Gynekológ otvorený alternatívnej liečbe

sandrus213
22. feb 2016

Ahojte,

hľadám gynekológa, ktorý je otvorený liečbe bylinkami a inými alternatívnymi postupmi, najlepšie ak by aj sám vedel odporučiť. Či už ide o obyčajnú mykózu alebo sa to týka vážnych ochorení. Jednoducho aby som sa na neho mohla spoľahnúť, že ak nebudem chcieť brať silné chemické antibiotiká, nenakričí na mňa a nebude mi núkať očkovania proti rakovine krčka maternice. Snažíme sa o bábätko a hľadám čoveka, ktorému budem môcť úplne dôverovať. Mala som zdravotné problémy, no musela som kvôli prístupu vymeniť dve gynekologičky a povedala som si, že stačilo. Nechcem tam už ísť a neviem ku komu sa prihlásiť. Neviem, či som zdravotne v poriadku, keďže sa nám už 10 mesiacov nedarí, sme mladí a muž má dobrý spermiogram. Rada by som vedela, že som zdravá aby dieťatko malo správny vývin. Veľmi mi na tom záleží. Chcem mať prirodzený pôrod doma, nesúhlasím s ultrazvukom plodu, iba v najnevyhnutejších situáciách, svoje dieťa nechcem očkovať a hlavne nepchať do seba lieky či chodiť na operácie. Prosím, ak niekoho poznáte, poraďte. Neviem, či niekto taký vôbec existuje, no ak áno, som ochotná za ním ísť kdekoľvek na Slovensko.

Som taktiež objednaná do centra Gynpor k MUDr. Jánovi Galádovi na diagnostiku (folikulometria), máte s ním niekto ako gynekológom skúsenosti?

ĎAKUJEM!!!!!!

janinah
22. feb 2016

nehľadáš gynekologa,hľadáš babku bylinkárku 😉 ..10 mes.nedarenia je ako nič...aj prílišná úzkostlivosť môže stresovať......a nechodiť na operácie? ak treba?.. 😕 ...no,ak takého nájdeš,tak asi on bude mať vážny problém s lekárskou komorou,že lieči ako prd 200 rokmi.....lekár ti môže niečo/očkovanie,ultrazvuk,operáciu../ doporučiť,ty odmietneš,podpíšeš nesúhlas a dosiahneš čo? že o takú pacientku nik nebude mať záujem....áno,môžeš o veciach diskutovať,ale nie všetko odmietať,to ti takto nijakého doktora netreba...a manžel má tiež názor ako ty?bez liekov,bez ultrazvuku,doma rodiť...?

misaelka
22. feb 2016

@sandrus213 lekar ma tzv guide lines "voditka" ako ma spravna liecba vyzerat... ak podla nich nebude postupovat, hrozi mu v pripadnom sudnom spore trest...cize bud si najdes normalneho lekara, s tym ze budes odmietat liecbu o com budu uradne zaznamy v zdrav.karte, alebo neviem...liec sa liecitelmi, vymietacmi diabla, energiami, reiki ale normalny gyn bude chciet byt kryty... najvacsie nebezpecenstvo ktoreho by som sa ako potencialny lekar "biomatiek" obavala je ze im vyhoviete a nasledne, ked sa nieco pokasle, tak ma povlacia po sudoch lebo "lekar mal zasiahnut".

sandrus213
autor
22. feb 2016

Ja by som potrebovala lekára, ktorý ma vyšetrí, či som zdravá. Ak zdravá nebudem /kultivácie či cysty, čokoľvek/ potrebujem človeka, ktorý bude otvorený hľadaniu prirodzenej cesty k vyliečeniu. Operáciu mi totiž nútili lekári vo Viedni aj v Bratislave na moju ''nevyliečiteľnú'' endometriózu. Odmietla som. Keď som o niekoľko týždňov samoliečby prišla na sono a po naliehaní na vyšetrenie (dostala som poriadnu hubovu polievku ako si dovolujem nenechat sa operovat) ma lekárka pozrela a krvavé cysty boli preč, musela prehlásiť, že som zdravá. Skoro spadla zo stoličky. Lenže potom som tam už neišla a nemám si kde dať spraviť kultivácie a pod. Práve preto hľadám gynekológa, ktorý, keď mi povie diagnózu, bude otvorený alternatívnej liečbe, nie iba chemickej, diskutovať so mnou a nevyhodí ma z ordinácie pre svoj vlastný názor. A áno, manžel ma podporuje.

moni244
22. feb 2016

@sandrus213 pre teba lekar neexistuje, potrebujes bylinkarku, dulu a odstahovat sa na samotu, kde nebudu na teba vplyvat vydobytky modernej mediciny

janinah
22. feb 2016

@moni244 a ešte premiestniť sa strojom času do r. 1900 😉 ...riskuje svoje zdravie aj zdravie príp. dieťaťa a ešte jej má lekár pri tom "pomáhať"...a ak sa niečo pototo,tak ho poženie pred súd.......áno,aj bylinky čo to zmôžu,aj aroma olejček spríjemní pôrod,ale len ako doplnok....

moni244
22. feb 2016

@janinah uz som myslela, ze som tu nasla rozne kuriozity, ale toto je top, ako je to jej zivot, len ma desi, co bude, ak sa to dieta zadari, ked bude chore, ci s nim nepojde k doktorovi, ci ho bude liecit bylinkami

vejula
22. feb 2016

@sandrus213 v Žiline mudr. Wallenfels, snaži sa s pármi ktorým sa nedarí pracovať a neposiela na umele oplodnenia, taktiež nema problem nerobiť ultrazvuky atd, stačí podpísať. Neviem kde bývaš, ale ku nemu chodia ženy z celeho slovenska

sandrus213
autor
22. feb 2016

@vejula ďakujem Ti krásne

vejula
22. feb 2016

@sandrus213 asi nelieči bylinkami ale vždy rešpektuje rozhodnutie ženy, nieje nátlakový, rešpektujuci, ja by som ho skusila

misaelka
22. feb 2016

@moni244 @janinah ja nevystupujem proti nikomu, len je mi tento pristup nepochopitelny... ja by som si neodpustila, keby som neabsolvovala vsetky vysetrenia ktore mi lekar nakaze a mimi by umrelo... by som si to neodpustila do konca zivota...

sandrus213
autor
22. feb 2016

@vejula Áno, pozerám si o ňom recenzie a pôsobí v prvom rade ako ČLOVEK. Ďakujem ešte raz.

vejula
22. feb 2016

@sandrus213 ani určite môžem odporučiť, mne velmi pomohol, pri druhom pôrode. Všetci ma chceli rezaťa dieťa vyberať z brucha, ako jediný ma podporil v pokuse o prirodzený pôrod, ktorý sa nakoniec vdaka jeho podpore vydaril. Takže doživotná vdaka 🙂

sandrus213
autor
22. feb 2016

@vejula To je úžasné. Som rada, že aj takí lekári existujú.

moni244
22. feb 2016

@misaelka si precitaj jej dalsiu temu, o dule, cakam, co bude dalej

lauricka
22. feb 2016

@sandrus213 najdi si babku bylinkarku, to je uplne spravna rada pre teba. A dufaj, ze budes mat dost stastia, aby si potrebovala len tie bylinky. A ze tvoje dieta bude 100% zdrave a budes mat bezproblemovy fyziologicky porod, aby to vsetko nejakym stastim dopadlo dobre. Ako, moze sa stat, nemusi. Vies ako, nestastie nechodi po horach. Takze pit cajiky a modlit sa. To by mohlo byt prijatelne, hm? Jo a skuste sa prihlasit na hypnoporodny kurz, to odporucam ja. Tam sa aspon tak nejak normalne pripravite na porod, aby ste mohli mat aj prirodzeny, aj nesli do vsetkeho hrr jak bez rozumu. Odporucam si to najst na webe. Ako, nic za to nedas, ked budes hladat aj gynekologa alebo sa ho popytas na moznosti skusit ine veci, ci zaberu, nez ti da liecbu, co zvykne, ale tam by som nevolila velmi mudrlantsky pristup, skor diplomaticky a velmi citlivo, aby lekar nemal pocit, ze si myslis, ze si mudrejsia, vies ako to je.

bobulazelena
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
severanka90
23. feb 2016

@sandrus213
@vejula nechcem vam brat iluzie, ale tento vas ospievany pan doktor a Clovek, je viac krestan ako lekar. Urcite vela zenam pomohol,ale svojim krestanskym pristupom: "nechame to na prirodu" vela zenam aj uskodil. Poznam zienky,ktore doslova donutil rodit prirodzene dieta koncom panvovym, tahal male za nohy...vysledok: ortezy nosilo do jedneho roka. Zasadne nenastrihava, takze niektore su dotrhane ako reseto....sit u neho moc netreba, ved sa to nejako 'pozrasta'.
Ale tak zase, nase prababky tak rodili tiez a sme tu. Ony mali 12 deti, z toho 4 zomreli a aj tak je nas tu dost ☺
Takze huraaaa do Ziliny.

bobulazelena
23. feb 2016

@severanka90 no ale mne to pride ze ona presne takeho chce

seva
23. feb 2016

Och, zeny, viete byt krute ... za to, ze zakladatelka temy netuzi po chemickych liekoch za kazdu cenu a "vydobytkoch modernej mediciny" ju vyhlasite za sibnutu ... Nuz, boli by ste velmi prekvapene, kolko veci sa da vyliecit aj setrnejsie, bez zbytocnych medicinskych zasahov a kolko lekarov vam robi vselijake vysetrenia uplne zbytocne, len preto, ze potrebuje "vykony". . Vsetka cest lekarom, ktori si z liecenia neurobili biznis.
Jasne, nie vsetko sa da riesit bylinkami a niekedy je potrebny zasah, ci radikalna liecba. Ale za to, ze sa niekto nechce dat okamzite operovat, ked to nie je nutnost a da sa tomu pomoct aj inak (zvlast, ak maju na potomka cas a zakladatelke netaha na 40), preco by to nemala skusit? Preco ju hned treba poslat "do lesa"?

evittam
23. feb 2016

Súhlasím tu so všetkými-hazarduješ aj so svojim životom a aj so životom svojho nenarodeného dieťaťa. Nie som tiež nejaký extra "fanúšik" lekárov - našťastie ich skoro vôbec nepotrebujeme, radšej používam bylinky a prírodné produkty, ale ak ide o niečo závažnejšie tak je jasné, že smer lekár a čo sa týka tehu tak samozrejme všetky potrebné vyšetrenia....
Len tak zo zaujímavosti - keď si mala cysty tak ti sono a uzv nevadil - a pri dieťati? Ja netvrdím, že treba každú poradňu - ako si niektoré mamičky vyžadujú - ak je dieťatko v poriadku,tak naozaj stačia tie 3 predpísané......Ja som mala napr.hematóm pri druhom tehu a lekár potreboval vidieť ako sa to vyvíja a všetko okolo - zachránil mi tehotenstvo a našu princeznú.....To akože bez UZV sa ti narodí dieťatko nebodaj bez ruky,nohy, s nejakým iným defektom - potom budeš brať na zodpovednosť koho-babku bylinkárku alebo nejakého šarlatána?! To už bude potom "sviniar, neschopák" a neviem čo a bude tu zase nová téma - ako lekár neprišiel na to, že budem mať poškodené dieťa.....
Ale každý sme strojcom svojho šťastia... 😉

bobulazelena
23. feb 2016

@seva nehnevaj sa na mna ale ona nechce ani len absolvovat ultrazvuk v tehotenstve... A k tomu ten porod doma.. Ja toto nikdy nepochopim. Pre mna to je len cista nezodpovednost.
Pomahat si bylinkami je fajn, v konecnom dosledku aj mnoho liekov ke z bylinnych extraktov. Ale vsetko ma (alebo by malo mat) svoje hranice. Ked sa sama chce liecit tymito sposobmi,tak nech sa paci, ale v pripade tehotenstva, neriskuje len zdravie samej seba.

moni244
23. feb 2016

@seva lenže tu nejde o nejaké zdravé selektovanie, čo je potrebné, ona chce alternatívu pri všetkom, aj pri závažných ochoreniach, stačí si prečítať jej ďalšiu tému, ona proste odmieta medicínu a chce len bylinky a alternatívu a to je to, prečo ju posielame do lesa za bylinkárkami

severanka90
23. feb 2016

@bobulazelena praveze mne sa taky tento pan doktor nezda, ona chce takeho co by napr.lieky nahradil homeopatikami a bylinami....tento sa spolieha viac na pana Boha ako na medicinu. Ale tak ked jej staci len take pokrytectvo, ze urobi len testy a vysetrenia, ktore ona chce a budu sa tvarit, ze to nechaju na prirodu tak si rozumiet budu.

bobulazelena
23. feb 2016

@severanka90 len neviem cim nahradi ten ultrazvuk...

moni244
23. feb 2016

@bobulazelena dulou, ktorá bude sledovať bábo zvukom, či ako to chcela v tej druhej téme

bobulazelena
23. feb 2016

@moni244 no ved namiesto ultrazvuku pouzije dulazvuk...😀

severanka90
23. feb 2016

@bobulazelena ultrazvuk netreba, tento pan doktor nerobi ani upt, takze naco ultrazvuk? Keby bolo dieta postihnute, bud odide prirodzene, alebo sa take narodi. To su zasady krestanstva a zivota. Preto pisem ze to bude pokrytectvo,lebo ona chce alternativnu medicinu, ale on je nastaveny na pana Boha, nie na prirodu.

katuliena82
23. feb 2016

Rodila som 2 deti prirodzene, dufam ze aj tretie budem. ALE co ako poznam vyhody prirodzeneho, keby mi povedali ze je tam nejake male riziko, tak sa necham rezat a neriesim. Kazda 3.zena v minulosti pri domacich porodoch umierala. Treba pouzivat aj zdravy rozum. Zdravie mimca by mi nestalo ani len za minimalny risk

katuliena82
23. feb 2016

A sama sa liekom vyhybam, ale som s astna ze moj lekar ma ultrazvuk a vyuziva aj klasicke prostriedky

bobulazelena
23. feb 2016

@severanka90 to je ozaj zaujimavy pristup.