Kedy mám začať užívať Norethisteron?

21. jún 2023

Ahojte.
Menzes by mi mal začať budúci týždeň v piatok,čiže o 9 dní. Ako som čítala v pribalovom letáku, na oddialenie je treba ho začať užívať najmenej 3 dni pred ms. Avšak pomaly začínam špiniť. Co myslite,kedy si ho mam nasadiť?
Ďakujem

janetinka27
21. jún 2023

Norethisteron zastavi aj zacate krvacanie. Co ti povedal gyn? Obycajne pomoze urcit datum zacatia prave on.

autor
21. jún 2023

@janetinka27 toto som s gynekológom neriešila vôbec. Proste si chcem oddialiť ms kvôli dovolenke a dala,som si predpísať lieky... naposledy som ich mala pred 12 rokmi,tak už si moc nepamätám kedy som si ich nasadila..

pinkgirl
21. jún 2023

Ja ich beriem skoro každé leto. Naj je začať 4-5 dní pred periodou.

daniela2202
21. jún 2023

I ja ho mám práve na stole, cítim už brucho , majú prísť v pondelok, asi dám už prvú tabletu dnes večer

autor
21. jún 2023

@pinkgirl
@daniela2202 ďakujem 🤗

lalenka33
21. jún 2023

Koľko dní pred MS bežne začínaš špiniť? Ja vždy 3 dni pred čiže, keď chcem oddialiť MS Norethisteronom, tak začnem užívať vždy v 1.den špinenia.

pininka1
22. jún 2023

Mne povedal gynekológ ze naj je vyvolať si menzes skôr, ako ho úplne potlačiť. Ale to už ty nestíhaš. Kázal mi brat 9 dní, potom pauza, za dva dni prišiel menzes. Ja som si to takto vypocitala aby mi to vyšlo do dovolenky a nestalo sa mi to co mojej mame ze aj keď ho brala dostala menzes presne.

autor
22. jún 2023

@lalenka33 no práve to,že je to individuálne. Ale teraz začínam moc skoro... teda ťažko povedať. Zatiaľ ma brucho neboli tak ako na ms... keby ms prišla aj teraz ,tak super,do dovolenky by som bola "čistá " 😄

autor
22. jún 2023

@pininka1 no tak spolieham sa na to,že snáď nedostanem aj keď brat budem. Samozrejme všetky hyg.pomocky radšej zoberiem so sebou. Keď sa aj náhodou stane,že dostanem,tak čo už,len teda je to na dovolenke pohodlnejšie bez....