Máte skúsenosť s antibiotikami Ciphin 500 mg?

emiliam
3. júl 2020

Chcela by som sa spýtať , ak niekto užíval atb Ciphin , ako.ho.znasal a či ste nemali nežiaduce účinky. Mne ho predpísali na zápal močových ciest , je mi.z neho zle, odkedy ho beriem mám závraty , je mi divne, nespavost , ťažko na žalúdok, začala sa mi aj inkontinencia , neviem, či to moze byť z nich , nemáte niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem.

jaja8_9
3. júl 2020

@emiliam ahoj, mne ho podávali v nemocnici prisilnom zápale obličky priamo do žily a veru dostala som alergickú reakciu... Okrem toho ze mi bolo zle, cele miesto v mieste pichu infúzie sa mi zapalilo, na koži sa mi urobili červené fľaky, neskutočne ma pálilo na jazyku a ťažko sa mi dýchalo a ja už ani neviem čo ešte.... Len viem ze keby pokračovali v podávaní tak by sa mohli dopracovať k anafylaktickemu šoku.... Radšej na to upozorni svojho lekára 🙂 ja som to malo ako kombináciu s niečím, možno ťa kombinácia nebola pre mňa vhodná ale lekár pre istotu, že to mám udavat ako alergiu na ciphin, nie je dobre riskovať

moniikka
3. júl 2020

@emiliam ja som pred 2 týždňami užívala ciprolon. Je to to iste co ciphin akurát od ineho vyrobcu, ale nemala som žiadne taketo príznaky. Kontaktujte svojho lekára, asi bude potrebné zmenit liečbu

simca06022011
3. júl 2020

Mne ho dali a tiež mi bolo hrozne... Zavolaj lekárovi že máš vedľajšie účinky a daj si ich zmeniť. Druhýkrat mi na ne poslali recept a ani som ich z lekárne nevybrala... Ja som dostala zápal šliach ešte k nevoľnostiam, hucalo mi v ušiach... No fakt na žiadne lieky som takto zle nikdy nereagovala.

simca401
3. júl 2020

ahoj, ja som tiez uzivala tieto tabletky na zapal moc.ciest, ale lekarka ma upozornila, aby som ich vzala az vtedy, ked budem najedena. Raz som si ich dala nalacno a bolo mi velmi zle po nich. Skus sa najest a az potom uzit tabletky

babatkoo
3. júl 2020

Ahoj ja som ich brala min. rok 2 x a nebolo mi z nich tazko. A moj 3 rocny syn ich bral 3 mesiace po operacii pluc a tiez problemov. Zaklad je nie na prazdny zaludok a mimo mliecnych potravin

tina5959
3. júl 2020

@emiliam Ja so brala tiež Ciphin500,nebolo mi z neho nič ale mi ani nezabral. Tak som potom ešte dostala Sumamed a ten už zabral.Tiež zapal + zapal obličky.

majamat
3. júl 2020

co sa tyka nevolnosti od zaludka, to moze byt pri kazdych ATB. je to vseobecne pri leikoch casty prejav a zvlast ATB su tazke na zaludok.
to ostatne neviem. pozri letacik, ci su tam take nez. ucinky popisane.
zavraty mozu byt sposobene aj tou nevolnostou, hlavne ak sa to dostane do stadia, ked zacnes vracat, pripadne tiez aj ochorenim. predsa infekcne ochorenie zatazuje organizmus, ktory je unaveny a pri unave mozeme mat vselijake pocity.
no ci mozu byt sposobene ATB, to neviem.
nakukla som na neziaduce ucinky a mozu tam byt aj taketo.
no ako ti tu pisu, zavolat lekarovi a dat si ich zmenit.

alenka35
3. júl 2020

ja som ho vcera prave dobrala , v lekarni mi hned povedali , ze si ho mam dat az po jedle , nejest mliecne vyrobky a samozrejme probiotika 2 hodiny po pouziti ATB. ja som z neho bola len trosku precitlivela inak ziadne vedlajsie ucinky

misa172
24. nov 2020

ake su najlepšie probiotika k atb ciphin.