Ako zvládnuť opakované zápaly močových ciest?

kvetinka317
6. sep 2017

Su tu zienky,ktoré maju opakovaný zápal močových ciest ..potrebovala by som nejake rady,uz som všetko vyskúšala,davam taký pozor na seba a stále sa mi to vracia...chodím na urologiu,všetko mam v poriadku,ale bez ANT.sa to nedá zvládnuť ..za každú radu ,dakujem🙂

lucia_9
6. sep 2017

@kvetinka317 Ahoj 🙂 mala som to 10 mesiacov.Vždy to zvykne ešte pobolievať ale už je to 1000 krát lepšie.Mne pomohlo brať antibiotiká ..byť v teple a všetok ten hnus vyplaviť aj keď to príšerne bolelo.Piť veľa vody nenosiť tangáče a žiadne parfúmované hygienické vložky.Nepreháňať to s hygienou.Jesť brusnice,brusnicové omáčky..bez ponožiek ani na krok.Proste dávať pozor na všetko.Neviem sa toho zbaviť úplne ale už sa mi to objavuje len pred menštruáciou.A nedá sa to porovnať oproti tomu čo som zažívala 10 mesiacov.

kvetinka317
autor
6. sep 2017

lucia_9 ahoj,presne ako píšeš ,všetko robím ..a nic mi to nepomáha..ja sa s tým trápim od decembra😢Mam to každý tretí týžden ,stále beriem tie Ant..za každým mi predpise iné ,teraz mam MEDOCIPRIN..uz som z toho nešťastná ...pytala som sa doktora,či náhodou nie je prenášač moj manžel ..vravel,ze nie...tak neviem ...ale hygienu ma s mojim lactacydom..dakujem pekne ☺️

aristka
6. sep 2017

Cievkovany moc na kultivaciu ,chlamydie a ureplazmy ...plus dlhodobe uxivanie urovaxu a pitny rezim.

denisa098
6. sep 2017

Noo ja by som mozno vysadilla sex s muzikom nachvilu, uvidis ci sa ti to vrati,ak ano liecit a ak nie mas odpoved..

evelin89
6. sep 2017

Skus pit actimel napoje. Kazdy den. Niekde som minule citala ze to pomaha. Neviem ci to je pravda. Ale bolo to spomenute viac x v diskusii.

pininka
7. sep 2017

Aj ja mam opakovane, dokonca aj teraz. U mna jednoznacne pozor na akykolvek chlad, hlavne ziadne bose nohy. Aj na plavajucej mame koberce, a stale papuce na nohach. Urolog mi vravel, ze raz do mesiaca kura urologicky caj ochuteny brusnicami, aspon tyzden. Urinal uz mi vacsinou nezabera.

osky
7. sep 2017

Teraz sa daju uz kupit aj cerstve brusnice.skus si dat kazdy den aspon za hrst.
Vela vody,bylinnych cajov na mocovu sustavu-vyborna je napr.vrbovka.
A uzuvat denne probiotika.
Ja uzivam Jamienson ale su aj mnohe ine.myslim ze je tu aj tema...
Neprekyslovat organizmus a co najmenej cukru.
Krize a nohy v teple a intimnu hygienu iba vodou.
Skus aj nejake sedacie kupele.
Ale odporucam aj derivacne kupele.
Ja s tym este iba chcem zacat,citam prave ake je to ucinne.
Este ma napada-skus uzivat vceli pel.

zviz
7. sep 2017

Robili ti cystoskopiu? Mas krv v moci ci aj ine zapalove parametre? Ja som napr. taky pripad, ze mam stale krv v moci. Tiez som pobrala kopec atb a nic, proste len ta krv

kvetinka317
autor
7. sep 2017

/pininka...pijem preventívne čaje,nechodím holá...ale každý doktor ináč...moj urológ vravel,ze v tele nám koluje kopu baktérií a hľadajú miesto kde sa môžu usadiť ,a ta moja ,vraj stále tam,dole..iný,ze je to prechladnutie ..tak neviem ..

kvetinka317
autor
7. sep 2017

osky...dakujem ,odskúšam ☺️☺️

kvetinka317
autor
7. sep 2017

/zviz..Ano,mam aj krv...u mna ma to stále rýchly spád...nerobili mi cystokopiu...stále len ultrazvuk a do labaku moc na rozbor ..a uz som hotová z toho,ze nic....tiež som myslela,ze ked tam chodim ako na pase,ze budú hľadať príčinu ..ale nic...zoberú moč,odnesiem a potom Ant..preto som tu skúsila napisat ,ze este nejake radi ,ze co s tým sa da robiť ...

lentilka78
7. sep 2017

@kvetinka317 ja som to mala pred par rokmi, pamatam si ze mi velmi pomahali brusnice, skus 😊 teraz kupis aj cerstve

zviz
7. sep 2017

@kvetinka317 urcite by som sa dozadovala cystoskopie. Je to neprijemne vysetrenie ale da sa vydrzat. Mne ho robili, nastastie mi v mocovych cedzach nic nenasli a tym vylucili nadorove ochorenie ako zdroj krvi v moci. Si predstav, moja vtedy 2 rocna dcerka mavala opakujuce sa zapaly mocovych ciest, stale antibiotika, robili jej cystoskopiu v narkoze a nasli jej polyp v mocovej rure (u deti je to totalne zriedkave). Takze by som to na tvojom mieste nepodcenila a ak sa ti nevidi pristup lekara, zmen ho.

pininka
7. sep 2017

@kvetinka317 to mi tiez povedali ze mam v mechure bakteriu,ktora sa aktivuje vzdy ked sa prechladim, alebo aj po sexe niekedy. Vraj sa toho neda zbavit. My to inak mame v rodine, skoro kazda zena ma s tym problem.

pasikavamacka
7. sep 2017

aka bakteria to sposobuje? pokial e.coli, tak na tu zabera cisty prasok D-manozy. da sa objednat z ebaya alebo amazonu. pozor nech nie su kapsule, lebo v tych je malo, treba cisty prasok. pri akutnom zapale kazde 2-3hodiny 1 cajovu lyzicku prasku do vody a vypit. opakovat po cely den. D-manoza je sacharid, ktory bakteriam e.coli velmi chuti a chcu sa ho nazrat, vtedy ich vycikas. obsahuju to aj brusnice, ale dost malo, museli by sme ich zjest na tony, aby ucinkovali.
dlhe roky som mala kazdy mesiac zapal moc. ciest a D-manoza ma zachranila. uz 2 roky mam pokoj. stale to mam doma, ak som v chlade a citim palenie, dam si preventivne za lyzicku a hned je to prec

kvetinka317
autor
8. sep 2017

/zviz..Asi to tak urobim...idem teraz v utorok na kontrolu ...som zvedavá co mi bude robiť...v papieroch mam napísané zase ultrazvuk ...skúsim sa opýtať ,ci by sa mi nemohla urobiť cytoskopia...a dcéra uz teraz v poriadku ??nevratilo sa jej to ...taká mala a uz taký zákrok...boze...ináč,dakujem ☺️😘

kvetinka317
autor
8. sep 2017

Dievčatá ,veľmi pekne dakujem 😘☺️z celého srdiečka ...

logo_napady
8. sep 2017

@kvetinka317 Mne pomohol wobenzym. Nie je to prave najlacnejsie, pretoze sa berie tusim 5tbl 3x denne po doby 3-4 tyzdnov (davkovanie je popisane v letaciku), ale vysledky za to stoja.

zviz
8. sep 2017

@kvetinka317 dcera odvtedy uz nemala ziaden zapal mocovych ciest, teraz ma 4,5 roka. Chodime raz rocne na kontrolu na Kramare ale moc jej pediatricka dava skontrolovat pri kazdej chorobe. Drzim palce nech ste cim skor ok!

jarka91
8. sep 2017

@kvetinka317 skúšali ste aj nieco iné ? Napr aloe? obsahuje mnozstvo enzýmov, vitamínov ako pise @logo_napady ( wobenzym) a velmi dobry je cesnak v kapsuliach na zapaly ...

dida456
8. sep 2017

@pasikavamacka Dá sa uzívať aj preventívne alebo len ak je akútny zápal? Môzem poprosiť link, odkiaľ D-manózu objednávate? Dakujem pekne.

kvetinka317
autor
8. sep 2017

/logo_napady...dakujem,odskúšam si to kúpiť ..je jedno kolko stojí,lebo sa chcem zbaviť tých opakovaných zápalov ....

dida456
8. sep 2017

@logo_napady ja dlhšie nad wobenzynom uvazujem, no neviem prečo sa ho bojím - ked som si prečítala, na čo všetko sa hodí, je tam toho dosť...nemôze aj nejako ublíziť?? ziadnu rekonvalesceniu, poúrazové stavy atd. neriešim, chvalabohu, len tie recidivujúce zápaly. Netreba sa toho báť??? Kúpila si si to sama od seba, alebo Ti to poradil lekár?

jarka91
8. sep 2017

@dida456 manzel si kupoval wobenzym na odporucenie dr. ma vnutorny zapal krvi , automechanik a stale chorý .
Uzivanie je dost narocne , naraz treba 8 tabliet az 3-4x denne, ale .... pomohlo ,2 mesiace , prestal uzivat znova chory ! Ako alternativu sme našli čisty aloe gel , no tiez hľadat úcinný , vyborny je z justu alebo foreveru ! Kupeny v lekarni nemal ucinok ,
Je to čistá nahrada wobenzymu !!

arabelka33
8. sep 2017

@kvetinka317..opakovane pol roka zapaly, verdikt lekarov zakazdym, ze som v poriadku a ze si to uz iba namyslam. Zapal sa kazde dva tyzdne vratil. Petrzlenove naparovanie zo spodu a jedine co mi pomohlo bola lichoresnica - odvtedy su to dva roky a som bez zapalu.

kvetinka317
autor
8. sep 2017

/arabelka33/..kupim to aj v lekárni ??dakujem..🙂

dida456
8. sep 2017

@jarka91 Teda ten aloe gel mu nakoniec pomohol? ak máš link, pošli, prosím.

mishel111
8. sep 2017

Ahoj baby mozem v tehotenstve pit urologicky caj? Prosim poradte 🙂 dakujem🙂

karolinka1991
8. sep 2017

ahoj, necitala som vsetky prispevky, ale ja som to mala opakovane na zaciatku tehotenstva a dosla som az k silnemu zapalu hornych mocovych ciest a zrejme aj oblicky a vyliecila som si to jednorazovym uzitim ATB Monural (to mi az zazracne pomohlo) a potom preventivnym pitim brusnicovej stavy Rabbenhorst

arabelka33
8. sep 2017

Kupujem len v lekarni, prirodne antibiotikum. Pri prvom priznaku supnut do seba a je klud. Sice je to v podstate lieh, ale naozaj velmi ucinny. Stoji okolo 4 €.