Krvácanie mimo cyklu

borina19
13. jan 2021

Ahojte, nájde sa tu niaka žienka s mojím problémom? Stáva sa mi ze krvacam mimo cyklu, skôr by som povedala ze je to najčastejšie pri utierani, na vložke ani moc nie. Menštruáciu mam nepravidelnú, aj na 35 deň, niekedy skôr, som 3 mesiace po odstavení mlieka. Včera som bola na gynde a doktor mi povedal ze mam trhlinu na krčku, pravdepodobne je to po pôrode bola som moc šitá, dosť ma roztrhlo. Nič viac mi k tomu nepovedal, nijak to nejde riešiť. Som 11 mesiacov po pôrode. Na úpravu cyklu mi predpísal duphaston ale ja by som skôr najradšej vyriešila to občasné krvácanie. Stretla ste sa niektorá s niečím podobným? Ci ten krčok môže byť bez zákroku, co mam od toho očakávať.

panelacikova
13. jan 2021

@borina19 tak ja mám podobný problém s rozdielom, že mám po pôrode 11 rokov, toto sa mi robí posledný cca 1,5 rok - 2 roky a nemám žiadnu trhlinu. skrátka nenašli mi absolútne nič. a lezie mi to na nervy. a mám to presne ako ty. cca 2 týždne v mesiaci si po toalete - aj malej, utriem krv. niekedy čerstvú, inokedy "staršiu" - tmavohnedú. bola som vyšetrená pred cca 14 mesiacmi, nič. teraz znova - nič. všetko mám v poriadku. tak ja neviem, od čoho to závisí. ty máš "aspoň trhlinu", ktorá možno keď sa zahojí, tak to prestane. ja som OK a špiním každú chvíľu...

borina19
autor
13. jan 2021

@panelacikova fúha, tak to som ešte tiež nepočula. A nedávali ti niake tablety ako mne napríklad ten duphaston? Ja to mam už od soboty zasa a tiež mam hrozne nervy. Mne robil cytologiu v auguste tu co som si sama hradia a bola úplne v poriadku, vcera mal len pozrel a spravil sono. Dúfam teda ze to je postačujúce. Ale nechcem niako jest tie lieky, ten menzes by mi teraz niako tak nevadil ale čo s tou trhlinou 😥

panelacikova
13. jan 2021

@borina19 mne navrhuje tiež buď liečbu (tabletkovú) alebo akési koliesko, ktoré sa zavádza odspodu. obe sú tzv. gestračná (ak si dobre pamätám) forma antikoncepcie, či ako to povedal... musela by som pozrieť do papierov. skrátka niečo navrhol, no ja mám zas problém v tom, že beriem lieky na riedenie krvi, som sledovaná pre istú diagnózu na hematológii a tiež mám aj problémy s migrénou, čiže akákoľvek, aj slabá antika, je pre mňa nebezpečná...

renata1405
13. jan 2021

@panelacikova Neskusala ste uzivat dlhodobo ascorutin??? Neviem kolko mate rokov ale ked nic nezistili moze to byt spád hormonov.

panelacikova
13. jan 2021

@renata1405 no práve, koncom novembra a v decembri som užívala ascorutin z iných dôvodov a práve v decembri som špinila takmer celý mesiac... som z toho jeleň. rokov mám dosť, 43, ale brali mi aj hormonálny profil, všetko OK, nič nenasvedčuje tomu, žeby malo ísť o prechod.

sterea
13. jan 2021

Skúste antikoncepciu.

renata1405
13. jan 2021

@panelacikova potom su to priznaky menopauzy tie mozte mat aj 10 rokov pred tym ako nastupi M. Skuste si v lekarni kupit test na menopauzu robi sa 2 krat pocas cyklu /v baleni su 2/.Ja mam rokov 42 a uz pred rokom som toto riesila tiez podla hormonov mi povedali ze ziadna menopauza to nie je a test mi vysiel pozitivne. Len ja som mala iny problem nie spinenie. Potenie priberanie mastne vlasy a priserne mi padali a vsade vsetko v poriadku.

panelacikova
13. jan 2021

@renata1405 Ďakujem za tip. Vlasy mi padajú už dlhodobo, možno aj 6 rokov, aj viac, tak to neviem odsledovať, ale mastnejú mi o niečo rýchlejšie, než predtým, to je fakt.
@sterea odporučil mi to lekár, ale ja mám kontraindikáciu a to migrény s aurou a tiež sa liečim na hematológii, čiže tam je to pre mňa riziko :(

vinkel
13. jan 2021

@renata1405 ja mám 38 rokov a tiež mám príznaky potenie a niekedy nič a niekedy sedím a potom sa ako v saune :( a niekedy idem do prace normálnym krokom a som spotena ako keby som behala :( a tiež mi robili testy a nič nenasali. Ako ste to nakoniec riešili? Ďakujem 🥰

renata1405
13. jan 2021

@vinkel Nijak som to neriesila tiez to mam len niekedy ze aj mesiac pokoj a potom mam par dni presne tak ako pisete vy.. kym vyndem na 4 poschodie tak som ako mys mokra.Ale jedneho casu som skusala volnopredajny liek Fy... em za cas bolo dobre ale potom sa to vratilo. Mna najviac stvu tie mastne a padajuce vlasy.

vinkel
13. jan 2021

@renata1405 mna série to potenie keďže človek smrdí :( aj keď sa holí sj každý večer sprchuje aj používa spreje ani nejem cesnak cibulu aby mi nič nepachlo ale tak smola niekedy človek smrdí že až 😭