Endometrióza - syndróm polycystických vaječníkov

sabina676
16. jún 2023

Ahojte snažíme sa už dva roky chcela by som sa opýtať mám syndróm polycystických vaječníkov aj endometriózu ktorú mi zistili 23 mája v Košiciach doktor povedal že umňa dochádza k ovulácii 3 krát do roka ale 2 júna som mala ovulácie podľa ovulačnych testov a boli pozitívne beriem aj rôzne vitamíny aj duphaston brala som už aj jeden čas clostilbelgyt ktorý nezabral to bolo ešte pred prefukom vaječníkov ktoré mám normálne prechodné len zistil tu endometriózu plus ten syndróm polycystických vaječníkov mi tiež potvrdil čo mi určila lekárka robila som si tehotenské testy už asi 3 krát stále len také slabučke sú ovulácia vychádzala 2 júna čo sme aj spolu mali styk plus plodné dni som mala od 27 do 29 čo sme spolu tiež mali v máji a potom druhého bola ovulácia ak som si ešte spravila pre istotu aj 4 júna stále mi vyšiel ovulacny test pozitívny čo umna nebývalo že mi vychádzali ovulácne testy skôr boli negatívne tak som chcela vedieť či sa mi to len zdá alebo na teste je duch že si to len nenamyslam ďakujem vám za odpoveď

crystal333
16. jún 2023

Ja ani na jednom nič nevidím.

sabina676
autor
16. jún 2023

@crystal333 pýtala som sa aj kamartky povedala že je tam slabo niečo vidieť od duphastonu je to už 10 dní čo neprišiela ms ovulaciu som mala druhého júna

sabina676
autor
16. jún 2023

@crystal333 uvidím že ako to bude ešte počkám len som sa chcela opýtať poradiť pri malej mi testy vyšli až v 5 týždni a robila som si aj predtým tak všetko bolo negatívne až vo vyššom týždni boli pozitívne v šiestom som išla k lekárke a tá mi povedala že som o dva týždne po zadu lebo som otehotnela počas nepravidelnej mala má teraz 2 roky 3 mesiace lebo mne povedali buď čakať na zázrak alebo umelé oplodnenie.....ale to ja nechcem ani manžel ja som sa len chcela poradiť

luccija
16. jún 2023

@sabina676 ako más veľké ložisko?lekár navrhol operáciu aj máš bolesti pri menzese?na testoch nevidim nic

sabina676
autor
16. jún 2023

@luccija testy je ťažko tak odfotiť mne tiež pri malej hneď neukázalo nikto ma neposlal na žiadnu operáciu čakám za výsledkami momentálne ešte z Košíc nechápem tiež ako môžem mať endometriózu keď malú som normálne vynosila brala som len progesterón na udržanie plodu ale pred malou som mala tiež problémy otehotnieť ale nemala som určené diagnózy mala má dva roky tri mesiace takže si pamätám aké to bolo s testami všetky negatívne a potom vo vyššom týždni ukázali takže uvidim

luccija
16. jún 2023

@sabina676 endo môžeš mať predsa až po pôrode.Ja ju mám roky, ale nerastie,neboli len sa pozoruje.Pred otehotnením som mala veľké bolesti pri menzese plus dieťa po 2,5 r snaženia sa.Potom zmizla tehotenstvo, dlhé kojenie nebola vyživovana.
Teraz ju mám znova 2,5 cm.Lekar povedal, že pokým nejdem na laparoskopiu nikto nevie kde a koľko mám ložísk nie všetky je vidiet na sone.
Najlepšie je dať ju von, ak más len mini ložisko, tak nie a záleží aj na ktorom mieste ju máš.
Väčší problém sú tie polycysticke vajecniky
Buď sa endo operuje, ale nikto To nezaručí či do roka nemáš ďalšie ložiská, alebo sa dávajú hormóny na umelý prechod

sabina676
autor
16. jún 2023

@luccija chápem aj tak predsa nestrácam nadej môj skala je zázrak takže verím aj v ďalší a ďakujem za radu

kiki68
16. jún 2023

Problem je, ze endometrioza produkuje falosne nizke HCG, by som preto checkla ci to je ciste. Ja som mala pri endo cysty zvysene HCG. Drzim palce. Ja mam iba endo a jedno zdrave dieta ,tak mozno povzbudim 😉

sabina676
autor
16. jún 2023

@kiki68 ďakujem pekne za povzbudenie chodím pravidelne k doktorke každý mesiac zatiaľ som nemala žiadne cysty nikde problém je že mám problémy s hormónmi že netvorí sa hormón ktorý by mal mám stále vyššie a vysieyvysledky testosterónu beriem dufaston už vyše roka tak uvidíme stále verím doplnila som vitamíny beriem vitamíny aj na podporu ovulácie aj maternice a plus prášok na polycysticke vaječníky dikirogen duphaston beriem na 14 deň cyklu ktorí som už vybrala ms nikde beriem vitamín B6 lebo ho mám v tele málo zinok beriem a beriem na tú ovulácie vintex jahňací plus mam aj probiotiká pijem 100 šťavu aloe Vera 50ml na deň a rimbabu kvapky na úpravu cyklu tiež to je na všetko a keď som išla do KE tak mi prišla oveľa skôr a teraz ich beriem a už 10 dní po tabletkách a nič tak uvidím fakt

rurutiax
16. jún 2023

Prepáč, ale ja na tom teste nič nevidím. Ak máš endometriózu a pcos, tak je šanca na prirodzené otehotnenie mizivá až takmer žiadna. Nám sa veľmi dlho nedarilo, ani s pomocou gynekológa, mám pcos a museli sme podstúpiť až umelé oplodnenie. S takýmito diagnózami je jediné východisko už asi iba CAR, obzvlásť, keď už sa snažíte 2 roky.

eliska13
16. jún 2023

@sabina676 nestracaj čas.Daj si pol roka čas pokým si ochotná čakať a potom umelé Je to veľmi zlá kombinácia 2 diagnoz

sabina676
autor
16. jún 2023

@rurutiax áno lenže mne povedal že mne nedochádza k ovulácii a mala som ju tak potom kde je pravda nemyslím si že šanca je mizivá ale dobre a doktorom neverím ani slovo poznám ľudí ktorí nemali žiadnu šancu ani pri umelom a podarilo sa prirodzene a ďalšia vec že sú aj taký ktorým sa nepodarilo otehotnieť pri umelom oplodnení takže nemôžete tvrdiť že umelé oplodnenie 100 percentné a sú ľudia ktorí s tým nesúhlasia s niečím takým ako umelé oplodnenie že umelo upravujú spermie nikdy nikto nestráca nádej v ničom mala som chorého deda nedávali mu šance na prežitie mal štvrté štadium rakoviny mal 5 percent na prežitie a žil 10 rokov

sabina676
autor
16. jún 2023

@eliska13 Myslím že som čakala dosť umelé oplodnenie nechcem a určite sú nejaké šance doktori nesú všetko a je všetko je pravda čo povedia je to len tvrdenie videla som keď som mala malú ako sa tvárila že tomu nechápala netreba strácať nádej ale veriť kedy to príde tak príde poznám ľudí čo nemali vôbec žiadnu nádej od doktorov a otehotneli prirodzene

rurutiax
16. jún 2023

@sabina676 Miešate tu hrušky s jablkami a ešte k tomu tu hovoríte nezmysly. Očividne neviete nič o umelom oplodnení. Ja som vám len napísala svoju skúsenosť a ako to je s takýmito diagnózami a áno, šanca na oplodnenie s takýmito diagnózami je mizivá, len si to nechcete priznať. Nikde som netvrdila, že umelé oplodnenie je 100% úspešnosť, ale máte oveľa vyššiu šancu na oplodnenie ak podstúpite IVF. Ak neveríte doktorom, tak nechápem potom o čom sa tu bavíme a zmysel tohto príspevku. Robte ako chcete, týmto len strácate čas, veď už ste stratila 2 roky. Keby ja nepodstúpim umelé oplodnenie, tak by som mohla len o bábätku snívať.

sabina676
autor
16. jún 2023

@rurutiax tak to je vaša vec je vždy všetko je v živote nemožné ja som sa pýtala niečo iné nie na umelé oplodnenie a keď neviete odpovedať normálne tak načo komentujete hrušky z jablkami že človek napíše pravdu .....je vždy umelé oplodnenie je všetko jedna vec druha vec poznám ľudí osobné ktorých stále posielali na umelé a nešli otehotneli prirodzene a žena nemala žiadne šance tak neviem o čom točite a čo su kraviny že čo píšem umelo upravuje a keď neviete tak si naštudujte a mňa nikto nebude nútiť do niečoho čo nechcem ani doktori ani vy mi nemusíte vnucovať umelé oplodnenie téma nebola na umelé oplodnenie želám krásny deň 😉

nina004
16. jún 2023

@sabina676 Ahoj, bohužiaľ tiež nič nevidím na testoch. Ešte môžeš skúsiť fyzio. Mám adenomyózu, PCO a vysoký prolaktín. 4 roky sme sa snažili o prvé a po troch mesiacoch cvičenia sa podarilo. Druhé prišlo už bez snahy rok po prvom 🙂 Tak ja len že aj to sa dá ešte skúsiť ak nechcete CAR.

sabina676
autor
16. jún 2023

@nina004 ďakujem za odpoveď aj radu škoda že sa príspevok nedá zamazat lebo keď vidím tie reakcie ľudí zbytočne sa k tomu bude vyjadrovať dnes sú ľudia všelijaký ale ďakujem za radu pekný deň 😇

tamvtme
16. jún 2023

Nechcem ta sklamat ale pri PCO sa neda verit ovulacnym testom, je lepsie ak ovulaciu odsleduje lekar sonom

sabina676
autor
16. jún 2023

@tamvtme mne ovulácne testy nevychádzali nikdy až teraz ale ok bola som u lekárky povedala že mám a že mám skúsiť mala som clostylbelgit ale nepomohlo takže zbytočne ja viem o všetko všetko mám naštudované a zistené a skúsila som veľa toho takže poznám všetky možnosti ďakujem za radu ....

sabina676
autor
16. jún 2023

Ďakujem za rady 👍😉už sa nikto k situacii vyjadrovať nemusí 👍

sense
16. jún 2023

Žiaľ test je negatívny, chápem tvoju túžbu aj frustráciu. Ale nemusíš byt urážliva a ani nepríjemná na ženy len preto ze ti napísali inú odpoveď ako si čakala.
Počkaj 2-3dni a sprav test znova ak si tehotná čiarka bude už jasné viditeľná.
Inak mne Progesteron blokovali ms. Prišiel až par dni po vysadeni

sabina676
autor
16. jún 2023

@sense našom urážliva a nečakala som nič poznám svoje problémy aj okolností vyjadrovať sa k inej téme téma bola o niečom inom než ako sa pani vyjadrovala bohužiaľ sa príspevok nedá odstrániť a nemusí to už komentovať nikto a presviedčať niekoho kto ešte verí a má nádej o niečom inom je tiež drzé a urážlivé len toľko pekný deň 😉

sense
16. jún 2023

@sabina676 verit je pekna vec a je fajn ze veris...my ked sme sa snazili tiez som verila a upokojovala sa tym ze kym neoride ms vzdy je nadej. Ale treba ratat aj s tym ze ked sem das fotku testu na ktorej je vidno len jednu ciarku ze ti zeny naoisu ze test je negativny. Drzim palce nech sa vam coskoro zadari. A mozno by som zvolila nazir aj ineho lekara, nemusi to byt hned CAR, lebo podla toho co popisujes mal moj lekar iny nazor ked som nieco oodobne riesila ja. Pekny den