Laparoskopia a snažilkovanie

majcu
7. máj 2015

ahojte babulky, kedy ste sa zacali snazilkovat po laparoskopii?
Ja som ju absolvovala v pondelok, nic nenasli, vsetko mam ok, aj mm je ok, povedali ze sa mame pokusat, ale zabudla som sa spytat kedy :D jedna baba sa pytala ze kedy a iba jej povedali ze snad dnes nie :D
treba cakat na mrchu alebo mozme skusit teraz? mam ovulku tak zato sa pytam :D

ajajaj00
7. máj 2015

@majcu ja som mala laparoskopiu v decembri minuly rok 9.12 a zacali sme sa snazit ku koncu januara..vsetko zalezi na tebe ako sa ty citis

candour
7. máj 2015

Ja som bola na laparke v sept. v novembri som sla na ivf a to bolo uplne nestatne rozhodutie, jane ze sa nepodarilo... ale mne zobrali vramci laparky oba vajcovody...ak mas vsetko ok, podla mna sa mozes snazit relativne hned, dokonca to niektorym babam odporucaju, ak ide o prirodz. pocatie...ale na ivf by som po vaznejsej laparke, t.j. ked tam nieco riesia, skor ako po pol roku nesla..moja osobna skusenost ..telo si musi po vaznejsom zakroku odpocinut

lucka444
7. máj 2015

Ja som bola na laparke v auguste..10teho mi skoncil menzes, 13teho mi robili laparku. Mne zistila ze som mala oba vajvovody nepriw hodne a na lavom som mala este aj zapal....takze super, no a ja som mohla zacat snazilkovat az po dalsej mensteuacii..predsa je to zasah do tela tak asi aj preto kym sa telo zregeneruje.....

candour
7. máj 2015

@lucka444 nechali ti ich tam??

lucka444
7. máj 2015

Ako co ci mi nechali? Mne spriechodnili vajcovody a uz by malo byt vsetko ok..len je to uz pomalicky 8 mesiavov a este sa nam stale nic nepodarilo... :(

ivec16
7. máj 2015

Mozes sa snazit hned ako sa na to budes citit ;)

candour
7. máj 2015

@lucka444 mne ich na prvej laparke tiez spriechodnili ale strata casu,dva roky som neoteh.dr.mi rovno povedal ze aj ked je priechodny neznamena ze je aj funkcny,lebo zapalmi sa jeho funkc.nici.a tak aj bolo.pochopila som to ked mi s Nimi nevyslo ani ivf,dr.mi povedal ze dalsie s nimi nema vyznam,tak som po rokoch prijala to tazke rozh.a dala ich v dalsej lapare vybrat.a bolo to naj rozh.mojho zivota..odvtedy ziadne zapaly,bolesti,vedlajsie problemy s imunitou atd..aj ivf prebehlo o 100perc.lepsie a verim z e teraz mi vyjde vklad konecne..kazdy je iny ale ak sa ti budu opakovat zapaly tak sa to z pohladu otehu len moze zhorsovat..moj pripad len povrdil ze casom sa aj tak zlepili a boli tam zbytocne.uvidis..drzim palce

lucka444
11. máj 2015

Tak to si ma teraz riadne povzbudila... :( no som zvedava co mi povie dr. v auguste..bude to rok po laparke...uvidime co dalej...

dadulka256
12. máj 2015

porad sa s gynekologom na stránke www.poradnagynekologa.sk