Cysta na vaječníku už druhý cyklus. Poradíte?

amisa
30. jún 2014

Mam cystu na vajecniku uz minimalne druhy cyklus, ma v celku slusne rozmery 6cm, a najprv sposobovala len bolesti teraz mi je uz aj zle od zaludka. Nepraskla, ani nieje prekrvena velmi. Stale s ami roia cysty na tom istom vajecniku. Uz mam dve deti, tak ma plodnost netrapi. Teraz by sa mi mala spustit aj MS, tak dufame ze zanikne, ak nie asi pojde prec. Ake s tim mate skusenosti? Ako dlho este cakat? Ako prebieha laparoskopicke odstranenie? Nejaka som bola zblbnuta od boelsti a od vsetkeho , ze som sa zabudla lekara aj viac popytat. Skre ma to hlavne ked mame uz na leto program naplanovany.. a teraz co, rusit vsetko?

cerez
30. jún 2014

Nepíšeš akú cystu máš. Či vodovú alebo z nejakým hustým obsahom napr. čokoládovú. Vodové môžu prasknúť pri menštruácii, tie druhé je najlepšie riešiť operatívne. Laparoskopia sa robí tak, že si v úplnej anestéze. Cez pupok ti zavedú sondu a urobia ti jeden či dva malé otvori, cez ktoré ti odstránia danú cystu. Pobyt trvá 3-4 dni. Po týždni ti vyberú malé stehy. To nebolí. Aj zotavovanie je rýchle. Ináč, pri cystách ma vždy bolí žalúdok. Keď som prišla po roku od pôrodu na kontrolu, tak som lekárovi vravela, že ma bolí žalúdok a že som na 100% presvedčená, že mám opäť cystu. On sa len usmial a povedal mi, že som po prirodzenom pôrode a mala by som mať kľud tak 5 rokov. Na to som sa ja usmiala a povedala, tak uvidíme kto má pravdu. Urobil sono a bum. Cysta! O tri mesiace som už bola druhý krát na laparoskopii. Teraz som opäť z cystou.

alca89
1. júl 2014

ahoj, ja som mal cystu pred dvomi rokmi. Operacia prebehla laparoskopicky bez komplikacii operovali ma asi 15 minut 🙂 urcite je to lepsie ako keby ta mali normalne rezat ostanu ti len 2 male kriziky (treti je na pupku ktory ani nevies ze tam je ) pri spravnom osetrovani sa vedia aj tie velmi dobre vyliecit a ani nebudes vediet ze sa nieco take stalo. neviem co ti povedal gynekolog ale ja som ani taku velku cystu nemala a hned po menstruacii kedy vedia samy zmiznut a nezmizla ma uz aj gynekolog hnal na zakrok 🙂 pre vlastne zdravie a kedze som mala aj dost velke bolesti som isla hned na prvy volny termin. az po operacii kedy mi cystu vybrali zistili ze to boli vlastne dve cystu v sebe neviem ako to je mozne 🙂 musim si zaklopat a povedat ze uz 2 roky mam pokoj ale vzdy ked ma zaboli pravy vajecnik tak uz aj idem , ako citam je naozaj pravda ze sa tieto hnusoby vedia vratit

mia00
12. dec 2014

ahoj. mozem sa ta opytat ako ti to dopadlo v lete s cytou? ja mam uz 2 mesiace a nie a nie zmyznut. sice sa zmensuje ale stale je tam. tebe zmyzla ci si bola na zakrok?dakujem

kosta123
1. apr 2015

baby ja mam 4 mesiac cystu na pravom vajecniku 3,5 cm,po akom case to treba vybrat ked to samo nepraskne? Vdaka.