Mali ste nežiadúce účinky pri užívaní Duphastonu?

13. jún 2023

Ahojte, uzivam Duphaston rano a vecer kvoli uprave cyklu. Mam pocit, ze mi vsak ovplyvnuje naladu a akoby som upadala do depresie. Nemam na nic naladu, chut, energiu, nechce sa mi ani rano vstavat, ani ist von, vsetko mi vadi, nervozna som..no des. Mali ste to tak niekto podobne?

cookie29
13. jún 2023

bohuzial ano, kym som prisla na to, ze vykyvy nalad a depky sposobuje duphaston, skoro sa mi rozpadol vztah

autor
13. jún 2023

@cookie29 Uff 😕 Ja som citala pribalovy letak a je to tam spominane, ale predsa len som chcela vediet ci to niekto zazil. Brala si potom nieco ine? Nejaku nahradu? Ani neviem ci volat gynekologovi a skusat zas ine hormony alebo sa na to cele vyklaslat.

lucijalucy
13. jún 2023

Mne sa vyhodilo strašné akné na ramenách a chrbáte. Skončila som u kožnej. Čo sa nálady týka našťastie nič také.

autor
13. jún 2023

@lucijalucy Noo ja ho prave kvoli akne beriem. Nepravidelny cyklus ma az tak netankuje, ale to akne bolave..... ale zatial ziadne zlepsenie...beriem ho druhy mesiac a mala by som ho brat pol roka. Dobrala si ho alebo ti dal nieco ine?

sajmonka_1216
13. jún 2023

ja som pribrala

lucijalucy
13. jún 2023

Brala som to tiež cca pol roka, potom už som povedala že dosť lebo na to na čo malo to nemalo žiadny efekt a zbytočne ma to ničilo.. užívala som kvôli snahe otehotnieť. Nakoniec zabralo niečo iné. Dúfam, že ja a Duphaston nikdy viac 😅

luccija
13. jún 2023

Zaujímavé ..ja som ho brala pol roka a v pohode.Ved to je ženský hormón nemala by si mať výrazne problémy.Mna lekár skôr upozorňoval, že mi može byť blbo od zaludka

zuzanka2588
13. jún 2023

Mne na úpravu nepomohol a pribrala som z neho a áno určite môžeš mať z neho tieto príznaky ajked tvrdia dok ,že to je čisto ženský hormón ale mne tiež nerobil dobre prešla som na antikoncepciu

diewcatqoo
13. jún 2023

Ja som mala praveze pri uzivani progesteronu super naladu. Ani naznak po zlej nalade alebo depresii, ziadne akne, ani priberanie. Ale strasne sa mi tocila hlava a busilo mi srdce. Tak som ho vysadila.

sandyan
13. jún 2023

Beriem ho cca 4 mesiace.. a nevsimla som si na sebe nic,ziadnu zmenu..naladova som aj bez toho🤣

autor
13. jún 2023

@luccija Ked pozriem vedlajsie ucinky v letaku, tak je toho naozaj strasne vela. Na zaciatku uzivania ma poslal na ultrazvuk prsnikov, lebo ze ten liek moze sposobit nejake zmeny.

autor
13. jún 2023

@zuzanka2588 Noo ved toto, ze mne dal na vyber, ze bud HAK alebo Duphaston. Vybrala som si Duphaston a asi ho radsej vysadim, ale radsej by som skusila iny liek (alebo sa na to vyprdnem), lebo HAK som v minulosti brala a nesadla mi a nemam velmi chut experimentovat s hormonmi a skusat, co bude ok. Zas az take problemy nemam...hlavne to hormonalne akne.

autor
13. jún 2023

@sandyan 😃😃😃

falbala132
13. jún 2023

mna pocas jeho uzivania zacalo neskutocne boliet v posve, ale vykyvy nalad som nemala.
len sa cudujem, ze si to dostala na upravu cyklu, mne Dr. povedala, ze to neodporuca brat dlhsie ako 1 cyklus, ze potom radsej predpise antikoncepciu.

autor
13. jún 2023

@diewcatqoo Ano aj to busenie srdca je tam ako vedlajsi ucinok.... brala si potom nieco ine?

autor
13. jún 2023

@falbala132 Fakt? Hmm... Mne dal na vyber ci chcem HAK alebo toto, ale akosi som skepticka voci HAK, kedze v minulosti mi vobec nesadla. Budem mu volat kazdopadne co a ako.

diewcatqoo
13. jún 2023

@anonym nie, nebrala som nic ine. Ja som to mala najprv na upravu cyklu, potom na udrzanie tehotenstva. Aktualne som vo faze, ze si nechcem telo znovu zatazovat hormonmi, takze neberiem nic.

zuzanka2588
13. jún 2023

Áno aj mne dal na výber prvé HAK mi tiež nesadla prešla som na náplaste a ani neviem ,že ich mám po 2 pôrode mám úplne dokafrany cyklus pol roka má liečil len duphaston a estrofenom a stále som spinila a krvácala des ...a tie kg nejdú dole ...

marticka85po
13. jún 2023

Brala som Duphaston 3roky. A veru posledny rok bol hrozny - nalada pod psa,neustale som vstavala rano nahnevana,vytacalo ma snad vsetko a nehovoriac o prisernych migrenach 3x do tyzdna 🙄

janetinka27
13. jún 2023

Ahoj, mne zhorsoval hladinu cukru a pribrala som, aj ked gyn tvrdil, ze to nemoze byt z toho. Teraz beriem iny progesteron (duphaston nie je skutocny progesteron) a mam z neho drobne vyrazky na tvari, co som nikdy nemala, ani v puberte

alicka99
17. jún 2023

Brala som po vysadení hak na upravenie cyklu. Katastrofa. Nálady príšerné. Aj som sa rozišla.. Nie každému sadne. Nakoniec som skončila na operačnom stole. Ale nechcem strašiť, viem, že mnohým v mojom okolí pomohol, hlavne na udržanie tehu po abortoch. Všetko dobré 😊