Zvýšenie mzdy v práci

24. dec 2021

Dobrý deň... respektivne večer.
Chcem sa spýtať, v mojej práci pracujem od septembra 2020.
V zmluve mám,že sa mi mzda bude zvyšovať vždy, ak sa zvýši minimálna mzda.
Ja viem,že teraz vyzniem ako teľa, no tento rok nepodpisovala žiadnu novú zmluvu ani sa mi plat nezvýšil. Ten rok som si to v podstate ani neuvedomila,lebo bol lockdown prakticky 4mesiace a uvedomila som si to teraz,keď som čítala,že sa ma zvyšovať.
No zatiaľ ma vedúci nijako neoslovil,že by som mala podpisovať novú zmluvu,alebo že by sa mi mala zvýšiť mzda.
Bol niekto v podobnej situácii?
Ďakujem za odpovede

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivkazba
24. dec 2021

Minimálna mzda sa zvyšuje od 1.1.2022, pričom prvú upravenú mzdu máš dostať až vo februári (za január). Takže ešte má zamestnávateľ relatívne dosť času dať ti dodatok.

autor
24. dec 2021

@ivkazba
@roobett
Ďakujem 🙏 tak hádam,že tento rok to už bude inak. Teraz si to už odsledujem

anos18
24. dec 2021

Ahoj a na papieri máš minimálnu mzdu?

klarissa25
24. dec 2021

A dostávaš minimálnu mzdu? Lebo ak nie ak máš viac tak vôbec ti nemusia zvyšovať

ivkazba
24. dec 2021

Ešte je možnosť aj taká, že dodatok nedostaneš, ak v pracovnej zmluve máš dostatočne ošetrené to, že tvoja mzda sa vždy rovná minimálnej mzde.

autor
24. dec 2021

@anos18 nie, mám vyššiu na výplatnej páske,než je minimálna

autor
24. dec 2021

@klarissa25
@ivkazba
V zmluve mám - Mzda sa automaticky zvýši pri zakonnom zvýšení minimálnej mzdy 🤔 ale moc sa popravde teda nerozumiem do toho, preto sa pýtam :/

anos18
24. dec 2021

A v zmluve z r.2020 máš uvedenú hrubú mzdu 580?

anos18
24. dec 2021

@anos18 a teraz máš na výplatnej páske vyššiu hrubú mzdu ako 623 eur?

autor
24. dec 2021

@anos18 nie, píšem,že na výplatnej páske mám vyššiu hrubú mzdu,než minimálnu.
Keď som pracovala inde, tam som začala október 2017, no v decembri toho roku som podpisovala novú, lebo sa zvyšovala mzda v 2018 a už som mala vyššiu.
Ale aj vtedy som mala vyššiu,než minimálnu mzdu.
Neviem, či má chápete :/

anos18
24. dec 2021

Áno,chápem 😁 možno je tá minimálna mzda násobena koeficientom mzdy, čiže asi kvôli tomu nedávajú dodatky,že sa tá tvoja mzda odvíja od minimálnej mzdy nasobenej koeficientom

tinkavvv
24. dec 2021

No kazdopadne sa treba ozvat a vypytat si zvysenie platu (aj bez ohladu na zmluvu). Komunikacia je zaklad.

sife
25. dec 2021

Tento rok sa minimalka zvyšuje len o 23€ (623 na 646€, 739 na 762€, …), nemáš v zmluve presne definovanú sumu zvýšenia, no tých 23€ treba žiadať.

sife
25. dec 2021

A nová zmluva sa nepodpisuje, len dodatky k úprave zmluvy

autor
25. dec 2021

@sife aha...dobre ďakujem, budem o tie žiadať.
Lebo ako hovorím, mám stále rovnakú mzdu, ako v roku 2020, a obávam sa,že ak sa neozvem, budem mať aj v 2022 takú istú