Bolesti vaječníkov počas plodných dní

alexa111
11. sep 2013

Chcem sa spýtať, či tú s tým máte niektorá skúsenosti. Vždy okolo 14-15 dňa cyklu ma pobolievajú vaječníky. Nesúvisí to s nejakým problémom? Ďakujem

ivec16
11. sep 2013

@alexa111 je normalne ze niektore zeny citia bolest pri ovulacii... aspon vies kedy ju mas 🙂

nativanativa
11. sep 2013

@alexa111 vôbec nie,môžeš byť rada že ti vajká dávajú signál,že sú ok a môžeš otehotnieť. Ja mám práve dnes ten problém mam ovuláciu a veľmi to cítim

zdenus11
11. sep 2013

@alexa111 Síce nie som lekár, ale myslím si, že je to v poriadku. Mňa všetko pobolieva, vaječníky tiež a niekedy počas plodných dní slabo krvácam. Gynekologička ma odbila s tým, že je to úplne normálne takto to má 60% žien. Zajdi sa lekárom, aspoň budeš pokojnejšia.

alexa111
autor
11. sep 2013

@nativanativa myslíš, že tým pádom mám väčšiu šancu otehotnieť, keď mám tie bolesti?

livocka21
11. sep 2013

@alexa111 je to normalne a nemyslim ze by si mala vacsiu sancu otehotniet...akurat lepsie vies kedy sa mas sanzit 🙂 a nepotrebujes ovutest 🙂

zuzinka1989
11. sep 2013

suvisi to s ovulaciou..ja to mavam pravidelne 😀 ale aspon vies, kedy mas plodne dni 😀 nemusis merat bt a kupovat ovu testy 🙂

alexa111
autor
11. sep 2013

@livocka21 no aspoň, že to..akurát, že nemám moc chuť na snaženie, keď ma bolí celý človek 🙂

livocka21
11. sep 2013

@alexa111 je zaujimave, ze si z pobolievania vajecnikov presla na celeho cloveka 🙂 ... tak si daj cerveneho vinka na umrtvenie a snazilkuj 🙂

alexa111
autor
11. sep 2013

Hypochonder sa vo mne nezaprie 🙂 Ale nie, preháňam..dá sa to prežiť..to som len taká precitlivená..🙂 ďakujem za poradenie..

monika2712
11. sep 2013

tak u mna toto zacalo po porode a idem umret pocas ovulky! horsie nez pocas MS.. vlastne vtedy uz nemam bolesti vobec, ale pre zmenu ich mam pocas ovulky.. ale nenormalne, a niekedy aj tyzden vkuse.. cely podvozok ma boli vtedy.. hruza.. dufam, ze kym budeme pracovat na druhom to prejde, lebo si teda neviem predstavit v tych bolestiach nieco stvarat.

swojska
11. sep 2013

u mna ovulacia, niekedy horsie ako menzes

nativanativa
11. sep 2013

@alexa111 počas ovuly je najväčšia pravdepodobnosť otehotnenia,bohužiaľ musíš sa zmieriť s bolesťami ak chceš bejby. Ale ja som otehotnela 5 dní pred ovulou. Mám to aj v grafe zaznamenané

lenkaaknel24
12. sep 2013

@monika2712 presne ako by som ten tvoj príspevok ja písala.Tento posledný mesiac som mala také hrozné bolesti počas ovulácie,že som ani chodiť nemohla ☹ Vždy cítim keď je ovulka,ale toto bola hrôza nebola som schopná celé dva dni nič robiť,nenormálne krče v celom bruchu ☹ Len dúfam,že sa mi to nebude opakovať často 😠

monika2712
12. sep 2013

@lenkaaknel24 no tak u mna to uz bolo tusim 3x.. tak som tiez zvedava ci sa to zlepsi.. pri tom pocas MS vobec nic.. ani neviem ze ich mam.. mna boli cele brucho vtedy aj ked si idem sadnut tak ma picha... hruza fakt.

zanettta6
12. sep 2013

Pohodovy vecer..musim smiat ked citam tie vase hlašky,ste zlate aj vesela tema sa tu najde napriek tym nasim problemov,ktorych tu clovek najde habadej..paa idem hajat,rano vstavat treba šup šup do postielok vsak uz mesiac svieti,dobru noc vam vsetky deti(tusim mi ši ši šije)😀 😀

terezka1947
12. sep 2013

baby a ja,ze len ja mam taky problem...som sa normalne az potesila,ze som ok 😀 😀 😀
ja mam tiez strasne bolesti a zacalo to po porode,tak isto ako silnejsia menstruacia 😒

zanettta6
13. sep 2013

Zabudla som napisat,ze pocas ovulacie tiez mavam bolesti,niekedy silnejsie niekedy slabsie,no vysledok zatial ziadny.po uziti clostylb.som mala najsiln.bolesti,neviem asi to normal😀

tonjadabik2
14. sep 2013

@livocka21 ahoj citala som vsetko cem sa opytat znamena ze ked ma bolia vajecniky ze mam ovulku? samozrejme plodne dni hej.. minule ma tak strasne boleli v jeden den.. to som mala ovulku? v ten den? ale ovulka nieje jeden den ze?

dindi22
15. sep 2013

Ahojte dievčatá. Ja mám ten istý problém, tiež ma to bolí aj týždeň v období ovulky, ale mňa až tak, že milovanie je pre mňa hrôza. Síce to vydržím, ale strašne pri tom trpím ☹. Vy pri pohl. styku nemáte problém, nebolí vás to?

livocka21
16. sep 2013

@tonjadabik2 no ovulka je tak 3 dni... hmm no nemusi to tak nutne znamenat ze si mala ovulku.... jedine ak to mas takto pravidelne... nie kazdeho bolia vajecniky pocas ovulacie...

usacek79
16. sep 2013

@alexa111 bolest vajecnikov v case ovulacie je normalna a je presne tak individualna, ako bolest pocas menstruacie - niekto to proste citi, ina nie.. 😅
ja, moja mama aj sestra to mame presne tak - o menzese ani nevieme, nic neboli, ale pri ovulacii skrabeme steny 😅
ale zas nestazujem sa, lebo vdaka tomu viem priam presnu hodinu, kedy ovu mam a presne aj viem, z ktoreho vajecnika ovulujem 😉 a lekar mi to neraz potvrdil pri kontrole, ked mi povedal, kde dozrieva a potom aj veru na tej strane bolelo 😅
viem, ze dieta, ktore cakam, je z praveho vajecnika napriklad 😵

@livocka21 ovulacia netrva ani nahodou tri dni - to su celkovo PLODNE DNI, nie samotna ovulacia. Ta trva maximalne par hodin (skor menej, nejaku hodinku mozno) - teda ak sa bavime o uvolneni vajicka z vajecnika.
Plodne dni su len doba, kedy spermia este moze prezit cakajuc na vajicko vo vajcovode a teda X (dievcenska) spermia dokaze prezit aj 4 dni, preto je celkovo plodna doba kdesi okolo 3-4dni 😉

blackcat8885
16. apr 2014

Aj ja mám bolesti počas ovulácie 12-15 den cyklu a sú dosť silné teda

lujza_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mia18112
17. okt 2017

Ja tiez brutalne bolesti pocas ovu.Tiez da to zacalo az po porode.Presne viem, ktory mesiac ktory vajecnik.Ked sa mi to akoze stalo prvy krat....skoncila som na pohotovosti presvedcena, ze mam slepak.Doktor sa smial, ja som kukala jak PUK...a tvrdila som, ze TOTO som nikdy nemala😊.

jarinka_zv
18. feb 2018

@mia18112 tak toto poznám, u mňa to isté, už som si predstavovala ako má operujú....

cicka33
2. sep 2018

@alexa111 ja to mam tieZ, mavam take bolesti, ze sa len zvijem do klbka a cakam kedy prejde. Na sex ani nepomyslim vtedy.