Hydronefróza obličky

matulka537
15. júl 2015

Ahojte žienky. Mala by som na vás otázku, ktorá sa týka obličiek ako malému dievčatku mi zistili hydronefrózu obličky - Hydronefróza je rozšírenie dutého systému obličiek, teda panvičky a kalichov, pričom dôjde k zúženiu až zničeniu obličkového tkaniva. Keďže nás lekárka odbila z tým že je to v pohode , rokmi sa to zhoršovalo operovali ma ako cca 16 ročnú. Oblička pracuje cca na 35% čo je nič moc. S priateľom sa za dve mesiace budeme brať, a hlavou mi vŕta čo bude ak budeme chcieť drobčeka čomu sme celkom naklonený 🙂. Lenže moje obavy ako by to celé dopadlo začínajú blúdiť v mojej hlave. Len sa som sa chcela spýtať či tu medzi vami je žienka ktoré je na tom obdobne ako ja, a ako vaše tehotenstvo prebiehalo. Veľmi pekne vám ďakujem za každú odpoveď a želám vám krásny deň 😉

zuzik307
15. júl 2015

@matulka537 moj ocko mal opakovane oblickove zachvaty, inac ziadne tazkosti...po rokoch mu nahodne zistili hydronefrozu oblicky, ktora nepracovala, vyoperovali mu ju a uz 10-15 rokov funguje s jednou oblickou...je v sledovani urologa a nefrologa, absolutne bez obmedzeni...ak som spravne pochopila, ty mas obe oblicky? ak chces byt kludna, konzultuj mozne tehotenstvo s nefrologom, ale myslim, ze nebude problem 🙂

matulka537
autor
15. júl 2015

áno áno mam obe obličky len tá jedna je slabšia. mala som veľmi časté zápaly, ale správnymi liekmy - vitamínmi sa to omnoho polepšilo. Preto mam strach keď deculko tlačí na obličky, a na všetko v brušku či by sa niečo nemohlo nepokaziť tým že tá oblička je taká neposlušná 🙂

curious_george
15. júl 2015

@matulka537 pokiaľ viem tak telo zďaleka nevyužíva kapacitu zdravých obličiek, takže si myslím, že s jednou, ktorá funguje na 35% a druhou úplne zdravou môžeš fungovať normálne. ako píše zuzik307, ľudia bežne žijú normálnym životom aj s jednou obličkou.

zuzik307
15. júl 2015

@matulka537 na oblicky babo tlacit nezvykne, skor na pecen...pocas tehotenstva budes mozno prisnejsie sledovana, co sa tyka funkcie obliciek 😉

matulka537
autor
15. júl 2015

Ďakujem ďakujeeem žienky 🙂

curious_george
15. júl 2015

@matulka537 ja síce nie som žienka, ale nemáš za čo 😉

laurinka239
8. okt 2015

Ahojte.. prosim Vas ,sla som dnes ku lekarke pretoze ma posledne dni trapila ostra bolest na lavej strane a zistili mi hydronefrozu lavej oblicky.. a z toho mam krv v moci.. nemoze to neako ovplyvnit tehotenstvo? Zatial mi dala len lieky..Dakujem pekne :/

helipep
3. nov 2015

Hydronefróza sa dá zistiť už počas tehu, mne teda mojej malej ju zistili až po narodení...bojnická nemocnica no coment :( ja osobne nemám s obličkami problém ani manžel, no manželov bratranec ju mal ako bábätko, asi to skočilo rovno na našu babuľku , tiež jej pracovali obličky 32: 68 % . je už vyše roka po operácií a stále takto pracujú... hlavne na to nemyslieť čo všetko a aké choroby bábo podedí, zbytočný stres aj ked je ťažké na to nemyslieť... držím pršteky nech sa podarí zdravučké babatko 🙂