja. Následne som jej vysvetlila, že ja som tá “ŠÉFKA” a každá správa, podnet, mail musí ísť vždy cezomna. Ona sa urazila!!! 🤣 že sme v tom spolu. Tak ja jej dohadzujem robotu, baby na upratovanie a nakoniec som ja debil, lebo ju ponizim. Čo robím zle??

lamonita
21. mar 2022

Asi to, že si jej dala prístupy... ak si šéfka ty, tak potom nechápem, prečo má prístup k soc sieťam a mailom...

diamond007
21. mar 2022

@gejbrel prečítaj si knihu - Začni otázkou Prečo. 🙂

xnatalkax
21. mar 2022

@gejbrel ked si ty sefka, mas mat pristup len ty ma tie ucty a odpisovat len ty. A tej babe dat len info ked to bude iste ze tam idete.

haley7897
21. mar 2022

@gejbrel no ono je to buď alebo. Buď jej dáš prístup a právomoci a tým pádom ich bude užívať, alebo presne stanovis hierarchiu a kompetencie. Takéto dohody musia byť detailné, nemôžete sa len navzájom domnievať co znamenajú

gejbrel
autor
21. mar 2022

@lamonita možno je to moja hlúposť, teda JE. Verila som, že takéto veci o dohode. Len má dnes zarazilo jej chovanie

gejbrel
autor
21. mar 2022

@lamonita poznáme sa roky. Mame deti rovnako staré zobrala som ju pod seba, keď je na materskej nech si privyrobi

mon29
21. mar 2022

@gejbrel ona sa chova tak ako si to nastavila..ze ste dve na rovankej pozicii, teda mate rovnake prava aj povinnosti..

deti95060810
21. mar 2022

za dobrotu na žobrotu...
určite by som jej obmedzila prístup k niektorým veciam...len jedna môže mať neobmedzený prístup ku všetkému...

lamonita
21. mar 2022

Mali by ste sa teda porozprávať o predstavách vas oboch... pripomenúť, kto zakladal firmu, kto rozhoduje, poukázať kde su hranice jej kompetencií... atď.. ale bacha! Ak chcete byť ešte stále kamky tak váž slová 🤣 alebo si to teda podeľte: daj jej na starosť napr propagáciu na soc sieťach, fotky a bla bla a komunikáciu s klientami si nechaj ty. Nebude mať pocit, ze si ju odstavila a dohadovačky ostanú v tvojej réžii... a bude po tvojom👍

7lenka11
21. mar 2022

Sefka rozhodne nedava podriadenym pristupove hesla do svojich uctov, mailu, pocitaca.. pokial si jej dala najavo, ze ste rovnocenne, tak potom sa necuduj...

lintu
21. mar 2022

Asi si jej na začiatku pomeru nedostatočne vysvetlia jej právomoci. Ako tiež som z teba trochu zmätená. Zobrala si ju pod seba, vystupujete spolu,.... Choď za ňou a znova sa normálne dohodnite. Nedorozumenia sa stávajú.

7miriam77
22. mar 2022

ocividne ste sa nepochopili...tiez mam svoj biznis, a urcite by som nikomu nedavala pristupove hesla atd. Teraz je cas sadnut si a zoci voci si povedat co a ako. Podla mna, ona to pochopila tak, ze ste na jednej lodi a ze ma tie iste prava ako ty...

engynka
22. mar 2022

@gejbrel tak asi aj hodne zalezi v akom ste pracovno-pravnom pomere. Mas zivnost alebo sro, ona ma zivnost alebo je zamestnanec? Kto je napisany v ZR alebo OR?
Ja by som tuto jednu epizodu uz nechala tak. Ked chces s nou nadalej fungovat tak by som ju pozvala na kavu a tam pripravena jej povedala ako firma bude fungovat, hierarchia, rodzelit kompetencie. Ked ty spravujes socialne ucty tak ona moze mat na starosti nieco ine. Tiez urcite treba zmluvne zadrfinovat vas vztah: zamestnanec alebo spolocnik. Ved podla toho si predsa budete delit ako trzby tak aj naklady. Mozno teraz to mate podelene ze kazda ma svoje pracovne pomocky, ale ak casom budes vhciet napr FB reklamu? Kto to bude platit?. Preto je lepsie si to zadefinovat uz skor.

mogaa
22. mar 2022

tak možno to berie že ste spolumajiteľky - partnerky a nie že ty si jej nadriadená.....toto bolo treba si vydiskutovať na začiatku.....takto si budete preberať "kšefty", lebo obom ide o peniaze...

marca12
22. mar 2022

@gejbrel u nas vo firme tiez vybavujeme objednavky aj my zamestnanci,pretoze uz mame siroku klientelu a klienti maju cisla na nas zamestnancov a ozvu sa s dalsou robotou. Objednavky prioritne riesi sef,ale stane sa,ze aj nam zamestnancom sa ozvu ludia a vtedy dohodneme pracu a posleme sefovi dopyt,aby o tom vedel,ked bude robit fakrury. Nevidim nic zle na tom,co spravila tvoja podriadena. Mozes byt rada,ze vie vybavit. Dohodnite sa dobuducna na tom,ze ak nieco vybavi,vzdy ti to musi dat vediet,aby si aj ty o tom vedela. Alebo jej zrus pristupy a vybavuj si iba ty objednavky.

bimbambim
22. mar 2022

Ja by som už s ňou nepracovala a vyšachovala zo všetkého

jaden
22. mar 2022

@gejbrel aby ti nakoniec neprebrala kontakty a založila si svoju firmu...

karolinakr
23. mar 2022

Robiš zle to, že si jej dala všetky pravomoci a povazuješ ju za svojho zamestnanca...