Cysta na vaječníku

makakova
24. aug 2023

Ahojte, gynekológ mi včera našiel 3cm krvavú cystu na sone. Uz druhý mesiac par dní po skončení ms ma
prudko pichlo vo vaječníku a následne sa mi spistilo krvácanie ktoré trvalo cca tiež tak 2-3dni..tak som sla radšej k dr a našiel mi tam tu cystu.

Povedal mi ze ona sa vstrebe.. nenastavil žiadnu liečbu,nevedel sa vyjadriť ci sa krvácanie bude opakovať alebo nie...ze mam prísť koncom roka sa ukázať. Tak som sla preč s pocitom ze ok,asi je to normálne.. lenže dnes cítim tlak na tom vaječníku , je to nepríjemné, ovulácia už prebehla, no cítim sa nekonforne...je to baby ok? Taky postup?

Čítala som o krvavých cystach, že sa operujú..a ked sa mi bude tvoriť každý mesiac nova a nová? Je to normálne?

makakova
autor
24. aug 2023

@makakova nemám totiž skúsenosti s tým a menila som uz raz gynekológa lebo zanedbal liečbu počas tehotenstva... Mam dve detí a nikdy som nemala takéto problémy. Vždy všetko v norme a bezproblémové...

cakanka22
24. aug 2023

@makakova ahoj. Ja som kvôli cystám bola už 5x operovaná. Ostal mi len jeden vaječník, musela som podstúpiť preto IVF. Mne sa opakujú často, pretože mam PCO. No ale moja Dr. mi dáva v druhej fáze cyklu progesterón. Zatiaľ neviem povedať, či to pomohlo, lebo len prvý cyklus som takto.
Ak cítis diskomfort, tak to takto nenechaj. Mňa moja Dr. kontroluje stále keď spozorujem niečo neobvyklé. Aj každý mesiac. Bolesť a pichanie neprejdú, kým cystu máš.
Až koncom roka? No čo na to povedať..

makakova
autor
24. aug 2023

@cakanka22 prečo sa ti tvoria?. Vedia to zistiť? Držím palce aby liečba pomohla uz a.mala.si pokoj..

Ja neviem co si mam myslieť, citim tam tlak dnes.. a ci je ako ok.ze každý mesiac budem po.skonceni menštruácie o pár dní krvácať, neviem odpoveď. Dr to bral úplne napohodu, akože o nič nejde. Pripisal to tomu,ze som skončila s kojenim a ze to bude asi kvôli tomu,ze hormóny sa musía dať dokopy... Takže je na mieste ze mam strach? Uz sa bojím veriť doktorom

ninka99865
24. aug 2023

@makakova mne odišla aj krvavá… pomohlo zmeniť endokrinologicku ktorá ma poriadne vyšetrila nastavila liecbu a po rokoch trápenia som mala pokoj

kylie1983
24. aug 2023

Nemôžeš mat endometriozu? Pri nej sa tvoria veľké čokoládové cysty. Nemas dlho menzes?

alison11
24. aug 2023

@makakova Mne dáva gyn Thiamín ten stiahne cysty prípadne prasknú ale ja mávam z obsahom tekutiny nie krvi.A tá bolesť trvá kým nepraskne.Tiež som si rpešla PCO od mlada zabral Duphaston aby som mohla otehotnieť upravoval cykly aby dozrievali vajíčka,Tvoria sa lebo máš málo estrogénov a teda keď sa vyjíčko neuvolní tak máš anovulačný cyklus a tá blanka na vajíčku zhrubne a naplní sa tekutinou ktorá sa zvykne pri ovulácií vyplaviť.Zmeň gyn. Alebo zájdi do nemocnice ak máš krvavú cystu možno by Ti ju zoperovali predca viac lekárov nájdu riešenie.

cakanka22
25. aug 2023

@makakova neviem prečo, už sú to roky. Hladiny hormónov mam v poriadku. Ďakujem, aj tebe všetko dobré nech to dáš do poriadku. Tiež som menila gyn., brala všetko ľahostajne.

makakova
autor
25. aug 2023

@kylie1983 neviem nic take mi nespomínal... Iba pozrel cez sono a to bolo všetko, nepýtal sa ma na nič viac.. ms.mam pravidelnú ako hodinky každý mesiac. Doteraz vsetko bolo ok, akurát teda dva mesiace som mala krvácanie mimo cyklu a cakam ze to bude aj tento cyklus.. ked som sa pýtala ze ci mám očakávať že zas budem krvácať,de sa usmial ze on nieje veštec,ze mozem aj nemusím. Ano ma pravdu,ale prišlo mi to cele take divné,ked potom doma som čítala ze krvavé cysty sú iné ako tie klasické vodové... Nemám chuť krvácať každý mesiac mimo cykla...

@cakanka22 ďakujem aj ja, meniť uz ani hadam nemám za koho... Práveže stymto som bola spokojná zatiaľ. No asi mi ostáva len počkať a po ďalšom krvácaní tam zas zavolám asi

kiki68
25. aug 2023

Chod s tym radsej priamo za onkogynekologom. Krvava cysta to nepraskne len tak. Zalezi ako velmi rastie, mne to rastlo 4cm za mesiac, dali ju co najskor von a tak zachranili vajecnik. Teraz len dufam, ze nebude dalsia.

kiki68
25. aug 2023

@makakova toto som mala aj ja, spinenie a potom krvacanie mimo cyklu. Mna nic nebolelo popravde, len som isla pre istotu za gynom a skoncila dost rychlo na operacke

tanyag
25. aug 2023

Mne takto cystu pozorovali 1 rok, pravidelne som chodila na kontroly, rástla pomaly, tak čakali, či sa rast zastaví, alebo nie. Keďže sa nezastavoval, po roku mi už 13cm cystu vyoperovali. Je to už 12 rokov a nevrátila sa. Takže je to asi normálne, nechať to tak, kto vie...

makakova
autor
25. aug 2023

@tanyag no,aspon ta kontrolovali,ja mam prísť ku koncu roka 🙈...

No uvidím.. včera som.citila tlak, dnes uz nie. Počkám do ms a potom sa uvidí,ci zas bude krvácanie mimo. Niesom pokojná ked viem že čosi je zle vo mne, no nechcem sa moc stresovať,dufam ze moj gyn vie čo robí.

makakova
autor
25. aug 2023

@kiki68 bola by som pokojnejšia keby aj mňa pozrie dajme tomu za mesiac ze ci to rastie,ale nic také mi dr nenavrhol..

ninka99865
25. aug 2023

@makakova zmeniť dr. Mňa môj pozeral každé dva týždne 🤷‍♀️ ja nechcem strašiť ale raz ma operovali kvôli klasickej folikularnej cysta ktorá sa v priebehu jedného cyklu tak zväčšila že musela ísť von laparoskopicky sledovať to treba