Endometrická cysta. Máme šancu na počatie?

lolitka25
18. aug 2011

Ahojte, viem že podobné témy, tú už sú- endometrióza a podobne,... ale predsa. Mal niekto takúto diagozu a poslali ho na laparku, hystero a chromopertubaciu?
S manželom sa snažíme o drobčeka a neide to...na preventívke lekárka našla takúto potvorku... Máme vôbec nádej na prirodzené počatie bábätka?

bleelka
18. aug 2011

Ahoj lolitka, pozeram, ze som ta nasla aj na primarovi tusim 🙂 takze ta idem upokojit. Ja som mala tento isty problem. Nedarilo sa nam otehotniet 3 mesiace, tak som isla k lekarovi a on nasiel tuto mrchu. Vraj, ani som otehotniet nemohla, ze kvoli cyste neprebiehala ovulka. Dodnes neviem ci len na postihnutom vajecniku alebo ani na druhom. Jeden cyklus sme odsledovali ci naaahodou nezmizne, nezmizla, tak ten dalsi mesiac som sla na laparku. Tam ma hned vystrasili, ze ak do pol roka neotehotniem, mam prist na laparku znova. Primarka ma ale hned upokojila, ze nebojte, vyberieme cystu, hned otehotniete. V ten mesiac ako som bola na operacii mi zistili dozrievajuci folikul na zdravom vajecniku. Ten ak aj ovuloval, tak este v nemocke. Dalsi mesiac po operacii zrejme bol na rade operovany vajecnik, tak asi este neovuloval, takze otehotniet sa nepodarilo. No a dalsi mesiac sa podarilo, takze otehotnela som druhy mesiac po laparke a naplnili sa primarkine slova, vybrali cystu, otehotnela som. Laparkou mi nasli aj male loziska na maternici, ale tie nevypalovali, zrejme kvoli moznym zrastom a ani prefuk nerobili, vsak naco, ved v pohode zvladnem dalsiu narkozu ak sa nepodari 😒 No nevadi, hlavne to vyslo, loziska by mali byt tym, ze som nemala v tehotenstve a este 14 mesiacov pocas kojenia mrchu vysusene, tak snad je endoska zazehnana... teraz sa snazime o dalsie dieta, no zatial 5 mesiacov nevyslo, uvazujem, ze sa znova dam vysetrit, ale este kojim, tak patram po tom, ci nemoze byt pricinou to kojenie aj napriek tomu, ze cyklus uz mam... Neboj sa, vyberu cystu a hned sa podari 😉 drzim palceky

lolitka25
autor
18. aug 2011

@bleelka a mrsku si mala normalnu? ja mam 30-36 dnove cykly a normalna je max. 2 dni a potom len spinenie...

bleelka
18. aug 2011

hej, uplne normalnu, 29 cyklus ako hodinky, 5 dni

lolitka25
autor
18. aug 2011

@bleelka wau 🙂 ale dakujem, potesila si ma, ze nadej tam je 🙂

bleelka
18. aug 2011

jasne ze je, mne vsetci doktori co tam boli plus moj povedali, ze dovodom preco sa nedari je ta cysta, dokonca tusim jeden aj v nejakej poradni, ze to blokuje celkovo ovulaciu aj na zdravom, nejak hormonalne ci co, proste nech ti ju vyberu a podari sa! vsak potom daj vediet

lolitka25
autor
18. aug 2011

no 13.9 mam pravdepodobne OP tak drz palce. a dakujem, si fakt zlata, povzbudila si ma, teraz sa dokonca na tu op tesim 🙂

bleelka
18. aug 2011

@lolitka25 budem drzat palce, na operaciu ako taku sa moc netes, hlavne ten stav po narkoze 😖 ale co sa tyka babenka, stoji za to snad vsetko, tak to sa urcite tes! 😵 uvidis, ze sa podari, ja som toho prikladom a urcite je nas viac, ked to primarka hovorila ako samozrejmost 😉

katie233
19. aug 2011

Ahoj 🙂. Nádej je vždy 😉. Prečítaj si zopár stránok v téme endometrióza, tam sú živé dôkazy, že to ide aj s touto pliagou 🙂. Aj ja som jedným z nich. A dokonca nám sa zadarilo prirodzene 😵. Snažiť o bábo sme sa začali v júli 2008, v okóbri 2008 preventívna prehliadka a zistil cystu na pravom vaječníku, dva mesiace sledoval, či to nebola funkčná cysta a nezmizne, nezmizla. V marci 2009 prvá laparka, na príjme do nemocky zistili cystu aj na ľavom vaječníku, potom 4 mesiace v "prechode", v júli druhá laparka a v decembri som otehotnela 😵. Nezúfaj. Ak je dôvodom neúspechu cysta, tak po jej odstránení by sa malo zadariť 😉. Držím palce 🙂.

lolitka25
autor
19. aug 2011

@katie233 dakujem, ja idem na laparku, hysterku a aj chromopertubaciu onedlho.... troska sa bojim. viem, ze do "prechodu" nedavaju vzdy, tak dufam, ze mna nedaju 🙂 a ze sa zadari. uz som si o tom vela precitala... endometrioza znie hrozivo,ale ako citam, je nas s nou vela a vela ma vlastne babo 🙂 uz som trosinku kludnejsia,aj ked narkoza a operacia nezneju prave ako kupelne procedury 🙂 bojim sa a aj troska tesim, ze vieme pricinu,preco sa nam zrejme nedari... snad coskoro aj ja budem mat // 🙂

katie233
19. aug 2011

@lolitka25 je to hnusoba 😝. Ale treba pozitívne myslieť 😉. Po laparke skoré uzdravenie a nech sú čoskoro na teste // 😵.

lolitka25
autor
19. aug 2011

@katie233 vdaka 🙂

consti
17. máj 2012

Ahoj, taky jsem se dozvěděla dnes tuto diagnozu 😢 . Problém je ten, že my se snažíme už víc jak 3 roky a před dvěma lety jsem podstoupila klasickou operaci na odtsranění myomu, následně pak ještě kontrolní laparku 😝 . No a teď mě nejspíš čeká opět laparka a odstranění cysty na vaječníku. Obávám se, že mi vezmou i vaječník, na pozdim/zimu chceme jít na umělko, ale po tomto oznámení už začínám ztrácet naději, že se to vůbec někdy podaří. Ono 3 operace během 2 let asi taky nejsou zrovna žádný med 😅 😝 .

ksw
17. máj 2012

Neboj sa, s endometriozou sa da otehotniet, nam sa to podarilo, drzim Ti palce a mysli pozitivne.

lolitka25
autor
18. máj 2012

@ksw tak to ti ozaj blahozelam.... nam sa zatial este nie, planujeme ze vyskusame umele oplodnenie....

ivec16
17. mar 2013

@consti mi hovor, ja som ich mala 4 behom jedneho roka... takze nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie... Uz sa snazite nejaku dobu, prajem aby sa cim skor zadarilo, najlepsie necakane a prirodzene 🙂, ale vidim ze uz skusate aj inak , tak drzim palce...

bambikn
17. mar 2013

Ahojte, minulý týždeň som absolvovala laparoskopiu, hystero a chromopertubáciu, potvrdila sa endiometróza, zrasty a vybrali mi myóm. Zajtra mi budú vyberať stehy. Ako dlho sa po týchto zákrokoch pobudne na PN, poradíte mi prosím? A ako je to s otehotnením? Treba dodržať nejakú dobu počas ktorej sa o to nesnažiť? Ďakujem za pomoc 🙂

ivec16
18. mar 2013

@bambikn je to individualne, kolko budes na PN, zalezi ako sa budes citit, myslim, ze najviac by to mohli byt 3 tyzdne... a snazenie je tiez individualne, myslim, ze jedine obmedzenie je to ako sa zase budes ty citit, su zeny co uz ani po laparke nedostali mrchu a zostali hned tehotne... tak drzim palce, nech je to podla tvojich predstav

bambikn
18. mar 2013

@ivec16 Ďakujem veľmi pekne, môj gynekológ sa mi zatiaľ nevie k ničomu vyjadriť, lebo som ešte nedostala prepúšťaciu správu z nemocnici, LPSK mi totiž robili v inom okrese než v akom žijem, lebo u nás sa mi nevedeli dostať cez brušnú stenu.

ivec16
18. mar 2013

@bambikn to znamena, ze sa ta pokusali operovat 2 krat, a im to neslo tak ta poslali inde?

moon1979
18. mar 2013

@bambikn
nezúfaj ... ja som otehotnela na prvýkrát aj ked som mala obrovskú endometrioznu cystu na vaječníku a nevedela som o nej ... ohrozovala síce tehotestvo, ale prežili sme to 🙂 prišla som po pôrode o celý vaječník aj vajcovod, lebo keď ma otvorili tak bola zarastená v celej dutine brušnej a bola obrovská ... myslela som si, že pri druhom bude väčší problém, kedže s jedným vaječníkom sú obmedzené šance, ale neuveríš, znova sa podarilo na prvýkrát ....
takže nádej tu vždy je ... je to samozrejme individuálne, ale netreba sa zamerať na to, že pri tomto ochorení je problém 🙂 nemusí byť ...
držím palce, nech sa všetko urovná a nech sa čím skôr podarí otehotnieť 🙂

bambikn
19. mar 2013

@ivec16 Áno, pokúšali sa o to 2 krát a našťastie sa im to aj podarilo, je presne týždeň od zákroku a som poriadne ubolená, po zákroku som bola 3 dni v nemocnici a keďže som veľa otravovala, pustili ma domov, hoci si ma tam ešte deň - dva chceli nechať 🙂 Do odchodu z nemocnici som len farbila - špinila, ale nakoľko bolo akúrát to kalamitné počasie, trvalo dlho kým som prišla domov a začala som dosť krvácať, ale našťastie sa to umúdrilo. Pýtala som sa lekára do kedy budem na PNke, vraj kým sa nebudem cítiť na zaradenie do práce. Zo zamestnania na mňa tlačia ale ja naozaj nezvládam byť toľko na nohách. Je to "veselé". Čakám či mi pošlú prepúšťaciu správu, poslala som im email a keďže sa mi v nemocnici k tomu celému nechceli moc vyjadrovať, že mi to vysvetlí môj gynekológ, som z toho dosť na nervy. Netuším ani, že či prichádza po tomto zákroku menzes na čas, teda v cykle ako predtým, alebo či zvyknú byť odchýlky. Ďakujem za správu, prajem pekný deň 🙂

bambikn
19. mar 2013

@moon1979 Ahoj, ďakujem veľmi pekne za podporu 🙂 Snažím sa veriť, že to bude OK 🙂

ewca
19. mar 2013

ja som bola na operacii s endometrioznou cystou dvakrat a mame dvojrocnu dceru a teraz ak vsetko dobre pojde tak druhe babo na ceste... mam znamu, rodinu, ktora ma tu istu diagnozu a podarilo sa jej porodit dve deti a to otehotnela len s 1/4 vajecnikom .... budem drzat palce

ivec16
19. mar 2013

@bambikn cyklus by mal prist normalne, mne prisiel 2 dni po laparke normalne v termine... Myslim ze za tie 3 tyzdne uz budes ozaj fit, ved uvidis... Drzim palce na rychle zotavenie

bambikn
20. mar 2013

@ivec16 Ďakujem 🙂

surikatka200
20. jún 2013

Ahojte kocky, ja som bola pred mesiacom na operacii tejto cysty. potom mesiac nic, a doktor v CAR mi nasadil stimulku clostylom, a dnes som na sone zistila, ze je tam dalsia krvava cysta. snazime sa o babo. asi sa mam pripravovat na dalsiu laparku vsak? alebo nasadit antikoncepciu? 😢

zlatinkob
20. jún 2013

Jasné, že áno, moja sestra mala tiež endometriózu, dokonca jej museli zobrať časť vaječníku a chvíločku nato zostala tehotná a málá už má 4 rôčky🙂 Takže hlavu hore!!!!

surikatka200
20. jún 2013

@zlatinkob - dakujem si zlata, chapes, v maji som bola na laparke a teraz nas caka inseminacia, ale fakt nemam zaujem ist o dva mesiace na dalsiu laparku. no neviem ako to dopadne so mnou.