Ako vyvolám dlhodobo meškajúcu menštruáciu?

miselag
3. dec 2020

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám 17 rokov a nepravideľnú menštruáciu. Mešká mi už cca 140 dní. Nie, nie som tehotná!!! Viete mi poradiť nejaké bylinky alebo inú liečbu okrem červeného vína. Navštívila som gynekológa, ktorí robil sono a všetko je v poriadku. Neviem čo mám ešte urobiť aby sa mi môj cyklus vrátil. Za všetky rady ďakujem. 🙂

snazilka_bio_mamka
3. dec 2020

5 mesiacov si nemala MS? to uz nieje ze nepravidelna MS ale niečo iné.. nie si podvýživená alebo vysokú nadváhu? gynekolog ti povedal, ze je ok nemať 5 mesiacov cyklus?

arianna25
3. dec 2020

@snazilka_bio_mamka Ved presne. Nepozdava sa mi to.

arianna25
3. dec 2020

@miselag opakovane k dr a riesit.

miselag
autor
3. dec 2020

@snazilka_bio_mamka pravidelne cvičím, nemám nadváhu mám 50kg. Gynekológ mi povedal aby som prišla za ním v 18 rokoch znova. To je všetko

nela6
3. dec 2020

@miselag kamoska mala. nepravidelnú a pomohla jej jednoducha vec, zacala brat kyselinu listovu... samozrejme, ze je to individualne, ale u nej stacila taka banalita

ckatka
3. dec 2020

@miselag zmeň gynekológa. Okamžite.

miselag
autor
3. dec 2020

Ďakujem Vám za rady

kvetinka75
3. dec 2020

Ja som mala nepravidelne do 35ky, potom v 6 tyzdnovych cykloch a po 40ke som zacala s cajmi, alchemilka, rebricek, pupalka a mam prresne na den. Nikto mi nikdy nevedel povedat preco nemam pravidelne. Ja som bezne nemala 5,6 mesiacov . Lieky som.nechcela.

miselag
autor
3. dec 2020

@kvetinka75 alchemilku pijem a tak isto asi päť ďalších čajov. Aj šípky, harmanček, repík, čierny čaj a tak dalej. Zatial nič nepomáha. Lieky tiež nechcem a vyvolávačky sa bojím, že mi rozhodia hormóny v tele až priveľa

fokuska
3. dec 2020

@miselag A doteraz si mala aky cyklus - cca kolko dni? Uz sa stalo, ze ti meskala tak dlho? Od kolkych rokov mas menstruaciu?

miselag
autor
3. dec 2020

@fokuska doteraz som mala úplne normálny cyklus. Cca do 30 dní. Potom mi chvilku meškal asi 6 dní a zrazu som mala cyklus 3 dni čo dovtedy nikdy nebolo a po tom kratkom cykle mi mešká už tých 140 dní. MS mám cca od 12 rokov.

puticka7
3. dec 2020

Jednoznacne by som vymenila gynekologa, nie je spravny jeho postup, ze mas prist az ked budes mat 18 rokov. Ries to, moze za tym byt nejaky zdravotny problem.

snazilka_bio_mamka
3. dec 2020

@miselag najdi si ineho gynekologa, podla mna to nieje normalne, ja by som to určite riešila. Preco az po 18-ke? čo sa zmení ked dovrsis 18, čarovným prutikom sa z teba stane zena a upraví sa ti to? no uz by som letela k inemu.

miselag
autor
3. dec 2020

@snazilka_bio_mamka budem si hladať nového. Toto bola moja prvá návšteva u gynekológa

fokuska
3. dec 2020

@miselag Tak v tom pripade to urcite nie je v poriadku a tiez by som radila najst si ineho lekara. Toto ma nejaky dovod a ten treba najst a riesit to.
Ine by to bolo keby si menstruaciu dostala len v 16tich a cyklus by si mala od zaciatku velmi nepravidelne - aj ked aj to by v tomto veku bolo potrebne riesit a nie povedat, ze je to ok.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
blanblan
3. dec 2020

Mne sa stalo podobne, som sice ovela starsia, ale tiez som chodila po roznych gynekologoch a nikto mi nic nezistil, brala som lieky/vyvolavacky co nezaberali a posledna gynekologicka mi povedala ze kedze sa ziadny problem nenasiel, mozeme to nechat tak. (akurat ze deti uz neplanujem, o to je to mozno ine) A o mesiac na to mi prisla menstruacia po vyse roku, uz som ani nedufala a odvtedy je viac menej pravidelana. Necvicis prilis intenzivne?? Ja myslim ze u mna bol tento dovod prave...alebo ako radia baby, skus este ineho gynekologa

miselag
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miselag
autor
3. dec 2020

@blanblan cvičím každý deň a niekedy 2krat do dňa,ale takto cvičím už rok a nič sa nedialo. Len zrazu mi prestala chodiť menštruácia.

blanblan
3. dec 2020

@miselag To kludne moze byt, ona ti neodide po mesiaci, ja som tiez pred tym cvicila spokojne take 2-3 roky. Pogoogli, je to velmi casty problem sportovnin.

thewitch
3. dec 2020

Mi to príde ako keď si chudokrvna alebo neješ, podobne to mala spolužiačka alw ona mala aj veľa alergií a nejaké ine ešte problémy zdravotné. Nie si v strese alebo tak? Alebo veci vyššie, v každom prípade mne pomáha teplá sprcha a trochu smerom na podbruško alebo dole, riadne si zacvičiť alebo - čo som čítala masturbácia, najlepšie pár krát kvôli prekrveniu. Inak ti poradiť neviem ale najlepšie ak pôjdeš za gynekológom s mamou a možno sa problém zistí určite už niekto písal toto ale nečítala som ďalej tak neviem preto píšem

misatko89
3. dec 2020

Ja doteraz nemám pravidelny menzes a to mam 2 deti.. Mala som v marci a teraz v septembri po operácii, ženskych veci, vraj mala prísť mesiac po operácii no neprišla.. Ja to mam od kedy mi začal menzes antinu som brala na to aby mi to upravila.. Ale jak som vysadila tak stále rovnako nepravidelne chodí.. Mozno máš aj endometriozu, mne ju vylúčili, takze neviem príčinu dodnes prečo mi chodí takto

nevenka
3. dec 2020

No tam moze byt vela veci, minimalne Ti mal spravit hormonalny profil, i ked sa tazko bude dat zistit, v akej "faze" cyklu si, ale minimalne by som bola zvedava na vysku prolaktinu, androgenov a hormony stitnej zlazy. Dalsie veci neviem, nie som odbornik, len zo skusenosti. Ja mam menzes od 11 rokov, ale nikdy som nemala pravidelny. V 13-tich mi zistili taky vysoky prolaktin, ako keby som kojila. Poslali ma aj na CT hypofyzy, na endokrinologiu atd...Polycysticke vajecniky sa nakoniec nepotvrdili, bez problemov som aj otehotnela 3x, menzes som mala paradoxne najpravidelnejsi pocas dojcenia deti. Teraz mam hypotyreozu a som tehotna tretikrat, takze neviem, kam by to smerovalo, ale ked mam menej hormonov fT4, tak aj menzes sa predlzuje a mavam priserne PMS. Takze hormony s nami kyvaju strasne. Takze urcite treba ist znova za doktorom, pripadne si najst ineho. Nemat 5 mesiacov menstruaciu, ked predtym bola relativne pravidelna, nie je normalne a treba to vysetrit a poriadne! Nie ze prist v 18-ke! 😨