Mávate niektorá bolestivú ovuláciu?

10. jan 2021

Ahojte, mám taký problém, ktorý začal tuším po prvom pôrode. Mám neskutočne bolestivú ovuláciu. Presne viem kedy mám plodné dni a vtedy to začne. Trvá to približne 3 dni. Na preventívne prehliadky chodím pravidelne, všetko je v poriadku, len tá bolesť:( menštruácia je oproti tomu nič, tú ani neviem, že mám. Máte niektorá podobnú skúsenosť? Čo s tým, či len pretrpieť každý mesiac? Bolesť by som prirovnala k takému nepríjemnému tlaku, ktorý niekedy pripomína kontrakcie.

lllucka123
10. jan 2021

Ja to mám podobne..mne začnú plodné dni hneď dva dni po menštruácii. To viem lebo mám výtok a potom aj desať dní a keď príde ovulácia tak tri dni ani chodiť nemôžem. Taký pocit ako keby som mala vaječníky na vode.a hrozna Tupá bolesť. A sex vtedy ani nepripadá do úvahy lebo to hrozne bolii v bruchu. Na nič som ale neprišla takže tiež by som uvítala radu🙂

miskaradko
10. jan 2021

Odporucam pravidelne na rano cisty bio pupalkovy olej. Kazde rano ozaj a uvidis hned dalsi mesiac rozdiel. Ale dlhodobo a pravidelne!!!!

autor
10. jan 2021

@lllucka123 presne tak isto, pohlavný styk vtedy nepripadá do úvahy..tlaky mám v celom podbrušku ani tú bolesť poriadne neviem opísať..tiež niekedy ledva chodím a mám častejšie nutkanie na wc vtedy🤔

autor
10. jan 2021

@miskaradko ďakujem veľmi pekne, určite vyskúšam 🙂🙏

mirabelia
10. jan 2021

Ahoj, odôvodnenie bolesti je pekne vysvetlené v jednom článku, skopírujem to:

Hoci sa mnohým ženám zdá, akoby sa bolesť vynorila znenazdajky, jej štartérom je prirodzený cyklus dozrievania folikulu s vajíčkom, obklopeným malým množstvom tekutiny vo vaječníkoch. ,,Na základe zmeny hladiny pohlavných hormónov dochádza k prasknutiu folikulu na povrchu vaječníku a vyplavenie vajíčka. Vyplavená tekutina vedie k podráždeniu podbrušnice a tým vzniku bolesti. Súbežné prasknutie povrchu vaječníka s následným možným zakrvácaním vedie rovnako k dráždeniu, a tým bolesti."

A ja odporúčam piť alchemilkový čaj, vďaka nemu sa mi upravilo viacero vecí, aj menštruácia. Niekedy ani neviem, že prišla, lebo má hladký priebeh 🙂

jolikaa
10. jan 2021

@mirabelia ja som pila alchemilku asi dva mesiace v kuse a menstruacia bola bezbolestna, ale na bolestivu ovulaciu nepomohla.

autor
10. jan 2021

@mirabelia ďakujem veľmi pekne🙂

gabika4
10. jan 2021

Ja to mám od 19 rokov....aj preto som išla prvýkrát ku gynekologovi, lebo som mala také kŕče a bolesti nielen v bruchu ale aj v krížoch, že som sa nemohla postaviť, mama mi celé brucho a kríže masírovala...odvtedy som začala mať bolesti počas ovulácie...ale nie každý mesiac je to strašné, ale stále cítim presne kedy ju mám, dokonca viem aj v ktorom vaječníku prebieha akurát ovulácia, niekedy cítim aj silné pichnutie, ktorý mi berie dych (asi uvoľnenie vajíčka)...a pohlavný styk počas nej, nie je nič príjemné, ale na splodenie dieťaťa je to super....alchemilka určite nepomôže na ovuláciu, práveže mne sa zhoršili príznaky ovulácie počas jej pitia...proste to len predýchať...možno vtedy nasadiť magnezko (ja beriem magnerot, aj kvôli častým bolestiam hlavy a migréne), to je na uvoľnenie svalov a teda i kŕčov 😉 hlavu hore, aspoň viete kedy ovuláciu máte, je to dobré aj ako ochrana pred otehotnením 😀

petulik1991
10. jan 2021

Ja mam teraz po porode akurat čerstvo nabehnuty cyklus a ta ovulácia co mam teraz je neznesiteľná. Mala som aj po prvom porode asi 6 mesiacov take ovulácie, ze som ani chodiť nevládala, čo krok to silná bodava bolesť vajecnika

bubo551
10. jan 2021

Áno. Ja nemám žiadne bolesti pred menzesom, ale zato mám riadne bolesti počas ovulácie a tiež hnedý výtok asi 3 dni

sense
10. jan 2021

Aj ja cítim ovuláciu ale nie až tak ze mam 3 dní bolesti... Len 1...a pritom ms ani neviem ze mam.. A od ovulky bolesť. Prsia, tlak prejde keď dostanem ms

janickacrazy
10. jan 2021

Pridavam sa do klubu. Tiež mám ovulacne bolesti, našťastie to trvá vždy len jeden deň. Skúšala som všetko a nič nezaberá, mne ani lieky proti bolesti. Len to proste prežiť.

miskaradko
10. jan 2021

Ja som mala nenormalne stavy a bolesti. Sama som si vygooglila pupalkovy olej a ozaj brala som asi mesiac v kuse a od vtedy je pokoj. Precitajte si na nete o tom. Je to prirodne zenske ,,antibiotikum,, 🤗

autor
10. jan 2021

Ten pupalkovy olej musím vyskúšať, to je pre mňa novinka. Inak som prekvapená, že je nás celkom dosť s týmto problémom 🤔 zo začiatku som mala obavy, či to nie je niečo vážne, no neskôr som si odsledovala, že sa to deje vždy počas ovulácie..tak som sa ukludnila

leameleg
13. jan 2021

@lllucka123 ahoj chcem sa opýtať a máš aj nafuknute bruško ?. mne vychádza že mam 2 dni do Ovu a dnes mi začali nenormálne krče, nafunknuté brucho , bolesť v krížoch :( pomáha ti niečo na tieto bolesti ?. :( ja som už zúfala mne sa to opakuje každý mesiac :(

lllucka123
13. jan 2021

@leameleg mávam trosku ale neviem nič poradit veru😔nič mi nezaberá keď to nie je ako menstruacia

leameleg
17. jan 2021

@lllucka123 ja som pocula ze pupalka vraj nato pomaha ale treba brat dlshie .. ale mna ked bolest prestane tak aj zabudnem kupit . A potom opät trpim :(

lilianna1988
17. jan 2021

Ano mavam😑cely cyklus mam intenzivny.... Ms,ovu a pms ani nehovorim😌

lllucka123
20. jan 2021

@leameleg ja som tiez používala. Hlavné som si všimla že som nemala bolestivú menštruáciu ale tiež som minula a potom som zabudla zasa kúpiť 😅

leameleg
20. jan 2021

@lllucka123 ale zabralo ti to

lllucka123
20. jan 2021

@leameleg áno zabralo

leameleg
21. jan 2021

@lllucka123 no skusim to veru aj ja.lebo nenormalne ma to obmedzuje

sunny_g
17. feb 2022

Pridám sa aj ja. Po prvom pôrode nič, to bol cisársky rez a po druhom prirodzenom po nabehnutí cyklov bolesti cca 2 dni. Prvý polden, ďalší deň celý a tretí pol deň. Bolesti ako pri MS, hoci reálne menštruácia je takmer neciteľná, potom nafúknuté citlivé bruško, že pri sadaní a vstávaní bolesti, niekedy neviem ani rovno chodiť, len zohnúť a ísť. A plus sa cítim ako v začiatkoch tehotenstva - vadia mi vône, častejšie na wc, žalúdok citlivý a bradavky bolia. Takže slušne. Aj by som skúsila tú pupalku, ale môže sa počas kojenia?