Je môj cyklus pravidelný?

22. okt 2020

Ahojte, za poslednych 9 mesiacov som mala nasledujuce menstruacne cykly (od zaciatku menzesu do zaciatku dalsieho) v dnoch: 26, 25, 27, 25, 23, 29, 27, 27, 26. Da sa povazovat moj cyklus za pravidelny? Dakujem

fokuska
22. okt 2020

Vzhladom k zenam, ktore maju cyklus ako hodinky - vzdy presne rovnaky pocet dni, tak sa zda, ze tvoj nie je az tak pravidelny. Na druhej strane je plno zien, ktore maju rozsah 25-50 dni a naozaj netusia kedy maju cakat dalsiu menstruaciu.
Moj lekar povazuje takyto cyklus ako mas ty za pravidelny.

nika82
22. okt 2020

ja mavam cyklus 13 - 209 dni, tak pri tvojich cislach by som bola happy

nikiki29
22. okt 2020

Záleží kvôli čomu to chceš vedieť. Ja som mala cyklus 23-32 dní a lekár to bral ako pravidelný (vzhľadom na termín pôrodu a iné tehotenské vyšetrenia)... ak ťa to zaujíma kvôli zisteniu ovulácie tam by som to už brala trochu s rezervou.

autor
22. okt 2020

@nikiki29 ano, kvoli zisteniu ovulacie.

fokuska
22. okt 2020

Na zistenie ovulacie je najlepsie merat si bazalnu teplotu a mozes kombinovat s ovulacnymi testami.
Tie testy su take, ze niekomu krasne ukazu a niekto s tym ma dost problemy - ale aspon orientacne to mozes vyskusat - len dodrzuj presne navod.

limetka69
22. okt 2020

tiez sa priklanam k tomu, ze je nepravidelny, pred tehotenstvom som dostala na 28 den rano, vzdy, roky, teraz ma maly 4,5 roka a ja mam cyklus ako ty a zurim, ze neviem kedy ma prekvapi

autor
22. okt 2020

@limetka69 aj mne sa to po porode troska pokazilo, ale nikdy som nemala na den presne ani pred porodom, ale max 1 den vykyv. Tak sa pytam, ci je toto nepravidelny cyklus. Ale vidim, ze to zalezi naozaj od subjektivneho posudenia. Ta ktora ma na den presne pre nu je to uz nepravidelne, a ostatne, ktore maju 6x rocne menzes to maju za pravidelny cyklus 🙂