Koľko bolí jazva po sekcii?

lenkadenisa
11. feb 2022

Ahojte, ako dlho ste cítili jazvu po sekcii? Ja som skoro 7 mesiacov po a sú dni, kedy ma jazva neskutočne bolí. Obdivujem všetky ženy, ktoré otehotneli do roka po cisárskom, aj my sme plánovali tak 1 - 1,5 roka po, ale asi nehrozí 😄

babulkomale
11. feb 2022

@lenkadenisa znama citila este po 13 rokoch ked sa menilo pocasie.
Kamoska ma tri sekcie ( 4 deti) a hocikedy by este prijala dieta. Kazdy inak...

kika86
11. feb 2022

@lenkadenisa mam 3 roky po. Cítim ju stále. Najmä v týchto chladnejších mesiacoch.

yanni
11. feb 2022

Co znamena boli/citi? Ja mam dve sekcie v priebehu presne 3,5 roka. Teraz som presne 3 roky po tej druhej. neboli ma nic. A citi? Ako mam tu jazvu citit? Nijako. Mam tam malu tenku cierku, ktoru ani poriadne nevidno. Tesne po som mala 2 dni bolesti ale asi take, ze som behala ako vevericka, do ca. 1-2 tyzdnov som uz ani nevedela ze nieco bolo. Ked mala mala 6 tyzdnov boli sme na lyzovacke. Ja som sice nelyzovala a pobehala s babom v nosici polku Alp. Ked ta po tolkych mesiacoch tak strasne boli, tak chod k dr. To nie je normalne. Evtl. zle zrastene atd. Daj si to skyntrolovat aj zvnutra.

katkaseiner
11. feb 2022

ja som niekolko mesiacov opatrne vstavala ale teda nie roky (do pol roka som bola ok). som 9.5 roka po prvej sekcii a 6.5 roka po druhej a nic mi nieje...

pininka1
11. feb 2022

Ja som mala asi stastie ale mna po par mesiacoch prestala a skor ma obcas svrbi, ale neboli. Ale zas je fakt ze ja si po operacii slepaku necitim pol brucha

michaelkanr
11. feb 2022

To je velmi individualne. Ja som prvu jazvu citila az do druheho porodu-opat sekciou. Ta druha sekcia akoby napravila, co ta prva pokazila😀🤷‍♀️
Po prvej som dlho musela specialne vstavat, rekonvalescencia bola dlha. Druha sekcia bola oproti tomu malina, na druhy den som behela ako srnka (sice tazkotonazna ale predsa😀 ). A teraz som skoro 4 roky po a o jazve vobec neviem, neboli ma ani pri zmene pocasia ani nic.
Tak si to o par tyzdnov pre istotu znovu zopakujem😀😅 a uvidime, aka bude ta tretia😀

rivini
11. feb 2022

@lenkadenisa som 4,5 tyzdna po sekcii a neboli ma uz nic...ale operovali ma v Nemecku nejakou novou setrnou metodou, kde sa uz tkanivo nereze, ale trha, aby lepsie zrastlo...asi 3 tyzdne po operacii aom este mala citlive brucho, no teraz sa uz naozaj citim, ako keby som nikdy nebola operovana...asi je to fakt individualne a zalezi od techniky operacie.

falbala132
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinkavvv
11. feb 2022

Mna sice vyslovene neboli, ale priame beusne svaly este neviem uplne bezbolestne zapojit. Som 3 mesiace po. Pri prvej som po 6 mesiacoch uz takmer necitila.

barboraalexej
11. feb 2022

Ja mam 2 sekcie v priebehu 2,5 roka a nemám absolútne žiadny problém ako keby som ich ani nemala. Jazva tenučka, skoro neviditeľná. Poviem ti ale, že moja mamina viackrát hovorila, že ona niekedy cíti jazvu zo šitia dole po prirodzenom pôrode a to je 30 rokov.

gabika128
11. feb 2022

@lenkadenisa ahoj, ja som tiež po cisárskom ale iba 4 mesiace a úplne ma šokovalo u fyzioterapeutky keď tú jazvu chcela vidieť a začala mi hovoriť o masáži ktorú som mala robiť už od 2 týždňov po. Celé mi to rozmasirovala a kázala masírovať každý deň po troške. Ja sama cítim že to tam mam dosť stuhnuté, stále to na niektorých miestach bolí a proste to nie je v pohode. Je neuveriteľné, že v nemocnici (ani môj gynekológ) nepodávaju takéto informácie a pritom sa robí 30% cisárskych rezov. Teraz aj poctivo cvičím a verím že sa mi to podarí dat čo najlepšie do normálu. 😟

laska86
11. feb 2022

@lenkadenisa no moj syn ma skoro 18 a dnes ma jazva paradne reze boli pri kychnuti atd..hnusne pocasie

michaela66
11. feb 2022

Ja som po sekcií 12 rokov a mna veru jazva nebolela teraz čakám druhé babatinko a tiež pohode …ale hovorí sa že keď ta zle zasiju tak jazva boli dlhodobo ale keď sa ti to nezda radšej nech ta pozrú …môžeš mat hocičo …alebo to je zmenou počasia ešte aj vtedy zvykne bolet …

didi2102
11. feb 2022

@lenkadenisa každý inak,ja som mala škaredú jazdu ozaj škaredú,prvá cca 2mesiace komplikácie,nemohla som späť na boku atď druhu som mala 1r9m po prvej a oveľa lepšie oveľa

veveant
3. jún 2023

Ahojte, aj ja sa idem opýtať. Ja som 4 mesiace po sekcii a niekedy má tá jazva ani nie že bolí, ale páli. Ale skôr tá vnútorná asi. Niekedy je to taká pulzujúca bolesť, inokedy to tak naraz pichne a prestane. Mali ste také niečo? Nevšimla som si zatiaľ spojitosť, či sa to objaví po nejakej záťaži alebo pri zmene počasia. 🤔

elanor
3. jún 2023

ked sa obcas zabudnem, a pribliz z prudka vstanem, tak zaboli este aj dnes. O to uz je 9,5 roka "stara". Inak samozrejme o nej neviem.

zuzanaa239
3. jún 2023

Ja som po sekcii 5 rokov, jazva úplne mala tenka, cítila som ju tyzden po sekcii.Mám ešte jednu jazvu na tele a tiež úplne bez bolesti.