Dlhší cyklus (38 - 40 dní) a ovulácia

21. okt 2023

Ahojte, sledujem si tento mesiac ovulaciu. Cyklus mám väčšinou 38 až 40 dňový. Dnes je 24dc a ovu testy stále negatívne a aj teplota je nízka. Myslite že moze ešte ovu prísť v najbližších dňoch? Už neviem čo si o tom mám myslieť.. digitálny clearblue som robila 4 posledne dni, keď vyberiem ten testovací prúžok tak čiarka silneje každým dnom, ale pozitívny test ešte nevyšiel ani jeden. Mám aj livsane testy, tie pekne silneli ale došli mi a tak som použila dnes gs mamatest ovulacne testy a na nich skoro druhu čiarku ani nevidno, tak vôbec tomu nechápem..

nevenka
21. okt 2023

No podla mna este moze prist alebo aj nemusi byt prave tento mesiac...to uvidis. Graf mas? Mne pri anovulacnom skace teplota.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
21. okt 2023

@nevenka som z toho popravde zmätená lebo mi vôbec nedáva zmysel preco rôzne značky testov vychádzajú tak rozdielne.. livsane a clearblue sa ako tak zhodovali, ale ten gs mamatest úplne inak ukazuje

vanilkovazmrzka
21. okt 2023

Testy su nespolahlive, riad sa teplotou a hlienom 🙂

joesvk
21. okt 2023

A hlien ako vyzerá?

zuz0110
21. okt 2023

Ovulacia je cca 12-14 dni pred koncom cyklu. Tato lutealna faza moze byt aj kratsia, ale potom je vscsinou nepostacujuca na uhniezdenie.

autor
21. okt 2023

@joesvk hlienu mám pomerne dosť posledné dni, dnes je už riedši ako bol pred 2-3 dňami.

autor
21. okt 2023

@zuz0110 čiže tým pádom v najbližších 2-4 dňoch by mala nastať ovulacia pri takejto dlžke cyklu však?

nevenka
21. okt 2023

Mohla, ale nemerias asi uplne vzdy v jedbu hodinu a mne to presne pride graf, ktory "skace", toto mi zatial pripomina anovulacby cyklus. Ale ak hlien redne, moze byt, ze este len ovu pride. Musis testovat dalej.
Mne napriklad teraz vysli ovu testy pozitivne na 22.den, podla teploty som mala ovu 24.den (posledna nizka teplota a teraz uz nemeriam po 3 dnoch zvysenej teploty). Dnes som zacala spinit. Je 34.den, podla teploty ma MS prist o 4 dni, ale mozne je, ze bude aj o 2 podla tohto. Tak neviem presne, kedy ta ovu naozaj bola.

autor
21. okt 2023

@nevenka teplotu meriam stále každý deň v tom istom čase. Občas sq mi stane že ju nenapisem do appky hneď ale zapisujem neskôr (preto aj tie šípky pri dňoch kedy som zapisovala neskôr). Uvidíme teda ako to dopadne.. každopádne ďakujem za informácie 🙏 ostáva len čakať a meriať naďalej

zuz0110
21. okt 2023

Ano, idealne tak. Ja som mala ovulacne cykly pred prvym dietatom okolo 37 dni. Ale ovu bola az okolo 29. dna. Takze moja lutealka bola prilis kratka na otehotnenie bez pomoci. Az s progesteronom, ktory mi ju predlzil.

janetinka27
22. okt 2023

Ahoj, uvidis ako bude pokracovat tento cyklus, ale ak chces si byt istejsia, nevahaj oslovit dr a ist napr. na sono, ci je tam dominantny folikul alebo po prebehnuti predpokladanej ovu, ci je pritomne zlte teliesko, na odber krvo na pritomnost progesteronu atd.
Ja som mavala dlhsie cykly a boli takmer vsetky anovulacne (nemusi to byt samozrejme tvoj pripad).

zuzanaete
22. okt 2023

Podla tvojej dlzky cyklu by ovulacia mohla nastav v najblizsie dni. Ako bolo pisane, lutealna faza byva cca 12-14 dni. Pod 10 dni je problem otehotniet, lebo vajicko sa nestiha riadne uhniezdit.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
22. okt 2023

Da sa to tam pri zadavani teploty nastavit, ten cas 😉
No uvidis, musis merat cely cyklus, aby si sa s toho troska vedela vysomarit. A nie jeden. A niekedy ani to nestaci 🙃😣

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
26. okt 2023

No mne to pride ako anovulacny cyklus stale...😔

autor
26. okt 2023

@nevenka veď práve.. mne tiež zatiaľ

janetinka27
29. okt 2023

Ahoj, ja som tiez mala taketo "harmoniky" pri anovulakoch ale aj vtedy, ked ovu sice bola, ale u mna zlte teliesko bolo len na okrasu a progesteron netvorilo, cize teplota sa nezdvihla

autor
29. okt 2023

@janetinka27 a pomohlo ti na to niečo?

janetinka27
30. okt 2023

Ano, mam liecbu od dr na podporu ovulacie a po ovu beriem 10 dni progesteron