Dá sa folikulometria vyžiadať pacientkou?

uzovicka
7. jan 2012

Ahoj zienky, poradte. Chcem poziadat moju zensku dr. o folikulometriu. Snazime sa pol roka. Jej zvykom je robit USG len raz alebo(neviem presne) dva krat rocne s tym, ze to hradi poistovna, ostatne USG si musim platit sama. Aj u vas to tak je? Da sa folikulometria vyziadat pacientkou? A to iste hormonalny profil. Po menzese sa chystam, tak chcem poznat, ci mam narok si tieto dve vysetrenia ziadat. Doteraz ma odbila tym, ze mam prestat kojit. Ale mnohe zeny otehotneju aj pocas dojcenia, takze v kojeni problem nasho snazilkovania bez uspechu nevidim. Poradte, prosiiiiim. DAKUJEM 😉

tinara23
7. jan 2012

@uzovicka ja teda neplatim nic ani za usg, ani za folikulometriu.dokonca som chodila aj do centra asistovanej reprodukcie a tam mi robili x krat sono a neplatila som ani korumu, ani za hormonalny profil.

uzovicka
autor
7. jan 2012

@tinara23 hm, tak to co ta moja vymysla. Pri prvom tehu som sa naplatila tych USG, to ani neporatam... 😒

spalka
7. jan 2012

@tinara23 aku mas poistovnu?

tinara23
7. jan 2012

@spalka union

uzovicka
autor
7. jan 2012

@spalka ja mam vseobecnu a USG platim 😒

tinara23
7. jan 2012

@uzovicka
@uzovicka ja neviem ci je to tym, ze mam union, podla mna je to len vymysel lekara. V centre mi minuly rok robili minimalne 10krat sono za tri mesiace

tinara23
7. jan 2012

@uzovicka ani ine kocky neplatia a tie maju urcite inu poistovnu

uzovicka
autor
7. jan 2012

☹ a co sa jej mam spytat a poviem, ze ine maminy neplatia? Nechcem si ju rozhnevat...

tinara23
7. jan 2012

@uzovicka ja viem tazko je im nieco povedat, ale mne to pripada ako zdieranie, jedine zmenit lekarku, ale zase ak ti vyhovuje...ja mam takehoto zubara, platim u neho nenormakne prachy, ale viem, ze je dobry, taak si radsej zaplatim

uzovicka
autor
7. jan 2012

@tinara23 ona mi za kazdy USG, okrem tych dvoch zakladnych, pytala 3 eura. No hanbila som sa nedat a nepatrala som, ci aj ine zeny platia. Myslela som si, ze ved len tak si to nevymysli 😒

andrejta
7. jan 2012

@uzovicka ahoj, ja som si folikulometriu vyžiadala a dokorka s tym nemala žiadny problém, iba že jej to neprepláca poisťovňa, tak som zaplatila za cyklus (a to som tam chodila od 9 DC ako na klavír, každý druhý deň) 10,- EUR, čo sa mi nezdá až taká horibilná suma

bewik
8. jan 2012

niektorym doktorom tento ukon poistovna nepreplaca, bez ohladu na to, v akej poistovni pacientka je. Ale na vyziadanie by ho jednoznacne mala urobit.

soni1
8. jan 2012

na vyžiadanie ti folikulometriu urobia, môj gynekológ si pýta za každý USG 5 eur, aj keď idem len na preventívku, čo sa mi vôbec nepáči, u mojej predchádzajúcej gynekol. som neplatila nikdy nič.

oskvarka
6. dec 2012

aj ja platim 5 eur.. jedine raz rocne na preventivke to mam zadarmo... nezavisi to od poistovne ale od ambulancie... mozno maju nejaky iny alebo lepsi, novsi USG alebo pouzivaju na to nejake jednorazove ine pomocky ako obycane a poistovna im to nepreplati... ja si mozem USG vyziadat teda aj folikulometriu, ale teda s tym ze platim.... som spokojna so starostlivostou mojej doktorky tak to neriesim...