Endometrióza - skúsenosti

narutka
22. jan 2015

Ahojte baby. Bola som u gyn. A ta mi s usmevom vravi ze mam endometriozu-neviem co je na tom smiesne.Bala som sa ze tam ta hrcka moze byt cysta... Upokojovala ma ze je to krcok maternice a posunula sa mi maternica. Sialene bolesti... O tych ani nebudem pisat. Moja otazka znie ako je to vobec mozne...je to vazne? Neda sa to uz zvratit? Cysty nemam ale bojim sa. Chcem mat aj deti ale gynekologycka mi chce dat zas hormonalnu liecbu. Uz nechcem. Zatial beriem visane sa asi vola...nemam kvoli tomu menzes.nalada pod psa. Mate niekto skusenost? Radu?

marshmallow
28. jan 2015

@luciafackova ale beriem femibion....uz ako dlho a nic :(

nikusqa
28. jan 2015

@adria101 Hej mala som priznaky, bolesti v podbrusku a vajecnikov a to bol len zaciatok, casom sa pridruzili bolesti pri potrebe na WC (fakt katastrofa) a este aj pohlavny zivot mi to dost zneprijemnovalo z coho som uz bola naozaj na nervy a vedela som, ze urcite nie som v poriadku. A kamaratka to tiez odkladala stale, az som ju dokopala po dlhej dobe, lebo som sa nemohla pozerat ako trpi bolestami a zistili jej cystu na vajecniku a zapal maternice a vajecnikov a chvalabohu sa a toho dostala a je v poriadku. Takze musime si vsetci strazit a chranit zdravie lebo mame len jedno 😉

luciafackova
29. jan 2015

@marshmallow no skus tu cistu kyselinu listovu ved za skusku nic nedas..... velmiti drzim palce

marshmallow
29. jan 2015

@luciafackova dakujem skusim

mikema
30. jan 2015

@adria101 a hormony ti uz vysetril? No moj vela toho nepovedal. Dal mi teraz duphaston a ak nepomoze, mam zas prist. Kamoska to mala a craj to nie je zle. Teda ta laparka... ale tiez z toho nie som happy, najma z narkozy... ja mavam akurat bolesti ked mam mens. Ale to som mala vzdy... tak neviem.

adria101
30. jan 2015

@mikema ano hormony mi uz stokrat vysetrovali, vsetko v poriadku. Tebe na nieco prisli?

mikema
30. jan 2015

@adria101 mne este hormony nerobil, tak neviem.

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
narutka
autor
28. feb 2015

No a ked sa na to berie antikoncepcia (teda podla lekarky mi to po visanne predpise) a nebudem mat take bolesti alebo keby bol zazrak tak ziadne, moze sa stat ze by som aj tak mohla mat napriklad na vajecniku cystu ? Da sa zistit aj inak nez tou laparoskopiou? Ked vam to nerobi problem (ak take existuje) da sa zit aj s tou cystou? Ako som citala pri otehotneni by to bol problem vtedy by sa to malo riesit,ked uz nie skorej. Visanne mi pomaha na tie bolesti,no nie som si ista dalsou liecbou co chce gynekologicka, a ked to necham po visanne len takto,tak sa moze stat ze sa to zhorsi? Pride cysta a vacsie bolesti? Pisali ste ze vela z vas na to nebrala nic-no zaroven ste pisali ze ste otehotneli a ani ste potom nemuseli :-/ tak neviem no... mam este skoro mesiac aby som sa rozhodla co chcem dalej kym si sadnem pred svoju gynekologicku...

narutka
autor
22. apr 2015

Ahojte - dostala som typ na vaginalny tampon - cinska medicina- nejake bylinky. Co vy na to? Pozna niektora? Ze vraj funguje na endometriozu, nie je to len hlupost? Pouzivaju baby hlavne na mykozu a podobne veci :-/

bobsent
23. apr 2015

@narutka osobne si myslím že je to hlúposť, endometriózu máš vo vnútri tkaniva vaječníka,alebo inde v brušnej dutine) a naozaj neviem ako by sa bylinky doplazili z pošvy až tam a tú potvoru rozpustili či čo 😉
keby to pomáhalo už dávno mám doma 2 tony tampónov.

babulka82
1. máj 2017

Ako sa u váš prejavilo toto ochorenie ? Ja mám si 2 týždne take zvlastne tlaky dole v bruchu menstrucia mi prišla po 23 dňoch a dosť bolestivá nie ale príliš silná.Krvácanie mimo cyklu nemám ani spinenie.Chystám sa po menzese na sono inak má dr.len pohmatom vysetrila.Sice deti už neplánujeme ale aj tak mám strach.

lejla13
21. aug 2017

Ahojte baby, chcem sa spýtať aké ste mali problémy/bolesti ktoré ste si nevedeli vysvetliť pred tým,než vám doktor povedal, že je to endomerioza.
Ja mám isté bolesti, ale nejak si nechcem pripustiť že by to mohlo byť ono. Aj nedávno som pozerala reportáž o tomto v telke..
Môže to vzniknúť z ničoho nič? Že vám nič nieje a zrazu to máte?
Dakujem 🙂

vzletyapady
7. okt 2017

Ahojte baby, ktore trpite na endometriozu. Do pozornosti Vam davam svoj blog www.endopomoc.blogspot.com

flofi
16. feb 2018

Ahojte, prosim poradte už som fakt zufala. Koncom roka ma začali trapiť bolesti podbruška, pripisovala som to navšteve aquaparku, moč však ok , crp sice zvíšene ale boh vie z čoho, urolog nasadil atb. chvilu bol klud no teraz sa to vratilo. Presne po mesiaci od poslednych bolestí a presne v čase kedy by mala prisť ms.

Mám tieto priznaky :
- ms mi už asi pol roka pravidelne mešká cca dva tyždne
- predchadzaju jej bolesti
- bodavá bolesť podbruška prevažne na ľavej strane vyražajuca až do konečníka
- skusili sme sex na privolanie ms ale ta bolesť bola hrozná
- svetlý výtok

Všetko toto som uviedla dnes na vyšetreni u gynekologičky, spravila vyter vysledky o tyžden (dovtedy sa asi zblaznim od bolesti) , na ultrazvunu videla cystu, mam prisť vraj na kontrolu po ms.. no ak ta vôbec príde ale vraj ta cysta bolesť nesposobuje.
Celkovo ma dr. laxný prístup k pacientom a teda aj ku mne, nechcem doplatiť na jej ľahostajnosť.
Možnosť endometriozi ani nespomenula pritom priznaky by tomu mali aspon naznačovať..

Už neviem čomu to pripisať, mechur a močove cesty to asi niesu, mimomaterniove snad tiež nie, slepe črevo neviem, všade su podobne priznaky.

Znepokojuje ma že sa to nerieši a neviem na čom som , stale trpim bolesťami a nechcem sa stale dopovat liekmi.
Mam isť podla vas na nezavisle vyšetrenie k inemu gyn. ? Tej mojej už fakt v neverím.
Ďakujem

mata.g
8. apr 2019

@tabitana ahoj čítala som len pár príspevkov do diskusie o endometrióze a chcela som sa ťa opýtať či sa ti stalo alebo teda či sa to môže stať všeobecne že pri tejto chorobe môže vynechať menzes a test je negatívny brucho naliate ?

mata.g
8. apr 2019

@flofi ahoj áno zmeň gynekológa ak máš možnosť alebo zatlac na súčasného .. Môj má tiež taký prístup .. koncom leta som mala podobne - bodave bolesti v konečníku pri stolici behom prvých dvoch dňoch menštruácie asi 2 periody po sebe, potom chvíľku kľud ale gynekológ len povedal, že mi môže dať lieky od bolesti a iba ak laparoskop či antikoncepcia nič konkrétne však neurobil a dnes mám opäť problémy lenže také že mi mešká menzes test negatívny brucho napäté boľavé ale nič alarmujúce. . Tiež neviem či to je ono

mata.g
8. apr 2019

@flofi pozerám že tvoj príspevok je už spred roka .. tak ako si to poriesila?

tabitana
9. apr 2019

@mata.g mne vynechal menzes iba ked som brala visane pol roka, to bolo po diagnostickej laparoskopii a naslednom čistení ložisk...ale sam od seba vobec..a moje kramy boli ako hodinky....dva dni som prelezala s novalginom, tramalom atd a potom pať dni klasika. a potom pohoda.

mata.g
9. apr 2019

@tabitana Tramal?? To museli byť iné kŕče, však to sa dáva po amputáciu končatín .. Ja to také bolestivé nemám zas a práveže posledné 2 mesiace len také bolenie krížov a do nôh skôr ako keď je človek chorý a mala som angínu vtedy, nič viac a ani pri sexe nič nebolelo.. preto sa neviem odpichnut že či sa deje že menzes nikde testy negatívne

tabitana
10. apr 2019

@mata.g mne uz ani ten tramal nezaoberal.. Čo ti poviem... Ale otehotnela som prirodzene 2x našťastie.... Dobre ma počistil doktor.

mata.g
11. apr 2019

@tabitana ahoj a teraz už nemáš tu endometriózu? Na laparoskope ti to všetko poodsavali a aj hormonálna liečba zabrala? Mne našiel dr teraz akurát cystu v maternici že kvôli tomu sa mi nespustil menzes .. ako zistím.ci to nie je aj endometrióza?

tabitana
13. apr 2019

@mata.g nemám bola som v stredu na preventívke. Zatiaľ chvalabohu. Hormonálna mi zabrala hneď... Cystu som mala na vaječníku. Zvýšené hodnoty v krvi Ca125 určujú, ze niečo nie je v poriadku.. Ale čisto, kde sa nachádzajú ložiská urci iba laparoskopia.

luciarep1
7. aug 2019

Ahojte tiež mám endometriózu viem všetko čo to obnáša len som už úplne na prášky z nej chc si len tak popísať 😏

luciarep1
7. aug 2019

@nikusqa mne sa vrátila do 3tyzdnoch od operacie😟

nikusqa
7. aug 2019

@luciarep1 a ako si to zistila resp. ako sa ti to prejavilo?

smolinka322
6. feb 2020

Ahojte baby, mam endomwtriozu na vajecniku, som nerodicka a mam planovanu operaciu teraZ na konci mesiaca, dostala som zapal moc. Ciest a uzivam antibiotika, moj obvodny lekar ma vystrasil ze mam operaciu zrusit pretoze 14 dni pred operaciou nemozem uzivat Atb. Mate s niecim takym skusenost ze ste sa liecili pred operaciou? Ako ste to.riesili?

zuzana271
1. júl 2021

@smolinka322 ....prosim vas, ako sa vám začala prejavovať endymetrioza? Ja som dva roky po cisarskom, asi 4 mesiace dozadu som pri menstruacii mala takú stipaciu, rezaciu bolest....ale len na ľavej strane jazvy, aj mi to opuchne,ale len ta časť pri jazve...vzdy po menstruacii do 2 týždňov mi to prejde....a potom pri ďalšej menstruacii sa mi to vráti...moze to byt endometrioza

smolinka322
1. júl 2021

@zuzana271 nemyslim si ze by bola. Tazko povedat ale u mna to bolo postupne ...bolestiva menstruacia a postupne sa to zhorsovalo az do bolesti ktore boli skor pichave a potom silne tupe bolesti na lavej strane nie na konkretnom mieste... Bolesti sa zhorsovali a zvecsa sa dalo rozoznat ze ktory vajecnik ovuloval lebo ked som mala menstruaciu na postihnutej strane bolo to ovela horsie takze kazdy druhy mesiac horor

smolinka322
1. júl 2021

@zuzana271 skor by som povedala ze mate problem so samotnou jazvou alebo tkanivom pod nou kedze je tam aj opuch.