Endometrióza - skúsenosti

narutka
22. jan 2015

Ahojte baby. Bola som u gyn. A ta mi s usmevom vravi ze mam endometriozu-neviem co je na tom smiesne.Bala som sa ze tam ta hrcka moze byt cysta... Upokojovala ma ze je to krcok maternice a posunula sa mi maternica. Sialene bolesti... O tych ani nebudem pisat. Moja otazka znie ako je to vobec mozne...je to vazne? Neda sa to uz zvratit? Cysty nemam ale bojim sa. Chcem mat aj deti ale gynekologycka mi chce dat zas hormonalnu liecbu. Uz nechcem. Zatial beriem visane sa asi vola...nemam kvoli tomu menzes.nalada pod psa. Mate niekto skusenost? Radu?

nikusqa
24. jan 2015

@narutka Ale to nehovor, ze nechces chlapa, predsa kazda normalna zena chce mat po boku chlapa, ktory ti bude oporou. Ked ti bude lepsie po zdravotnej stranke tak budes chciet aj chlapa ;). Mne to bolo tiez blbe, ked namiesto vzrusenia a uzivania pri sexe s priatelom, som mala bolesti a trpela. Ale je velmi chapavy a nic nesilime kee sa necitim dobre, takze je mi fakt oporou. A doktorku by som na tvojom mieste vobec nebrala za slovo a vykaslala sa na jej nazor.

nikusqa
24. jan 2015

@mikema Tak spinenie neni nic neobvykle, to sa da prezit. Moze to byt aj cez ultrazvuk vidno ale nemusia byt vidno vsetky loziska, takze laparka je istota. Tak vies clovek kona tak ako to citi v danu chvilu alebo situaciu. Ja by som tiez chcela babo s priatelom ale ked chceme byt naozaj zodpovednimi rodicmi tak musia byt na to dobre podmienky a financie.

marshmallow
24. jan 2015

@mikema dufaston ani mne na bolesti uz nezabera :(

marshmallow
24. jan 2015

@nikusqa kasli na zodpovednost.....keby si bola zdrava nepoviem......ale endo je svina....tu ide zodpovednost bokom!Bud chces byt mamkou alebo nikdy.....nikdy nevies kde a ako sa endo rozsiri a budes lutovat

tabitana
24. jan 2015

@narutka som bola na laparke, zistili mi endo 3-4 stupňa + mala som cystu , pocistili to,operoval ma môj gynekológ nasadil visanne , povedal do pol roka po vysadeni otehotnieť, ak nie ideme riešiť.. Našťastie nebolo treba.. Základ je psychika..mne pomáhalo aj modlenie a necitanie vecí okolo endometriozy či už príbehy s dobrym,zlym koncom.. Podarilo sa..

nikusqa
24. jan 2015

@marshmallow Ja viem, ale ked nemame jednoducho dostatok penazi a druhi nam moc nemaju z coho pomoct aj ked velmi radi tak co?, jednoducho je hrozna doba a nejsme jedny z tych zaobstaranych ludi. A prosit o pomoc druhych, cudzich nechcem. Proste musime mat nejaky ten financny kapital.

marshmallow
24. jan 2015

@tabitana ake si mala s visane vedlajsie ucinky?

marshmallow
24. jan 2015

@nikusqa ale nemat dieta je hrozna predstava.....

nikusqa
24. jan 2015

@marshmallow Tak ja si to zatial ani nepripustam, ze by sa to mohlo stať

tabitana
24. jan 2015

@marshmallow navaly tepla akurát a pribrala som 10 kil cca ale to nic v podstate, lebo ja som prestala fajčiť...takze to pripisujem tomu...a tie navaly tepla sa daju vydrzať...pre bábo všetko..

tabitana
24. jan 2015

@nikusqa nepripušťaj...teraz si porieš svoje veci ohladom zdravia a dufaj, a hlavne ver..že mamou budeš 😉

mikema
24. jan 2015

@nikusqa to chapem, my sme tiez dost dlho cakali a teraz nic. No neviem, to spinenie ma nici. Uz ked to zacne viem, ze nic. Cize moja nadej trva vzdy tak 5 dni a potom uz spinim a nasledne mens. ☹

marshmallow
24. jan 2015

@mikema to je hrozneee....ze sa nam neda nejako pomoc :(
@tabitana to neni len z cigariet aj z normalnej menopauzi sa pribera

marshmallow
24. jan 2015

@mikema to je hrozneee....ze sa nam neda nejako pomoc :(
@tabitana to neni len z cigariet aj z normalnej menopauzi sa pribera

mikema
24. jan 2015

@marshmallow. No ja to nevzdávam. Zistím najskôr či je to fakt endometrioza a ak áno,už som našla špecializovaných doktorov v dobrej nemocnici a necham sa operovať.

lavinis
25. jan 2015

ja mám endometriózu, pred 5 rokmi mi lekár odoperoval cystu na vaječníku, vyčistil brušnú dutinu a zistil jeden slabo priechodný vajíčkovod. po 5 rokoch sa mi objavila zas endometriálna cysta na druhom vaječníku. Povedal, že najlepšia liečba na to je tehotenstvo....a neuveriteľné, myslela som, že budem mať problémy otehotnieť, lebo ešte k tomu už mám 35 a vyšlo to na prvý krát! 🙂

lavinis
25. jan 2015

tiež som brala hormonálne injekcie na odstavenie menzesu a liečbu endometriózy asi 3 mesiace ale to bolo ešte pred 5 rokmi.

lavinis
25. jan 2015

a prestala som si čítať veci, lebo predtým som mala v hlave to, že mám milión problémov, môj bývalý manžel mal ešte k tomu pomalé spermie, takže som išla do toho s tým, že sa to nepodarí. A čuduj sa svete, môj bývalý manžel už má 2 ročné bábo a ja som čerstvo tehotná 🙂 sme len na začiatku, takže sa ešte bojím tešiť, ale aspoň viem, že otehotnieť sa dá aj s endometriózou a nepriechodným vajíčkovodom 🙂
a koľko žien má endometriózu a ani o tom nevie...ja som napríklad nikdy nemala žiadne príznaky, žiadna bolestivá menštruácia. Keby nie cysta, tak si žijem spokojne ďalej 🙂

nikusqa
25. jan 2015

@tabitana Ano, presne tak, nebudem na nic zle mysliet 😉 lebo aj psychika hra dost velku rolu, takze pokial sa da tak treba sa snazit byt pozitivne naladeny 🙂

lavinis
25. jan 2015

ja som veľmi pozitívne naladená nebola, skôr tak neutrálne....nemali sme sex koli tomu, aby sme otehotneli, len sme si nedávali pozor a povedali sme, si, že ak bude baby, nebude nám to vadiť 🙂)
ja tomu stále nemôžem uveriť, čakám na druhé sono a až ked uvidím bábatko a budem počuť srdiečko, tak tomu asi začnem konečne veriť.

nikusqa
25. jan 2015

@mikema A pri ovulacii spinis? Lebo na jednej strane pokial to spinenie tvojmu priatelovi nevadi tak pohlavny styk mozete mat hocikedy 😉

nutrimas
25. jan 2015

Pri endometrioze a vseobecne pri "zenskych" problemich je ucinny z prirodnych zdrojov pupalkovy olej.
Pomaha harmonizovat hladinu hormonov a tym napomaha pri otehotneni, cystach, myomoch, bolestivej, nepravidelnej menstr, ovulacii, menopauze atd.
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

nikusqa
25. jan 2015

@lavinis Tak treba sa aspon snazit. Ale tak dufam a prajem Vam aby ste mali vytuzene babo a pocula si jeho srdiecko 😉 . Daj mi potom vediet....

lavinis
25. jan 2015

jasné, vďaka, určite sa ozvem. držím palce aj vám.

tabitana
25. jan 2015

@marshmallow skor si myslim, ze som to mala nažrate :D kedze mi chutilo vtedy jesť... ale to je jedno či 10 kil + alebo minus...to som vtedy neriesila...aj tak som tehotenstvom pribrala dalsich 20 ;)

marshmallow
25. jan 2015

@lavinis zial nam ani po roku a pol ale mi mame aj terazoospermiu :(

marshmallow
25. jan 2015

@nutrimas pijem to kazdy den.....a nic!uz asi pol roka

lavinis
25. jan 2015

@marshmallow môj bývalý manžel mal zlý spermiogram, jak mi zistili endošku, doktor mi začal dávať injekcie a potom po 3.mesiacoch, že to nemá význam a hneď na IVF, to bolo neúspešné. Asi po roku sme sa rozišli, on už má s novou priateľkou dieťa (pritom mal pomalé spermie) a ja, ako som písala, s priateľom jaksi na prvý krát, no nerozumiem tomu, lebo som mu vravela, že nech to nečaká skôr ako za rok.
Držím palce, viem, aké je to čakanie ubíjajúce. Niektorým sa to podarilo, keď šli na dovolenku alebo pred umelým oplodnením, mám dokonca kamošku tiež s endometriozou, ktorá otehotnela hneď mesiac po neúspešnom umelom oplodnení.

marshmallow
25. jan 2015

@lavinis no aj nam kazdy hovori ze od seba....mozno s inymi partnermi....ale radsej budeme spolu a bez....my sme si sudení...

lavinis
25. jan 2015

úplne ti rozumiem, ja by som urobila to isté so svojim súčasným partnerom.
Ale s bývalým mužom, to bolo celé omyl, takže je v konečnom dôsledku dobre, že to tak dopadlo.
Je dôležité mať partnera, na ktorého sa môžeš spoľahnúť, lebo otca dieťaťa sa dá nájsť vždy, ale celoživotného partnera, ktorý bude s tebou v dobrom a v zlom, tak to človeka možno fakt stretne len raz za život.
Mne sa tvoj postoj páči, držím vám palce.