Biopsia

agi7717
8. júl 2020

Ahojte chcela by som sa spýtať ktorá z vás bola na biopsi kŕčok maternice bolí to? Ako to prebieha? Ďakujem

maja170
8. júl 2020

Ahoj.Ja som bola na biopsiu krčka maternice. Robili mi to v celkovej anestéze. Po prebratí som mala taký pocit ako pri menštruácii.Nepríjemné(nie bolestivé) bolo iba to,keď mi vyberali tamponadu,ale to nedávaju každému.Ja som veľmi krvácala tak preto som ju mala.

lienocka2808
8. júl 2020

@maja170 to ti robili konizaciu, nie biopsiu. biopsia sa robi normalne ambulantne, odstiknu ti kusok z krcka a neboli to. Posielaju to na histologiu a az na zaklade toho, sa potom robi konizacia, to je to, co tebe robili v celkovej anesteze.

lienocka2808
8. júl 2020

@agi7717 tkanivo sa odobera ambulantne takymi velkymi kliestami. Kukala som jak puk ked to na mna vytiahli. Ale uprimne necitila som absolutne nic. Krcok ma malo nervovych zakonceni, cize nie je citit bolest, nemas sa coho vobec obavat.

maja170
8. júl 2020

@lienocka2808 Nie robili mi biopsiu v celkovej anesteze.Keď prišiel výsledok tak potom ma čakala hysterektomia.

maja170
8. júl 2020

@lienocka2808 Konizacia by bola u mňa zbytočná,nakoľko som mala na krčku 4cm zhubný nádor,tak potrebovali iba vzorku z krčka o aký stupeň nádoru sa jedná.

lienocka2808
8. júl 2020

@maja170 fiha, nerozumiem, preco ti to robili v anesteze? Je mozne, ze by to bolo bolestive nakolko sa jednalo o nador? toto pocujem naozaj prvy krat, ze niekomu robili biopsiu krcka v narkoze.

maja170
8. júl 2020

@lienocka2808 Neviem kôli čomu to bolo robené v anestéze,ani mi nikto nedával na výber ako to chcem urobiť.Bolestivý krčok som nemala,všetky vyšetrenia som absolvovala bezbolestne ako pri normálnej prehliadke u gynekologa. Aj švagrine robili biopsiu a tiež v celkovej anesteze. Neviem či to záleží od nemocnice,alebo od lekára,ale nám to bolo robené v narkoze.

lienocka2808
8. júl 2020

@maja170 mohla b, som sa spytat ci ste mali nejake priznaky, ze nieco nie je v poriadku, pred tym, nez vam zistili zhubny nador? Ja mam dlhodobejsie problemy, zhorsenu cytologiu, zatial ma sleduju. Dakujem

ruzicka603
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
agi7717
autor
9. júl 2020

Uz som po, bolo to dosť bolestivé vôbec som nebola pod anestézou nič mi nedali uz len čakať na výsledky 😣

maja170
9. júl 2020

@lienocka2808 Mne sa cytologia pokazila v priebehu jedného roka. Robili mi ju po pôrode,vtedy bola dobrá o rok na to už bol nádor,čomu nechapal ani lekár,lebo nádor sa tvorí niekoľko rokov od bunkových zmien až po samotnú rakovinu.Príznaky mi začali po pohl.styku,kedy som najprv iba špinila potom už aj krvácala,neskôr sa pridal škaredý výtok,doslova hnedý hlienovitý,hlavne ráno keď som vstala.Iné príznaky som nemala žiadnu bolesť ani nič iné.

lienocka2808
9. júl 2020

@maja170 dakujem velmi pekne za odpoved. Zelam vela vela zdravia

evahovanovafoto
28. mar 2021

.